Liga Europejska w Poznaniu

Wydawało się, że sezon 2010/ 2011 będzie całkowicie stracony dla polskich kibiców -brak awansu Lecha do Ligi Mistrzów, kompromitacja Wisły w dwumeczu z Azerami, fatalna gra Reprezentacji Narodowej. Jednak kiedy wydawało się, że wszystko skończone, miłą niespodziankę sprawił wszystkim poznański Lech – awansował do Ligi Europejskiej, gdzie spotka się z niezwykle atrakcyjnymi rywalami.

Lech wyeliminował ukraińskie Dnipro – czego niewiele osób się spodziewało. Tymczasem poznaniacy poradzili sobie z bogatszym klubem, a w losowaniu trafili na gigantów futbolu – Juventus Turyn, Manchester City oraz na Salzburg. Dzięki temu Lech zarobi spore pieniądze z transmisji telewizyjnych oraz ze sprzedaży biletów, a Polacy będą mogli emocjonować się aż do grudnia występami naszej drużyny. To dobra wiadomość nie tylko dla skarbnika klubu, ale także dla właścicieli pubów, restauracji i tych oferujących noclegi w Poznaniu. Po raz pierwszy na stadionie przy ulicy Bułgarskiej zasiądzie 40 tysięcy kibiców. Wiele z nich przyjedzie z innych miast, by dopingować Kolejorza. Słynny Juventus ma fanów na całym świecie- także w Polsce, a dla wielu naszych kibiców będzie to jedna z nielicznych okazji, by zobaczyć „Starą Damę” na żywo. Podobnie jest z Manchesterem City- jedną z najbogatszych drużyn na świecie. Kiedy kilka lat temu malutki Groclin wyeliminował Anglików, entuzjazm w Polsce udzielił się wszystkim. Ostatnim rywalem jest Red Bull Salzburg – najbogatsza drużyna w Austrii, pierwszy rywal Lecha na Bułgarskiej. Warto pamiętać, że do Poznania przyjedzie wiele kibiców z Europy, możemy spodziewać się prawdziwego najazdu Anglików, którzy zawsze licznie podążają za swoją drużyną. Także Włosi i Austriacy wykupią wszystkie wejściówki przygotowane dla nich przez działaczy Lecha. To dobra wiadomość dla właścicieli knajpek i pubów- mogą liczyć na spory utarg. Najlepszym przykładem są Anglicy, którzy podczas meczów wyjazdowych całymi dniami przesiadują w takich miejscach, pijąc hektolitry piwa. Także właściciele noclegów w Poznaniu muszą przygotować zakwaterowanie dla rywali Lecha i ich kibiców, a ich liczba z pewnością zadowoli hotelarzy.

Nowoczesny stadion w Poznaniu w drugiej połowie 2010 roku będzie areną wielkich wydarzeń: Koncert Stinga oraz mecze Lecha z Juventusem, Manchesterem i Salzburgiem. Dzięki temu Poznań odwiedzi w tym roku wielu turystów, a mecze przy pełnych trybunach mogą stanowić mały sprawdzian przed EURO 2012, którego Poznań jest współorganizatorem.

Euro 2012 spowodowało, że zainteresowanie piłką nożna bardzo wzrosło, a w Poznaniu zawsze był świetny klimat dla futbolu. Dzięki dobrej postawie Lecha, Polacy mogą liczyć na kilka emocjonujących i radosnych chwil, a tych jak wiemy – ciągle nam brakuje.

Mecze Lecha w Poznaniu:

30.09 Red Bul

04.11 Man City

01.12 Juventus

KJ

Jak promować turystykę w Polsce?
Wzrost liczby obiektów w Polsce powoduje, że znacznie trudniej dotrzeć do turystów i sprawić, żeby wybrali...
Skuteczna rekomendacja kierunków podróży
Przez cały rok marzymy z utęsknieniem o urlopie? Gdy jego termin zbliża się wielkimi krokami, w myślach...
5 typów podróżnika XXI wieku
Świat się kurczy, a nowe możliwości podróżowania sprawiają, że każdy może zorganizować sobie wycieczkę...
Kandy, Colombo, Nuwara Eliya... - top 10 miejsc na Sri Lance
Sri Lanka jest jednym z często wybieranych destynacji Polaków wyjeżdżających na wakacje. Przedstawiamy...
21. Targi Lato - inspirujący smak podróży
21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato, które odbyły się w dniach 22-24 kwietnia br., przeniosły mieszkańców...
Najciekawsze miejsca, w których kręcono oscarowe filmy z 2015 roku
Oscary 2015 już rozdane. Jednak nie tylko kinomani powinni czuć się zaspokojeni. Zeszłoroczne filmy były...