Jak szybko i bez stresu spakować się na wakacje

Pakowanie przed wyjazdem na urlop to dla wielu osób jeden z najbardziej stresujących etapów podróży. Nerwowe poszukiwanie ulubionych rzeczy, upychanie na siłę jeszcze jednego swetra, kombinowanie, jak nie dopuścić do rozlania się kosmetyków w bagażu – to może skutecznie popsuć przyjemność podróżowania. Wystarczy jednak pamiętać o kilku sztuczkach, dzięki którym cały proces stanie się znacznie przyjemniejszy.

Często podróżujące osoby zazwyczaj mają w głowie listę najpotrzebniejszych rzeczy. Jednak nawet doświadczony obieżyświat znacznie ułatwi sobie życie, jeśli spisze to, co chce zabrać na wyprawę. Poświęcenie kilku chwil z długopisem i kartką albo aplikacją na smartfonie pozwoli zaoszczędzić sporo stresu. Warto zachować przy tym umiar i ograniczyć liczbę zabieranych rzeczy – wiele osób ma tendencję do pakowania zbyt wielu ubrań.

Trzeba także dostosować zawartość bagażu do rodzaju wyjazdu. Na aktywny wypoczynek lepiej zabrać ubrania, które już sporo przeszły. Jest spora szansa, że wrócą do domu w dużo gorszym stanie, więc nie warto niszczyć nowych ciuchów. Dobrze jest także zajrzeć na stronę jednego ze sklepów ze sprzętem sportowym i wyświetlić produkty po dyscyplinach sportu. Taką możliwość daje np. SklepMartes.pl. W ten sposób łatwo można sprawdzić, czy zawartość naszej szafy jest wystarczająca i czy nie zabraknie nam niezbędnego sprzętu lub ubrań. 

Stworzenie listy ułatwi także dokupienie potrzebnych przedmiotów. Gdy nam czegoś zabraknie, najwygodniej jest zrobić zakupy przez internet – przed wyjazdem zazwyczaj chcemy zamknąć wszystkie obowiązki zawodowe, więc czasu na chodzenie po sklepach zostaje niewiele. Korzystając z e-sklepu warto zwrócić uwagę, czy posiada on certyfikat Trusted Shops, firmy oferującej gwarancję zwrotu pieniędzy klientom sklepów internetowych. Dzięki temu udogodnieniu w przypadku problemów (np. gdy przesyłka nie dotrze) możemy otrzymać zwrot pieniędzy. To ważne, bo przed wyjazdem zazwyczaj liczy się dla nas każda złotówka.

Gdy już wybierzemy ubrania, trzeba je odpowiednio poskładać. W przypadku spodni i koszulek sprawdza się rolowanie. Na czym polega? Zamiast składać T-shirt w kostkę, lepiej ciasno go zwinąć w taki sposób, by powstała rolka. W ten sposób zajmie mniej miejsca, a w dodatku mniej się pogniecie w czasie podróży. Podobnie można postąpić np. z bluzami i swetrami.

Jednym ze sprawdzonych sposobów na szybkie i wygodne pakowanie jest korzystanie z małych opakowań kosmetyków. Są one bez problemu dostępne  w internetowych drogeriach. Można także kupić plastikowe buteleczki, do których przelejemy np. ulubiony szampon. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w walizce, a przede wszystkim zabezpieczy nas przed koniecznością czyszczenia rzeczy z żelu pod prysznic, który otworzył się w czasie podróży. Kosmetyki do makijażu dobrze jest umieścić np. w foliowym woreczku.

Na koniec najtrudniejsze, czyli układanie rzeczy w… No właśnie, w czym? Walizka to dobry wybór dla osób, które nie chcą się często przemieszczać albo będą się poruszać samochodem. Jeżeli w czasie wakacji planujemy podróżowanie np. od miasta do miasta, lepiej wybrać plecak. Najważniejsza zasada pakowania: nie zabieraj ze sobą zbyt dużego bagażu. Nawet jeśli mamy zamiar dolecieć samolotem do kurortu, a z lotniska do hotelu dotrzeć taksówką, i tak lepiej nie przesadzać z rozmiarem walizki. Duży ich wybór oferuje np. sklep Walizki24.pl. Ma dużą ofertę tzw. kabinówek, czyli walizek mieszczących się jako bagaż podręczny do kabiny samolotu. To najlepszy wybór na krótki wyjazd, na który lecimy samolotem. Odpada konieczność nadawania i odbierania bagażu, nie ma także pokusy pakowania zbyt wielu rzeczy.Na koniec warto jeszcze raz zajrzeć do stworzonej na początku listy i upewnić się, że spakowaliśmy wszystko, co potrzebne. Potem możemy się już zrelaksować i dać się pochłonąć podróży!

O firmie Trusted Shops
Trusted Shops to europejska firma oferująca kompleksowe rozwiązania budujące zaufanie do zakupów w sieci. Od momentu założenia firmy w 1999 w Kolonii certyfikaty Trusted Shops uzyskało ponad 20 000 sklepów internetowych. Audyt ekspercki, któremu poddawani są sprzedawcy internetowi, uwzględnia szczegółowe kryteria, takie jak wypłacalność, przejrzystość cen, obsługa klienta oraz ochrona danych. Do sklepów certyfikowanych przez Trusted Shops należą takie znane firmy jak 5.10.15, Meble Abra, EuroFlorist, Neo24.pl, Cyfrowe.pl i wiele innych. Dzięki połączeniu audytu eksperckiego, ochrony kupującego oraz systemu opinii, Trusted Shops oferuje kompleksowy pakiet usług budujących poczucie bezpieczeństwa wśród konsumentów. 

Regulacje dotyczące bagażu podręcznego - co musisz wiedzieć
Podróże samolotem są coraz częściej wybierane jako sposób przemieszczania się zarówno na krótsze, jak...
Biuro Podróży Reklamy zrealizuje wiosenną kampanię reklamową dla Almatur
Almatur wybrał agencję Biuro Podróży Reklamy do współpracy w zakresie kampanii reklamowej promującej...
5 atrakcyjnych miejsc, w przystępnych cenach, do odwiedzenia w 2016 roku
Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, kilka wolnych dni z tej okazji to dobry czas na rozważania dotyczące...
Statystyczny klient Groupon Travel to młoda kobieta, mieszkanka dużego miasta wybierająca wycieczkę w góry
Jak wynika z analizy sprzedażowej oferty Travel1 dostępnej na Groupon, jednej z największych platform...
Kochamy wakacje nad morzem - to widać!
Zobacz niesamowite zdjęcia Bałtyku...nie tylko letniego i nie tylko słonecznego! Nagrodzona galeria zdjęć...
Wakacje przez internet, czyli jak bezpiecznie kupować w sieci
Kilka minut i kilka kliknięć, a już za moment możemy znaleźć się na słonecznej plaży z dala od codzienności....