Małopolska pasuje do Ciebie!

14 czerwca 2015 roku Województwo Małopolskie oraz Małopolska Organizacja Turystyczna rozpoczynają kolejną odsłonę kampanii promocyjnej Małopolski
i Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT). W tym roku hasłem przewodnim jest „Małopolska pasuje do Ciebie”.

Osią kampanii jest specjalnie przygotowana strona internetowa pasujedociebie.eu, której główny element stanowi gra – quiz. Uczestnik, po wcześniejszym zalogowaniu się na stronie, odpowiadając na pytania, odkrywa kolejne części puzzli. Jedna gra składa się z 6 pytań dotyczących Województwa Małopolskiego. Uczestnik wybiera prawidłową odpowiedź spośród 3 propozycji. Każda poprawna odpowiedź, odkrywa fragment zdjęcia – puzzla z charakterystycznym dla Małopolski motywem. Na zakończenie rundy, po przejściu 6 pytań pojawia się całe zdjęcie, a gracz musi odgadnąć co na nim widnieje. Gra kończy się po 3 rundach, wygrywa osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów w jak najkrótszym czasie. O miejscu w tzw. rankingu „Mistrza Województwa Małopolskiego” decyduje suma zgromadzonych punktów i czas, jaki gracz poświęcił na jedną grę. W quizie można brać udział nieograniczoną liczbę razy. Dla Mistrza Województwa przewidziana jest atrakcyjna nagroda – weekend w czterogwiazdkowym hotelu na terenie Małopolski.

Hasło tegorocznej kampanii, „Małopolska pasuje do Ciebie” nawiązuje do specyfiki całego województwa.

– Małopolska to region niezwykle bogaty i różnorodny – mówię tu nie tylko o dziedzictwie historycznym i kulturalnym, ale także o zróżnicowaniu terenu i krajobrazu. Jesteśmy wyjątkowym województwem o wielu twarzach: od pięknego, atrakcyjnego turystycznie Podhala, przez uprzemysłowiony zachód, aż po Kraków, który jest naszą stolicą, wizytówką i dumą. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie – podkreśla Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa.

– Koncepcja gry to poznawanie Małopolski za pomocą rozwiązywania zagadek. Chcemy, by każdy mieszkaniec naszego województwa miał szansę odkryć swoją Małopolskę, dowiedział się o naszym regionie czegoś nowego, poznał urokliwe miejsca, o których nie miał do tej pory pojęcia – dodaje Leszek Zegzda, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Zagrać w konkursową grę będzie można również na żywo w plenerze, przy okazji wydarzeń organizowanych w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku. Przybyli na imprezę goście będą mieli szansę na rozwiązywanie zagadek dotyczących regionu już 14 czerwca w Oświęcimiu. Zwycięzcę poznamy podczas Wielkiego Finału połączonego z Grą Miejską 30 sierpnia na Placu Wolnica w Krakowie. Dodatkowo w ramach dopełnienia kampanii zorganizowany zostanie również konkurs fotograficzny.  Na małopolskim profilu facebookowym powstaje aplikacja, za pomocą której będzie można przesyłać zdjęcia, zrobione w takim miejscu Małopolski, które najbardziej pasuje do adresata.

Celem ruszającej kampanii jest zwiększenie rozpoznawalności województwa, zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających region turystów.

PR

Zwiedzanie Wawelu - praktyczne wskazówki dla turystów
Kraków, perła Polski, jest miastem, które tętni życiem i łączy w sobie wieki tradycji z pulsującą energią...
Dlaczego warto odwiedzić Kraków?
Czas wakacji to okres urlopów i odpoczynku od codziennych zajęć. Wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne...
Q Hotel Plus w Krakowie
Q Hotel w centrum Krakowa zaprasza na niezapomniany pobyt w dawnej stolicy Polski. Obiekt jest doskonale...
Q Hotel Kraków Bronowice
W Krakowie znajdują się dwa Q Hotele - jeden w samym centrum miasta, a drugi w dzielnicy Bronowice. Drugi...
Mobilny przewodnik po Krakowie dla osób z niepełnosprawnościami
Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych...
Via Regia. Trasa, która wciąga na dłużej.
Via Regia, lepiej znana jako Droga Królewska, jest bez wątpienia najbardziej obleganą przez turystów...