Już wiemy, kto w Polsce ma najbardziej wyczerpujący zawód!!!

 

Upały coraz mocniej dają się we znaki. Wszystkich nas męczą skrajnie wysokie temperatury, zwłaszcza kiedy musimy jeszcze w tym czasie ciężko pracować! Kto w Polsce jest najbardziej zmęczony? Kto ma największe prawo do odpoczynku? Co 3 Polak uważa, że górnik.

Ranking na najbardziej wyczerpujących zawódów w Polsce powstał w oparciu o badanie butiku badawczo – strategicznego brainlab na zlecenie Urzędu Miasta Kołobrzeg w maju 2012 roku. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1000 polskich internautów (w wieku 15 lat i więcej). Jego twórcy chcieli dowiedzieć się, komu w Polsce szczególnie należy się letni odpoczynek i jaka grupa zawodowa powinna w pierwszej kolejności wybrać się na długie wakacje.

Zgodnie z opinią polskich internautów najbardziej wyczerpującą pracę w Polsce wykonują górnicy. Aż 33% badanych uważa, że to właśnie górnik z uwagi na warunki swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy szczególnie zasługują na odpoczynek. Jednak w opinii respondentów nie lepiej mają w Polsce nauczyciele!

Aż 10% badanych dostrzega ciężką pracę nauczycieli. Dlaczego zawód nauczyciela jest wyczerpujący? Chodzi głównie o pracę z coraz trudniejszą młodzieżą i dziećmi, o związany z tym wieczny stres i napięcie emocjonalne. Dodatkowo, dochodzi do tego wielka odpowiedzialność i konieczność sprostania oczekiwaniom rodziców. Respondenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w Polsce praca nauczyciela nie kończy się w szkole. Większość z nich musi niejednokrotnie wykonywać równie ciężką pracę w domu – sprawdzając testy i sprawdziany, czy przygotowując się do lekcji.

Ostatnie miejsce na podium zajęli lekarze. 7% respondentów, które wskazało ten zawód jako wyczerpujący uważa, że ich praca to duża odpowiedzialność za życie i zdrowie innych, praca pod presją oraz konieczność utrzymywania wysokiego poziomu skupienia i koncentracji. 

Dalsze miejsca w rankingu najbardziej wyczerpujących zawodów w Polsce zajęli: budowlańcy (6% respondentów), hutnicy (5 %), kierowcy zawodowi (4 %), rolnicy i pielęgniarki (po 3 % badanych). Co ciekawe, większość Polaków uważa, że stanowiska managerskie i kierownicze nie są zbyt wyczerpujące. Tylko 2 % badanych jest zdania, że konieczność bycia kreatywnym i twórczym, zarządzanie ludźmi i odpowiedzialność za realizowane zadania może być szczególnie męczące. 

Ranking pokazuje, że jako najbardziej wyczerpujące zawody wybieramy te związane z wysiłkiem fizycznym oraz pracą w niebezpiecznych warunkach. Respondenci zwracali również uwagę na pracę rolnika, która nie dość, że żmudna i męcząca fizycznie, trwa w zasadzie przez cały rok – mówi Tomasz Jędrzejczak z firmy brainlab, która przeprowadziła badanie.

Wobec tego, gdzie w tak doskwierające upały powinni udać się na urlop wszyscy wyczerpani pracą? Najlepiej do Kołobrzegu! To w tym wyjątkowym nadmorskim kurorcie można nie tylko odpocząć, ale i odetchnąć z ulgą nawet podczas najgorszych upałów. Doskonałym sposobem na ochłodzenie się w tym czasie jest woda. Tej pod dostatkiem ma właśnie Kołobrzeg! Nie tylko z powodu morza, które oddziela od miasta piękny 12-sto kilometrowy brzeg, ale także źródeł znajdujących się pod ziemią. Ukrytym skarbem regionu kołobrzeskiego są bowiem wody mineralne. Wyróżnić wśród nich można zarówno lecznicze solanki, jak i wody pitne.

Dla wszystkich zmęczonych i wyczerpanych Kołobrzeg oferuje szereg lokalnych atrakcji takich jak: Muzeum Minerałów w podziemiach latarni morskiej, atrakcyjne molo, Muzeum Oręża Polskiego, Galerię Sztuki Współczesnej czy kopalnię borowiny. Dodatkowo turyści mogą wybrać się w rejs po Bałtyku, a nawet na Bornholm. Do dyspozycji turystów są ponadto: park linowy, kolejka turystyczna, wypożyczalnia rowerów i sprzętów wodnych, kręgielnia, strzelnica, korty tenisowe i oceanarium.

Lato nad polskim morzem to również rozpoczynający się 20 lipca Sunrise Festival 2012 podczas którego Radio ESKA organizuje ESKA MUSIC AWARDS. Wszyscy zainteresowani folklorem mogą wziąć udział w Międzynarodowym Spotkaniu z Folklorem (14-18 sierpnia). Ponadto na turystów czeka cały szereg ciekawych koncertów, warsztatów i imprez. Szczegóły na stronie internetowej: www.klimatycznykolobrzeg.pl

Kołobrzeg ma najwięcej ośrodków SPA na metr kwadratowy w Polsce. W związku z tym ma powody, by nazywać się polską stolicą SPA. Kołobrzeg mógłby stać się również stolicą wszystkich zmęczonych swoją pracą i codziennymi obowiązkami urlopowiczów, dlatego… spotkajmy się w Kołobrzegu!

***

Kołobrzeg leży w województwie zachodniopomorskim, u ujścia rzeki Parsęty. To jedno z najprężniej rozwijających się miast wybrzeża bałtyckiego. Miasto zamieszkuje około 45 tysięcy mieszkańców, a w sezonie letnim liczba ta wzrasta nawet czterokrotnie. Ośrodki wypoczynkowe i hotelowe w mieście oferują swoim gościom ponad 30 tysięcy miejsc o wysokim standardzie.

Lądem, morzem i z nieba… wszystkie drogi prowadzą do Kołobrzegu. Miasto ma dogodne połączenia drogowe – zbiegają się tu droga krajowa nr 11 (Kołobrzeg–Bytom) oraz wojewódzkie 102 (Kołobrzeg–Międzyzdroje) i 163 (Kołobrzeg–Wałcz). Do Kołobrzegu można dojechać bezpośrednim pociągiem m.in. z Krakowa, Poznania czy Warszawy. Najbliższe lotnisko (Szczecin–Goleniów) położone jest około 90 km od miasta. Od kwietnia do listopada codziennie można popłynąć na duńską wyspę Bornholm, którą dzieli od Kołobrzegu tylko 90 km.

Źródło: PR

Atrakcje Kołobrzegu - co koniecznie zobaczyć?
Kołobrzeg i oraz jego okolice to bez wątpienia ścisła czołówka najpiękniejszych miejsc w Polsce - i najbardziej...
Królewski wypoczynek
Wśród ciągle poszerzającej się oferty noclegowej coraz częściej pojawiają się propozycje niezwykłe i...
Konkursy cukiernicze Eko-ciastko 2010 podczas Targów Gastro Hotel
W dniach 6-8 października w Hali AWF przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędą się dedykowane dla...
Zapomniana perła województwa zachodniopomorskiego
Płoty - miasto położone w województwie zachodniopomorskim, przecina je droga krajowa i drogi wojewódzkie...
Imprezy nad morzem
Najlepszy czas dla imprezowiczów już niedługo się rozpocznie, bo wraz z początkiem wakacji wystartuje...
Noclegi w Kołobrzegu
Kołobrzeg jest przykładem miasta, w którym do dyspozycji turystów są najróżniejsze typu noclegów i ośrodków...