Krzysztof Kuc nowym Dyrektorem Generalnym firmy Amadeus Polska

Warszawa, 14 marca 2011 r. Firma Amadeus, wiodący dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla globalnej branży turystycznej poinformowała, że z dniem 9 marca 2011 r. Krzysztof Kuc zastąpił Ireneusza Margańca na stanowisku Dyrektora Generalnego w polskim oddziale firmy.

Nowy prezes posiada długoletnie doświadczenie w zakresie zarządzania i prowadzenia biznesu, nabyte podczas pracy w międzynarodowych firmach, między innymi koncernie Hewlett-Packard oraz Kodak Polska.

Objęcie nowego stanowiska Krzysztof Kuc, Dyrektor Generalny firmy Amadeus, skomentował następująco: „Funkcja stanowiska Dyrektora Generalnego firmy Amadeus Polska to dla mnie wielki zaszczyt i interesujące wyzwanie. Wierzę, że razem z pracownikami firmy będę kontynuował dotychczasową owocną współpracę z klientami i inwestorami tej dynamicznie rozwijającej się branży. Amadeus Polska skupia samych profesjonalistów, stąd jestem pewien, że wspólnie będziemy nadal udowadniać, iż Amadeus jest doświadczonym i rzetelnym partnerem biznesowym oraz cieszy się pozycją lidera w globalnej branży turystycznej pod względem innowacyjności.”

Ireneusz Marganiec pełnił obowiązki Prezesa Amadeus Polska od 1992 roku. Z dniem 1 lipca ur. objął stanowisko Dyrektora Generalnego firmy Traveltainment Polska należącej do Grupy Amadeus. Swoją dotychczasową funkcję Prezesa Amadeus Polska przez szereg miesięcy łączył z nowymi obowiązkami w celu optymalnego przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego na stanowisko Dyrektora Generalnego Amadeus Polska do potrzeb oraz specyfiki firmy.

Stworzenie firmy Amadeus Polska od podstaw było dla mnie ekscytującą przygodą. Jednak przyszedł czas na zmiany. Pozytywne zmiany. Pragnę teraz w pełni poświęcić się nowym wyzwaniom, jakie stoją przed rolą Dyrektora Generalnego Traveltainment Polska w regionie CESE – mówi Ireneusz Marganiec, Dyrektor Generalny firmy Traveltainment Polska.

Krzysztof Kuc – biografia

Krzysztof Kuc jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Od 1997 roku pełnił stanowisko Business Unit Manager w firmie Hewlett-Packard, w której był odpowiedzialny na terenie Polski za dział usług IT w obszarze Imaging & Printing Group Services, a poprzednio SMB Market & Channel Services oraz Product Support Division. Wcześniej doświadczenie biznesowe nabywał w firmie Kodak Polska.
***

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach.
W 2010 roku system Amadeus przetworzył ponad 850 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy i dział marketingu), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”. W 2010 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,683 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1,015 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie ponad 10 270 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com  

Źródło: PR

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Idealny samochód dla Twojego hotelu? Postaw na Mercedes-Benz!
Świat luksusowego doświadczenia w podróżowaniu stale ewoluuje, a branża hotelarska wciąż stawia sobie...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...