Kołobrzeg miastem znanych sportowców

Myśląc o Kołobrzegu widzimy tętniący życiem nadmorski kurort z pięknymi plażami, wspaniałymi hotelami i ośrodkami SPA. Ale Kołobrzeg to także miasto wielkich sportowców: wybitnego trener polskich lekkoatletów Michała Barty, mistrzyni Europy i wielokrotnej mistrzyni świata w boksie zawodowym Agnieszki Rylik oraz olimpijczyka z Sydney Dariusza Trafasa. Jak widzą swoje miasto Agnieszka Rylik i Dariusz Trafas? Za co najbardziej cenią Kołobrzeg?

Turyści, którzy odwiedzają Kołobrzeg w sezonie letnim często nie mają okazji poznać jego drugiego oblicza: spokojnego miasta, idealnego miejsca na ucieczkę od wielkomiejskiego gwaru. Potwierdza to Dariusz Trafas, olimpijczyk z Sydney z 2000 roku: —  Lubię Kołobrzeg za jego dynamikę w letnich miesiącach, przeplataną tak potrzebnymi wszystkim miesiącami spokoju.

Walory miasta, które wciąż się rozwija, dostrzega również Agnieszka Rylik: — Powstały wspaniałe hotele, SPA i obiekty sportowe. Te walory dostrzegają również goście z zagranicy, dlatego kadra duńskich piłkarzy wybrała na bazę podczas EURO 2012 Marine Hotel***** w Kołobrzegu. Wybór Duńczyków jest najlepszą rekomendacją dla miasta, w którym zarówno zawodowi sportowcy jak i amatorzy mają możliwość treningów w najlepszych warunkach. Mówi Agnieszka Rylik: — Kiedy zaczynałam trenować Kołobrzeg nie miał sportowej hali z prawdziwego zdarzenia. Miałam to szczęście, że u szczytu mojej kariery wreszcie ją zbudowano. Teraz wybudowano jeszcze wspaniały stadion piłkarski, ścieżki rowerowe, a także hotele z basenami i siłowniami. Dzięki świetnym warunkom młodzi sportowcy z Kołobrzegu mają łatwą drogę do sukcesów w przyszłości, na miarę Agnieszki Rylik czy Dariusza Trafasa.

Kołobrzeg to również świetne miejsce dla miłośników dwóch kółek. Ponad 400 km ścieżek rowerowych w samym mieście jak i w dorzeczu rzeki Parsęty to gwarancja aktywnie spędzonego czasu. Obecność rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych docenia również Agnieszka Rylik: – Sport zawsze mi towarzyszy, ale nad morzem wybieram zazwyczaj ten na świeżym powietrzu. Wycieczki rowerowe to doskonała okazja do poznania urokliwych zakątków miasta i obserwowania lokalnej przyrody.

Zwieńczeniem dnia może być wizyta w jednym z ośrodków SPA oferujących szeroki zakres usług: od jacuzzi i masaży, po różnorodne zabiegi kosmetyczne. – To jest rzeczywiście sposób na świetne spędzanie czasu wolnego np. po męczącym spacerze, możemy kolejne 2 godziny zrelaksować się w SPA jednego z hoteli – zachwala olimpijczyk Dariusz Trafas. Kołobrzeg to nie tylko miasto wielkich polskich sportowców, ale i enklawa spokoju i błogiego odpoczynku, do której warto wracać. – Jak tylko mogę wyjeżdżam do Kołobrzegu by odpocząć i ładować akumulatory. Wtedy mam czas, by zwolnić i zadbać o siebie – mówi mistrzyni świata w boksie Agnieszka Rylik. I chyba lepszej zachęty już nie potrzeba…

By śledzić na bieżąco co dzieje się w „Kołobrzegu: polskiej stolicy SPA” warto odwiedzać stronę internetową www.klimatycznykolobrzeg.pl lub profil http://www.facebook.com/klimatycznykolobrzeg na znanym portalu społecznościowym.

***

Kołobrzeg leży w województwie zachodniopomorskim, u ujścia rzeki Parsęty. To jedno z najprężniej rozwijających się miast wybrzeża bałtyckiego. Miasto zamieszkuje około 45 tysięcy mieszkańców, a w sezonie letnim liczba ta wzrasta nawet czterokrotnie. Ośrodki wypoczynkowe i hotelowe w mieście oferują swoim gościom ponad 30 tysięcy miejsc o wysokim standardzie.

Lądem, morzem i z nieba… wszystkie drogi prowadzą do Kołobrzegu. Miasto ma dogodne połączenia drogowe – zbiegają się tu droga krajowa nr 11 (Kołobrzeg–Bytom) oraz wojewódzkie 102 (Kołobrzeg–Międzyzdroje) i 163 (Kołobrzeg–Wałcz). Do Kołobrzegu można dojechać bezpośrednim pociągiem m.in. z Krakowa, Poznania czy Warszawy. Najbliższe lotnisko (Szczecin–Goleniów) położone jest około 90 km od miasta. Od kwietnia do listopada codziennie można popłynąć na duńską wyspę Bornholm, którą dzieli od Kołobrzegu tylko 90 km.

 

Źródło: PR

Atrakcje Kołobrzegu - co koniecznie zobaczyć?
Kołobrzeg i oraz jego okolice to bez wątpienia ścisła czołówka najpiękniejszych miejsc w Polsce - i najbardziej...
Królewski wypoczynek
Wśród ciągle poszerzającej się oferty noclegowej coraz częściej pojawiają się propozycje niezwykłe i...
Konkursy cukiernicze Eko-ciastko 2010 podczas Targów Gastro Hotel
W dniach 6-8 października w Hali AWF przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędą się dedykowane dla...
Zapomniana perła województwa zachodniopomorskiego
Płoty - miasto położone w województwie zachodniopomorskim, przecina je droga krajowa i drogi wojewódzkie...
Imprezy nad morzem
Najlepszy czas dla imprezowiczów już niedługo się rozpocznie, bo wraz z początkiem wakacji wystartuje...
Noclegi w Kołobrzegu
Kołobrzeg jest przykładem miasta, w którym do dyspozycji turystów są najróżniejsze typu noclegów i ośrodków...