Miejskie przewodniki bez turystycznej ściemy od lokalo.pl

Start nowej platformy turystycznej wspiera m.in. kampania banerowa i działania na Facebooku. lokalo.pl podjęło również współpracę z PKP Intercity. Przy zakupie biletów na wybrane połączenia klient otrzyma bilet w specjalnej okładce, na której znajduje się QR kod, kierujący do strony z lokalnymi przewodnikami lokalo.pl. Wkrótce dostępna będzie także aplikacja mobilna. 

Marcin Sienkowski, Brand Manager serwisu: „Jesteśmy serwisem noclegowym, pomyśleliśmy, że warto wypromować polskie miasta. Bez turystycznej ściemy i promocyjnego nadęcia pokazujemy, że warto odwiedzić Poznań, Wrocław, czy Kraków i przy okazji skorzystać
z naszej oferty noclegowej. Opisywane miasta pokazujemy z perspektywy osób w nich mieszkających – projektanta odzieży z Krakowa, poznańskiego DJ’a czy kabareciarza ze Śląska. W ten sposób stworzyliśmy różnorodne “szlaki”, wśród których z pewnością każdy znajdzie ten najlepiej dopasowany do siebie.” 

Odwiedzając platformę każdy będzie mógł sprawdzić kim są mieszkańcy danych miast, którzy przygotowali swoje subiektywne przewodniki dla osób szukających czegoś więcej niż tylko noclegu.


Co lokalsi polecają w Warszawie? Konrad – operator filmowy, grafik, fotograf, zabierze chętnych w wiele ciekawych miejsc. Pokaże Kawiarnię Czytelnik, w której kiedyś bywał Leopold Tyrmand, Gustaw Holubek czy Tadeusz Konwicki, poleci film w kinie Wisła – jednym z najstarszych w stolicy (1959) i smak lodów według autorskiej receptury w kolorowej posypce w Lodach na patyku (Powiśle). Konrad zabierze także swoich gości do pierwszego polskiego Muzeum Neonów i do Sensu Nonsensu z klimatem starej Warszawy. Spragnionym sztuki poleca zajrzeć do kamienicy Towarzystwa Akcyjnego Wróblewski na Inżynierskiej 3, którą upatrzyły sobie różne instytucje artystyczne, jako idealną przestrzeń do swoich działań. Zakupoholiczki zabierze na mały shopping „na wagę” na starej Pradze, gdzie przy okazji podziwiać będzie można przedwojenne fasady warszawskich kamienic.


Agnieszka Starzyńska, senior copywriter agencji Pride&Glory Interactive, która przygotowała kreację kampanii: „Nie chcemy superpromocji i wymuszonych „lajków”. Pracując nad tą kampanią jeździliśmy po Polsce, poznawaliśmy lokalsów i miejsca, które lubią. Mamy totalnego „fioła” na punkcie autentyczności tej kampanii. Chcemy powiedzieć: Polska jest świetna, jedźcie w nią i przy okazji korzystajcie z lokalo.pl.” 

 

Lokalo.pl to serwis noclegowy dla młodych, mobilnych osób, oferujący m.in. bardzo atrakcyjne apartamenty i pokoje, ale również kontakt z wynajmującym.


XXX

 

Lokalo.pl to nowoczesny serwis rezerwacji noclegów oferujący zakwaterowanie w różnego rodzaju typach obiektów, takich jak np. mieszkanie, apartament, agroturystyka, domek letniskowy, kamping, hostel czy pensjonat. Serwis przeznaczony jest dla osób poszukujących ciekawej oferty noclegowej na terenie Polski. Umożliwia także wynajęcie swojego mieszkania i poznania ciekawych ludzi. To także szansa na dodatkowy dochód bez wysiłku. Zarówno rezerwacja jak i płatność odbywają się w całości online, co odróżnia Lokalo.pl od zwykłych serwisów oferujących oferty noclegowe.Więcej informacji udzielają:


Aleksandra Kubicka                         Magda Kocoń

PR Brand Manager, Grupa Allegro Grayling Poland

Aleksandra.Kubicka@Allegro.pl Magda.Kocon@grayling.com,  Tel: 22 536 04 72

NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWE NAGRODY PODRÓŻNICZE W POLSCE
RUSZA GŁOSOWANIE NA "PODRÓŻ ROKU"
Góra – sanktuarium
Góry i wzgórza stanowiły doskonały cel dla duchowych wędrówek – pielgrzymek. Były poza ludzkimi...