Międzynarodowa konferencja pt.: “Granice, ruch osobowy i integracja w Europie Bałtyckiej”

Lokalne organizacje turystyczne na Mierzei Wiślanej rozsławiają walory swego regionu, ale też starają się o zacieśnianie współpracy międzynarodowej. Promocji kontaktów z innymi państwami służą, odbywające się od ośmiu lat, Krynickie Spotkania Turystyczne. Tegoroczne, dziewiąte już z kolei, zaplanowano na ostatni weekend maja, w Krynicy Morskiej.

Jednym z punktów programu tych spotkań jest udział w przygotowywanej w miejscowości Stegna, właśnie na Mierzei Wiślanej, międzynarodowej konferencji pt.: „Granice, ruch osobowy i integracja w Europie Bałtyckiej”. Konferencję tę zwołuje Academia Europa Nostra.

Twórcy IX Krynickich Spotkań – lokalne organizacje turystyczne: w Krynicy Morskiej, „Jantarowe Wybrzeże” w Stegnie oraz LOT w Sztutowie, postanowiły zająć się współorganizacją konferencji prasowej. Na IX Krynickie Spotkania Turystyczne przyjedzie bowiem wielu dziennikarzy, w tym z zagranicy. Dlatego, to doskonała okazja, by idee integracji w Europie Bałtyckiej rozpropagować.

Mierzeja Wiślana, przedzielona jest granicą między Polską – jednocześnie Unią Europejską, a Rosją, więc międzynarodowa integracja jest dla mieszkańców tego pasemka lądu bardzo ważna. Obecnie nie sposób przez rubież ją dzielącą przedostać się, zwłaszcza przeciętnemu człowiekowi. Nie pomoże żaden paszport, gdyż nie ma tam przejścia granicznego. To unikatowe pod względem przyrodniczym i turystycznym pasemko lądu w Europie, nie jest po stronie rosyjskiej dostępne do zwiedzania. Co zrobić, by stało się kawałkiem naszego kontynentu bez tej bariery? Odpowiedzi na to pytanie będą zapewne szukać uczestnicy II Forum Europa Nostra w Stegnie, które odbędzie się w dniach 29-31 maja. Celem tego Forum jest włączenie się do dyskusji nad Strategią Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego, opracowywanego przez Komisję Europejską. Intencją Komitetu Naukowego Forum jest identyfikacja szans i zagrożeń dla ruchu osobowego i wymiany międzynarodowej oraz próba zaproponowania rozwiązań prowadzących do pełnej integracji Europy Bałtyckiej. – Do udziału w konferencji zaprosiliśmy naukowców, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz wszystkich zainteresowanych wizją Europy Bałtyckiej bez granic, w tym historyków, ekonomistów, politologów, socjologów a także teoretyków oraz praktyków turystyki i rekreacji – mówi dr Tomasz Studzieniecki, prezes zarządu Academia Europa Nostra, kierownik Studium Podyplomowego Turystyki i Hotelarstwa Akademii Morskiej w Gdyni. II Forum Europa Nostra w Stegnie objęła honorowym patronatem m.in. Polska Organizacja Turystyczna.

Źródło: www.pot.pl

Więcej: www.pot.pl

Komfortowy nocleg nad morzem z wyżywieniem: Odkryj uroki Trzęsacza
Wakacje nad morzem to marzenie wielu osób, które pragną oderwać się od codzienności i cieszyć się błogim...
5 Europejskich Destynacji na tani kilkudniowy wyjazd
Podróże po Europie nie muszą być drogie, nawet jeśli planujesz kilkudniową wycieczkę bez długiego urlopu....
Concordia Design. Nowoczesne centrum kreatywności i biznesu w Poznaniu
Concordia Design, zlokalizowane w sercu Poznania, to unikalne miejsce, które łączy funkcje centrum konferencyjnego,...
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...