Kolumbijskie piekło bez tajemnic

Najlepszą rekomendacją dla książki „Stalowe anioły nad Yari” jest fakt, że jedna z przygód Marcina Tarasina na rzece Yari w Kolumbii zainspirowała twórców popularnego programu Beara Gryllsa “Ucieczka z piekła” do nakręcenia odcinka. Miłośnicy ciekawych przygód znajdą ich więcej we wspomnieniach polskiego podróżnika.


Zanim wybierzemy się z Marcinem Tarasinem do kolumbijskiego piekła, mamy okazję poznać początki jego nietypowej pasji. Polski eksplorator pochodzący z Żor wspomina spływy Pilicą i towarzyszące temu przygody, wyjazd do Brazylii czy do Kanadyjskiego Parku Narodowego Nahanii. Kolejne rozdziały są zapisem jego ekscytujących i nierzadko niebezpiecznych przygód – spływ wraz z Piotrem Opacianem etiopską rzeką Omo, wyprawa z Nataszą Szałajską na rzekę Rio Tuichi w boliwijskich Andach, którą pokonali na zbudowanej samodzielnie zbudowanej tratwie. W 2010 roku Marcin Tarasin wraz z Natalią jako pierwsza osada w historii pokonali rzekę Rio Altamachi, która wciąż należy do jednych z najbardziej dziewiczych regionów Ameryki Południowej.

Punktem kulminacyjnym książki jest wspomniana wyprawa nad rzekę Rio Yari. Warto przeczytać książkę, by dowiedzieć się jak Polak poradził sobie w kolumbijskiej dżungli, gdzie zagrożenie stanowią zarówno rebelianci, jak i węże. Wydarzenia te odbiły się głośnym echem na całym świecie, czego dowodzi m. in. jeden z odcinków „Ucieczki z piekła” Beara Gryllsa wyemitowany w ponad 70 krajach.

Książkę „Stalowe anioły nad Yari” warto polecić zarówno ze względu na opisy egzotycznych miejsc, ciekawe przygody, jak i piękne zdjęcia krajobrazów. Autor dodatkowo w przystępny i zabawny sposób przedstawia swoje przeżycia, dlatego czytelnik z pewnością nie będzie się nudził.

Krzysztof Janik
www.turystyka24h.pl

Maciej Tarasin „Stalowe anioły nad Yari”
Sugerowana cena detaliczna: 34,90 PLN
ISBN: 978-83-7943-841-9
Data wprowadzenia: 20-05-2015
Oprawa: okładka miękka
Liczba stron: 304

O wydawnictwie Świat Książki
Wydawnictwo Świat Książki działa na polskim rynku od 1994 roku. Najpierw było częścią Bertelsmann Media sp. z o.o., w roku 2011 właścicielem wydawnictwa stała się grupa wydawnicza Weltbild. W związku z planami zakończenia działalności tej grupy wydawniczej w Polsce w 2013 roku wyodrębnił się z niej Świat Książki sp. z o.o., w którym 100 % udziałów należy obecnie do “Dressler Sp. z o. o.” Dublin Sp. komandytowo-akcyjna. Wyłącznym dystrybutorem oferty wydawniczej Świata Książki jest FK Olesiejuk www.olesiejuk.pl.

W szerokiej ofercie wydawnictwa dominuje literatura piękna – polska i obca – oraz literatura faktu. Wśród naszych, autorów byli lub są: Boris Akunin, Virginia C. Andrews, Anne Applebaum, Julian Barnes, Marek Bienczyk, Paul Bowles, Sylwia Chutnik, Waris Dirie, Artur Domosławski, Marek Edelman, Oriana Fallaci, Jacek Fedorowicz, Carlos Fuentes, Janusz Głowacki, Manuela Gretkowska, Dawid Grosman, Inga Iwasiów, Joanna Jodełka, Krystyna Kofta, Hanna Krall, Toni Morrison, David Nicholls, Zyta Oryszyn, Zośka Papużanka, Jerzy Pilch, Nora Roberts, Eustachy Rylski, Jose Saramago, Lisa See, Paullina Simons, Timothy Snyder, Danielle Steel, Teresa Torańska, Ludmiła Ulicka, Janusz L. Wiśniewski, Michał Witkowski, Jakub Żulczyk. 

Wiele wydawanych przez Świat Książki tytułów było nominowanych do nagród literackich, w tym najbardziej prestiżowych jak NIKE, Gdynia, Angelus i Paszporty Polityki. W roku 2012 nagrodę NIKE otrzymał Marek Bieńczyk za „Książkę twarzy”, a Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego otrzymał Timothy Snyder za „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. W 2013 roku powieść „Ocalenie Atlantydy” Zyty Oryszyn wyróżniono Nagrodą Literacką Gdynia i Nagrodą Gryfia. Najnowszym trofeum jest europejska nagroda literacka dla „Magika” Magdy Parys; oficjalne wręczenie nastąpi 23 czerwca 2015 w Brukseli.

Na zaproszenie wydawnictwa Świat Książki gościli w Polsce wybitni autorzy z zagranicy, m.in. Carlos Fuentes, Dawid Grosman, Sofi Oksanen, Ludmiła Ulicka, Lisa See, Paullina Simons, Dennis Lehane, Timothy Snyder i Marci Shore.

90094855 stalowe anioly nad yari.indd

Noclegi: w poszukiwaniu ekstrawagancji
Nocleg nie zawsze musi być skromny, a czasami to właśnie miejsce, w którym spędzasz noc, staje się najbardziej...
Jak utrzymać kontakt z branżą podczas urlopu
Urlop to czas, kiedy możemy oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i naładować baterie....
Wielka grecka przygoda: poradnik dla podróżujących
Grecja, kraj o bogatej historii, kulturze i niezwykłych krajobrazach, jest jednym z najbardziej pożądanych...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Podróże zagraniczne: Praktyczne porady i wskazówki dla podróżujących
Podróże zagraniczne to nie tylko okazja do zwiedzania niezwykłych miejsc, ale także do poznawania nowych...
Praga: Tętniąca życiem korona Europy
Praga, znana również jako “Złote Miasto”, “Miasto Stu Wież” czy “Korona...