Jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Pomorzu już 14 października

“Europejska zintegrowana polityka morska – perspektywa 2010 – 2050”, “Turystyka kulinarna, czyli przepis na sukces szlaków, imprez i produktów turystycznych”, “Gospodarowanie odpadami – teoria i praktyka” oraz “Projektowanie na rzecz lepszej jakości życia” – to tematy przewodnie XI Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Gdyni!

Tegoroczne Forum, odbywające się pod honorowym patronatem Ministra Infrastruktury, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdyni, to cztery panele tematyczne, międzynarodowe grono ekspertów, okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów, a także otwarta formuła, dzięki której głos może zabrać każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w wydarzeniu.

Tematyka tegorocznego Panelu Gospodarki Morskiej z jednej strony skupiona będzie wokół polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, z drugiej poświęcona zostanie długoterminowym strategiom rozwoju dla najszerzej rozumianej gospodarki morskiej. Twórcy Panelu Przemysły Kreatywne, kierując się zasadą, że “dobry design ułatwia, zły upośledza” pokażą, czym tak naprawdę jest miasto dobrze zaprojektowane, dadzą receptę na poprawę codziennego życia mieszkańców, począwszy od dobrze zaprojektowanych mebli miejskich, po projektowanie nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych.

Szlaki kulinarne, programy telewizyjne poświęcone gotowaniu, festiwale – kulinaria stały się niezwykle popularne zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dlatego też stanowią temat przewodni tegorocznego Panelu Przemysł Czasu Wolnego. W trakcie dyskusji panelowych zgromadzeni prelegenci spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie, jak z sukcesem zorganizować kulinarne wydarzenie i stworzyć polską markę kulinarną, rozpoznawalną wśród mieszkańców oraz turystów.

W ramach Forum odbędzie się także Panel Środowiskowy, na którym omówione zostaną najistotniejsze kwestie związane z ochroną środowiska, głównie z˙gospodarką odpadami. Konferencja będzie dotyczyła przede wszystkim problematycznego tematu zagospodarowania frakcji energetycznej, odzyskanej z odpadów komunalnych, której po roku 2013 nie będzie można składować, a która stanowi duży problem dla zakładów zagospodarowania odpadów.

Każdy zainteresowany może bezpłatnie wziąć udział w wybranych przez siebie panelach dyskusyjnych. Wystarczy się zarejestrować, wypełniając formularz na stronie http://www.forum.gdynia.pl.

 

KONTAKT:

Anna Somorowska

tel. (58) 669 70 04

e-mail: sekretariat@arg.gdynia.pl

 

Źródło informacji: Agencja Rozwoju Gdyni


Serwis Informacji Zleconych PAP

Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....