Jak przejechać rowerem po zamarzniętym Bajkale?

Książka Jakuba Rybickiego „Po Bajkale. Rowerem przez Syberię” to jedna z głośniejszych pozycji podróżniczo-turystycznych 2015 roku, nie jest to bowiem typowy opis krajobrazu najstarszego i najgłębszego jeziora świata, ale zapis prawdziwego wyzwania, jakim bez wątpienia była wyprawa rowerowa po zamarzniętym Bajkale.

Jakub wybiera się w podróż ze swoim przyjacielem Wichrem, a do pokonania mają ponad 900 kilometrów w skrajnie trudnych warunkach. Polak nie tylko opisuje swoje przygody podczas tej ryzykownej podróży, ale i umiejętnie „przemyca” wiele ciekawostek związanych z Bajkałem, dawną i współczesną Rosją, nie zapominając oczywiście o polskich akcentach. Dla czytelnika to również okazja, by poznać bliżej mieszkańców tego regionu Rosji – autor chętnie przytacza bowiem zasłyszane od nich opowieści i historie. Warto dodać, że Jakub Rybicki swoje fascynujące przygody przedstawia w humorystyczny sposób, przez co podczas lektury nie sposób się nudzić. Ogromną zaletą książki są też piękne zdjęcia, które w pewnym stopniu oddają piękno Syberii i opisywanych miejsc. Książka „Po Bajkale. Rowerem przez Syberię” zawiera także wspomnienia z pierwszej wyprawy Jakuba, kiedy to w 2008 roku pojechał rowerem do Mongolii.

Dla kogo jest ta książka? Bez wątpienia można ją polecić każdemu! Nawet osobom, które nie przepadają za mroźnym klimatem Syberii, a Rosję kojarzą głównie przez pryzmat wydarzeń politycznych. Jest duża szansa, że po lekturze zmienią swoje zdanie odnośnie tego magicznego miejsca…

Krzysztof Janik

Dane wydawnicze:
Autor: Jakub Rybicki
Tytuł: Po Bajkale. Rowerem przez Syberię
Wydawnictwo Świat Książki
ISBN: 978-83-7943-636-1
Liczba stron: 384
Oprawa miękka:tak
Data premiery: 08.04.2015
Format: 29x210x150

Książkę można kupić za pośrednictwem oficjalnej witryny wydawnictwa Świat Książki pod tym linkiem:
http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produktow/szczegoly-produktu/product-4502394/

O autorze:
Jakub Rybicki (rocznik 1985) – urodzony na Warmii, wychowany na Mazurach, dorastający na Podlasiu, osiadły w Wielkopolsce.

Z wykształcenia, a czasem i zawodu socjolog, starannie badający społeczeństwo najwspanialszego z krajów. Z drugiego wykształcenia wschodoznawca – co stale każe mu pchać się na Wschód, który kocha szczerze, ale nie wie, czy ze wzajemnością. Z pasji fotograf, laureat licznych nagród, m. in. Travel Photographer of The Year czy Grand Prix festiwalu Kolosy. Współautor książki „Poza utartym szlakiem, współpracownik magazynów i portali podróżniczych oraz rowerowych.

Kolekcjoner dziwnych czapek, okazjonalny alpinista. Rowerem, autostopem, konno i samochodem przejechał około 50 krajów. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna.

O wydawnictwie Świat Książki
Wydawnictwo Świat Książki działa na polskim rynku od 1994 roku. Najpierw było częścią Bertelsmann Media sp. z o.o., w roku 2011 właścicielem wydawnictwa stała się grupa wydawnicza Weltbild. W związku z planami zakończenia działalności tej grupy wydawniczej w Polsce w 2013 roku wyodrębnił się z niej Świat Książki sp. z o.o., w którym 100 % udziałów należy obecnie do “Dressler Sp. z o. o.” Dublin Sp. komandytowo-akcyjna. Wyłącznym dystrybutorem oferty wydawniczej Świata Książki jest FK Olesiejuk www.olesiejuk.pl.

W szerokiej ofercie wydawnictwa dominuje literatura piękna – polska i obca – oraz literatura faktu. Wśród naszych, autorów byli lub są: Boris Akunin, Virginia C. Andrews, Anne Applebaum, Julian Barnes, Marek Bienczyk, Paul Bowles, Sylwia Chutnik, Waris Dirie, Artur Domosławski, Marek Edelman, Oriana Fallaci, Jacek Fedorowicz, Carlos Fuentes, Janusz Głowacki, Manuela Gretkowska, Dawid Grosman, Inga Iwasiów, Joanna Jodełka, Krystyna Kofta, Hanna Krall, Toni Morrison, David Nicholls, Zyta Oryszyn, Zośka Papużanka, Jerzy Pilch, Nora Roberts, Eustachy Rylski, Jose Saramago, Lisa See, Paullina Simons, Timothy Snyder, Danielle Steel, Teresa Torańska, Ludmiła Ulicka, Janusz L. Wiśniewski, Michał Witkowski, Jakub Żulczyk. 

Wiele wydawanych przez Świat Książki tytułów było nominowanych do nagród literackich, w tym najbardziej prestiżowych jak NIKE, Gdynia, Angelus i Paszporty Polityki. W roku 2012 nagrodę NIKE otrzymał Marek Bieńczyk za „Książkę twarzy”, a Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego otrzymał Timothy Snyder za „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. W 2013 roku powieść „Ocalenie Atlantydy” Zyty Oryszyn wyróżniono Nagrodą Literacką Gdynia i Nagrodą Gryfia. Najnowszym trofeum jest europejska nagroda literacka dla „Magika” Magdy Parys; oficjalne wręczenie nastąpi 23 czerwca 2015 w Brukseli.

Na zaproszenie wydawnictwa Świat Książki gościli w Polsce wybitni autorzy z zagranicy, m.in. Carlos Fuentes, Dawid Grosman, Sofi Oksanen, Ludmiła Ulicka, Lisa See, Paullina Simons, Dennis Lehane, Timothy Snyder i Marci Shore.

Odkrywanie światów z Beatą Pawlikowską
Beata Pawlikowska zabiera czytelników w podróż między wielowymiarowymi światami - a nawet do świata wirtualnego....
Jak odkryć smak Chorwacji?
Chorwacja jest małym, ale niezwykle pięknym krajem położonym nad Morzem Adriatyckim. Jego atutem są nie...