Jak prawidłowo przechowywać znaczki pocztowe?

Odkąd na świecie pojawiły się pierwsze znaczki pocztowe, minęło sporo czasu. Dziś najcenniejsze egzemplarze znaczków pochodzą nawet z czasów kolonialnych. Znaczki wydawane są na całym świecie. Te najrzadsze okazy mają największą wartość kolekcjonerską. Osoby zajmujące się kolekcjonowaniem znaczków doskonale wiedzą, ile mogą kosztować najcenniejsze okazy. Można się tego dowiedzieć również z przeróżnych książek i publikacji filatelistycznych. Aby profesjonalnie zajmować się kolekcjonowaniem znaczków trzeba nie tylko posiadać wiedzę filatelistyczną, ale i odpowiednie albumy na znaczki. Takie albumy nazywamy klaserami. 

Album na znaczki to konieczność?

W zasadzie niezależnie od tego, czy zajmujemy się profesjonalnie kolekcjonowaniem znaczków, a nasz zbiór liczy już kilkaset egzemplarzy, czy tylko zbieramy znaczki z pocztówek czy listów przesyłanych od znajomych z różnych stron świata, album na znaczki może okazać się niezbędny. Taki klaser może pomieścić kilkaset sztuk znaczków za jednym razem. Nie trzeba więc je trzymać w papierowych kopertach, czy w pudełkach, gdzie szybko mogłyby one ulec zniszczeniu. Album na znaczki kupimy w sklepach dla kolekcjonerów, zwłaszcza w specjalistycznych sklepach filatelistycznych, jak i w sklepach internetowych. Często można wraz ze znaczkami kupić albumy na znaczki. Wówczas kupujemy po prostu całą kolekcję znaczków wraz z klaserami, w których znajdują się znaczki.

Album na znaczki pozwala:

  • Uporządkować kolekcję znaczków – według tematyki, wartości, daty wydania znaczków, cech szczególnych,

  • Chronić znaczki przed zniszczeniem,

  • Prezentować całą kolekcję filatelistyczną w najbardziej atrakcyjnej formie

Albumy na znaczki nie są zbyt kosztowne, a dzięki nim będziemy mogli skutecznie chronić znaczki przed uszkodzeniem, zagubieniem, czy całkowitym zniszczeniem.

Kiedy kupować album na znaczki?

Już na wczesnym etapie kolekcjonowania znaczków przydadzą nam się klasery na znaczki. Albumy tego rodzaju pozwolą nam na profesjonalne tworzenie kolekcji. W momencie, gdy już prawie cały album na znaczki jest już pełny znaczków, powinniśmy nabyć kolejny, zakładając, że w ogóle chcemy kontynuować naszą filatelistyczną pasję i będziemy chcieli poszerzać posiadaną kolekcję. Jeśli nie, powinniśmy dopełnić klaser znaczkami i pozostawić taką gotową kolekcję kolejnym pokoleniom, które być może również będą chciały zając się filatelistycznym hobby. Można też kolekcję sprzedać, niejednokrotnie całkiem dobrze na tym zarabiając.

Jak znaleźć ciekawą ofertę turystyczną w internecie ?
Coraz częściej sięgamy do internetu aby znaleźć ciekawe miejsce i hotel na spędzenie wymarzonych wakacji....