Luis Maroto został nowym prezesem i dyrektorem generalnym firmy Amadeus

Luis Maroto został nowym prezesem i dyrektorem generalnym firmy Amadeus

·          Amadeus debiutuje na hiszpańskim IBEX-35

 

Warszawa, 4 lutego 2011 r. Firma Amadeus [AMS.MC], wiodący dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla globalnej branży turystycznej poinformowała, że z dniem 1 stycznia 2011 r. Luis Maroto, wcześniejszy wicedyrektor generalny Amadeus, zastąpił Davida V. Jonesa na stanowisku prezesa i dyrektora generalnego firmy.

Plany objęcia przez Luisa Maroto stanowiska prezesa i dyrektora generalnego ogłoszono w styczniu 2010 roku. Od tego momentu Luis Maroto ściśle współpracował z Davidem V. Jonesem i kierownictwem firmy Amadeus, by zagwarantować płynne przekazanie obowiązków.

Luis Maroto pracuje w firmie Amadeus od 11 lat. Przez ten czas pełnił kolejno wyższe stanowiska będąc m. in. dyrektorem finansowym. Przez minione dwa lata jako wicedyrektor generalny odegrał decydującą rolę w powrocie firmy Amadeus na giełdę.  Był także odpowiedzialny za pierwszą ofertę publiczną grupy Amadeus w kwietniu 2010 roku, a następnie za włączenie firmy do hiszpańskiego indeksu blue chip IBEX-35, na którym Amadeus zadebiutował w pierwszych dniach stycznia br.

Objęcie przez siebie nowego stanowiska Luis Maroto, prezes i dyrektor generalny firmy Amadeus, skomentował następująco: „W imieniu wszystkich pracowników firmy Amadeus pragnę podziękować Davidowi V. Jonesowi za jego zaangażowanie i sprawne kierowanie firmą w ciągu minionych kliku lat. Objęcie stanowiska prezesa i dyrektora generalnego firmy Amadeus to dla mnie wielki zaszczyt. Podejmuję to wyzwanie z entuzjazmem i wiarą w dobrą współpracę z naszymi klientami, pracownikami i inwestorami tej dynamicznie rozwijającej się branży. Jestem przekonany, że wspólnie z całym zespołem znakomitych profesjonalistów pracujących w naszej firmie będziemy wciąż udowadniać, iż Amadeus jest znakomitym partnerem biznesowym i wiodącą pod względem innowacyjności firmą w całej branży turystycznej”.

Luis Maroto – biografia

Luis Maroto objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy Amadeus 1 stycznia 2011 r.

Od stycznia 2009 r. do grudnia 2010 r. był wicedyrektorem generalnym Amadeus, odpowiedzialnym za strategię firmy ds. finansów, audytu wewnętrznego, kwestii prawnych i kadrowych.

Luis Maroto rozpoczął pracę w firmie Amadeus w 1999 roku jako dyrektor ds. marketingu i finansów. Jego decyzje miały decydujące znaczenie na rozwój działalności handlowej firmy Amadeus poprzez ekspansję na rynku światowym i konsolidację oraz  nadzór kontroli strategicznej i finansowej ponad 50 oddziałów firmy Amadeus na całym świecie.

W 2003 roku awansował na stanowisko dyrektora finansowego, przyjmując odpowiedzialność za globalną działalność finansową firmy Amadeus.

Przed dołączeniem do firmy Amadeus, Luis Maroto zajmował szereg stanowisk kierowniczych w Bertelsmann Group.

Luis Maroto jest obywatelem Hiszpanii, absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu  Complutense w Madrycie. Posiada dyplom MBA IESE Business School. Ukończył również studia podyplomowe w Harvard Business School i Stanford.

***

 

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

 

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach.
W 2009 roku system Amadeus przetworzył ponad 670 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy i dział marketingu), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 72 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”. W 2009 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,461 mln euro oraz EBITDA w wysokości 894 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie ponad 10 200 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

 

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com  

źródło: PR

Concordia Design. Nowoczesne centrum kreatywności i biznesu w Poznaniu
Concordia Design, zlokalizowane w sercu Poznania, to unikalne miejsce, które łączy funkcje centrum konferencyjnego,...
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Idealny samochód dla Twojego hotelu? Postaw na Mercedes-Benz!
Świat luksusowego doświadczenia w podróżowaniu stale ewoluuje, a branża hotelarska wciąż stawia sobie...