Już w najbliższy weekend 10-11 maja rusza X. Accreo Ekiden

W tym roku impreza biegowa pod hasłem Accreo Ekiden obchodzi swoje 10-lecie. Z okazji tego okrągłego jubileuszu tegoroczny maraton sztafet będzie miał niespotykaną dotąd oprawę.

Samo słowo „ekiden” wywodzi się z języka japońskiego i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. W przeszłości ekidenem nazywano japoński system transportowo-pocztowy, przebiegający wzdłuż szlaku Tokaido. Ze względu na swoją tradycję wywodzącą się z kraju Kwitnącej Wiśni, patronat honorowy nad X Accreo Ekidenem objęła Ambasada Japonii w Polsce. Tradycyjne pałeczki sztafetowe zostaną zastąpione przez japońskie szarfy a na zawodników i kibiców zgromadzonych na warszawskiej Kępie Potockiej będą czekały takie atrakcje, jak: warsztaty origami, japońskie gry i zabawy oraz treningi karate i aikido. Swój występ zapowiedziała też wyjątkowa grupa scenicznych mistrzów miecza – SAMURAI SWORD ARTIST – KAMUI.

Wyzwanie w postaci pokonania maratońskiego dystansu – 42,195 km zdecydowało się podjąć ponad 700 drużyn, co daje łącznie ponad 4200 zawodników. Ze względu na rekordową frekwencję zawody zostały podzielone na 3 tury. Pierwsza odbędzie się w sobotę 10 maja, dwie pozostałe w niedzielę,
11 maja. W sztafecie maratońskiej Accreo Ekiden startują drużyny, reprezentujące różne organizacje: kluby sportowe, szkoły, grupy przyjaciół. Maraton sztafet to doskonała okazja do integracji, ponieważ znaczącą liczbę drużyn stanowią pracownicy jednej firmy: bankowcy, finansiści, ubezpieczeniowcy czy osoby pracujące na co dzień w agencjach reklamowych, urzędach administracji publicznej itp. „Białe kołnierzyki” zamienią w najbliższy weekend czarne garnitury na stroje sportowe, a niewygodne szpilki i ciasne pantofle na obuwie biegowe. Wspólny cel i wysiłek włożony w dotarcie do mety znakomicie wzmacnia więzi wewnątrz zespołu i motywuje do owocnej współpracy podczas codziennych wyzwań zawodowych.

X. Accreo Ekiden wystartuje w najbliższą sobotę 10 maja na warszawskiej Kępie Potockiej. W rywalizacji wezmą udział 6-osobowe zespoły. Każdy członek drużyny będzie miał do pokonania zadeklarowany wcześniej dystans 10 km, 5 km lub 7,195 km. Pierwsi zawodnicy przekroczą linię startu w sobotę o godzinie 9:00. Dwie następne tury zawodów rozpoczną się w niedzielę o godzinie 9:00 i 14:00. Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram imprezy:

 

Sobota, 10 maja 2014

 

10:00-18:00 – Godziny otwarcia Biura Zawodów

(odbiór pakietów startowych)

 

13:30 – Odprawa kapitanów I tury

14:00 – Start I tury

18:30 – Zamknięcie trasy dla I tury

 

Niedziela, 11 maja 2014

 

8:30 – Odprawa kapitanów II tury

9:00 – Start II tury

13:30 – Zamknięcie trasy dla II tury

 

13:30 – Odprawa kapitanów drużyn startujących w III turze

14:00 – Start III tury

ok. 17:30 – dekoracja zwycięzców

18:30 – Zamknięcie trasy dla III tury

 

Więcej informacji na temat biegu znajduje się na stronie internetowej www.accreoekiden.pl.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i żywego dopingu  uczestników X. Accreo Ekidenu.

***

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misja jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Accreo Ekiden, Sztafetę 5×5 oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

PR

Co warto zwiedzić na Mazowszu?
Mazowsze – serce Polski, to kraina niezwykłych kontrastów, gdzie nowoczesność spleciona jest z historią,...
Czym kierować się wybierając apartamenty na doby w Warszawie?
Wybór noclegu nie jest łatwy, tym bardziej, gdy dostępnych opcji jest bardzo wiele. Zawsze warto dokładnie...
Hotel Warszawa centrum ? Apartamenty hotelowe w sercu miasta
Apartament hotelowy zapewnia komfortowy wypoczynek w warunkach zbliżonych do domowych. Goście mają do...
Multimedialna mozaika krajobrazów Polski na TT Warsaw
Jedną z atrakcji 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw będzie multimedialna strefa turystyczna...
Targi WorldHotel już jutro!
Już jutro rozpoczną się VI Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013. W dniach...
Hotel od A do Z - wystawcy na Targach WorldHotel 2013
Podczas VI Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013, które odbędą się...