Małopolska na żywo w Warszawie

Małopolska w niekonwencjonalny sposób zaprasza do siebie na zimę. Na ekranie przy stacji metra Centrum w Warszawie, przez trzy dni (17-19 października) warszawiacy i odwiedzający stolicę, będą mogli oglądać transmisję na żywo ze specjalnego studia na Rynku Głównym w Krakowie. Będą przy tym nie tylko biernymi widzami niemal telewizyjnego przekazu, lecz zyskają możliwość porozmawiania z gośćmi obecnymi w stolicy Małopolski. Pewnie jednak największym zaskoczeniem okaże się sama sceneria studia. Jak się okazuje, bez względu na to, czy październik straszy nas jesienną słotą, czy rozpieszcza urokami złotej polskiej jesieni, Małopolska już jest gotowa na zimę
i przyjęcie turystów spragnionych zimowych atrakcji.

Poznaj – Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!

Wszystkie elementy akcji zaaranżowane będą w koralowej stylistyce: w Krakowie Koralowe Studio
z koralowymi meblami oraz Koralowy Ekran w Warszawie. Tego rodzaju scenografia nie jest jednak przypadkowa. Koral Małopolski jest bowiem wykorzystywanym od kilku lat symbolem turystycznej marki regionu. Atrybut ten ma swoje korzenie w tradycyjnym, kobiecym stroju ludowym, a dziś symbolizuje całe bogactwo i różnorodność oferty województwa.

Poprzez wywiady prowadzone w Koralowym Studio ze znanymi postaciami świata telewizji, rozrywki, przedstawicielami małopolskich atrakcji turystycznych, a także rozmowy z turystami, goszczącymi
w tych dniach w Małopolsce oraz z mieszkańcami, widzowie w stolicy będą mogli poznać rekomendacje dotyczące najciekawszych form spędzenia wolnego czasu i zimowe atrakcje regionu.

A jest w czym wybierać. Pod względem aktywnego wypoczynku zimą, Małopolska to nie tylko narciarstwo zjazdowe czy snowboarding. To też znakomite warunki do uprawiania biegów narciarskich czy dyscyplin, dzięki którym podwyższa się poziom adrenaliny, a więc dla odważnych i wykwalifikowanych turystów, jak na przykład snow-kiting czy wyprawy ski-tourowe. Lecz „białe szaleństwo” to nie jedyna propozycja regionu.

– Małopolska zimą to nie tylko narty. Możliwości jest naprawdę wiele: każdy może przejechać się góralskimi saniami w tradycyjnym kuligu, posmakować specjałów regionalnej kuchni czy zrelaksować się w basenie termalnym – zachwala marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa. – Narciarzy zapraszamy na mniej uczęszczane stoki i ośrodki, zwłaszcza, że w ostatnich latach dzięki unijnemu wsparciu większość z nich mocno inwestowała w rozwój i obecnie oferują one naprawdę europejski poziom – rekomenduje marszałek Sowa.

Jak będą się mogli przekonać  odwiedzający miejsce akcji przy stacji metra CENTRUM, Koralowy Ekran posłuży nie tylko do podglądania pierwszych zwiastunów sezonu zimowego. Dzięki transmisjom, będzie też można na przykład skosztować górskiego oscypka albo otrzymać prezent w postaci czerwonych małopolskich korali. Choć wydaje się, że stanie to zasługą jakiejś innowacyjnej technologii, jednak wszystko będzie możliwe – po prostu – dzięki gościnności Małopolan.

Transmisje na Koralowym Ekranie przy stacji metra CENTRUM w Warszawie (Rondo Dmowskiego,
od strony Pałacu Kultury) będzie można obejrzeć od piątku do niedzieli (17-19 października)
w godzinach 10:00 – 18:00. Dodatkowo wydarzenie będzie transmitowane w internecie (pod adresem ww.estacja.tv), dzięki czemu zaproszenie na zimę do Małopolski będzie mogło trafić nie tylko do mieszkańców i przybywających do stolicy.

Planując więc zimowe wyjazdy w weekend czy na ferie, warto – nie ruszając się nawet z Warszawy
– najpierw zajrzeć do Małopolski i poprzez ekran z transmisjami na żywo przekonać, się, że region ten to pierwsze miejsce na zimowy wypoczynek. A może, zanim jeszcze zaczną się ferie, już teraz zaplanować  święta i Sylwestra w śnieżnej scenerii tego gościnnego województwa?

PR

Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Zwiedzanie Wawelu - praktyczne wskazówki dla turystów
Kraków, perła Polski, jest miastem, które tętni życiem i łączy w sobie wieki tradycji z pulsującą energią...
Dlaczego warto odwiedzić Kraków?
Czas wakacji to okres urlopów i odpoczynku od codziennych zajęć. Wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne...
Q Hotel Plus w Krakowie
Q Hotel w centrum Krakowa zaprasza na niezapomniany pobyt w dawnej stolicy Polski. Obiekt jest doskonale...
Q Hotel Kraków Bronowice
W Krakowie znajdują się dwa Q Hotele - jeden w samym centrum miasta, a drugi w dzielnicy Bronowice. Drugi...
Mobilny przewodnik po Krakowie dla osób z niepełnosprawnościami
Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych...