Hajer i Wiko przez bezdroża Tybetu

Dnia 8 lipca Mieczysław Bieniek vel Hajer wyruszył w kolejną podróż. Nie ma ustalonej trasy, nie ma konkretnego planu, podróżuje w każdy możliwy sposób, z ograniczonymi zasobami gotówki, bez mapy i bez znajomości lokalnych języków. Ma tylko jeden cel – odkryć to co nieznane. By to osiągnąć, złamie wszystkie obowiązujące zasady. W podróży towarzyszy mu marka Wiko. Dzięki akcji „Hajer Adventure. Z Wiko po bezdrożach Tybetu” przygoda Hajera będzie na bieżąco relacjonowana w specjalnej zakładce na fanpage’u Wiko na Facebooku.

Słowo „hajer” oznacza po Śląsku górnika. Mieczysław Bieniek przez 27 lat pracował w kopalni KWK Wieczorek. Jego życie odmienił wypadek w kopalni – odzyskał po nim przytomność dopiero po sześciu dniach, a do zdrowia powracał przez wiele miesięcy. Po tym doświadczeniu postanowił całkowicie odmienić swoje życie. Samotnie zwiedził 111 krajów. W Singapurze budował krematoria, w Indonezji był rybakiem. W Indiach pracował jako pomocnik mleczarza. W międzyczasie spotkał się z Dalajlamą i jako pierwszy Polak wjechał na rowerze do Murmańska.

Co łączy Hajera z Wiko? Idea „game changer” – łamania zasad, zrywania z góry ustalonych reguł i schematów. Hajer zawsze podróżuje z dala od wydeptanych szlaków, zatłoczonych miasteczek czy turystycznych atrakcji. Nigdy  nie  planuję  szczegółów.  Podróż  ma  być  przygodą, więc zajdę tam, gdzie poniesie  mnie wiatr lub  zauroczą zwyczaje lokalnych  plemion – opowiada o swoim stylu podróżowania Hajer. Mimo swoich sześćdziesięciu lat nie boi się żadnych wyzwań i zmienia zasady gry. Marka Wiko swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi również chce przewrócić ustalony porządek do góry nogami. Wspólna akcja ma pokazać, że to, co wydaje się niemożliwe, może się wydarzyć i że czasami warto płynąć pod prąd.

Hajer będzie przesyłał foto- i videorelacje, dokumentujące jego przygodę. Materiały nagrane jednym z modeli smartfonów Wiko – Ufeel – będą publikowane na Facebooku. Podróż zakończy się 29 września. Do tego czasu na fanpage’u Wiko w zakładce poświęconej Hajer Advanture można będzie śledzić fascynujące zdjęcia i filmiki ze zrywającej wszelkie zasady akcji.

Link do na zakładki na Facebooku: https://www.facebook.com/WikoPoland/app/208195102528120/

 

 

Wiko

Wiko powstało w 2011 r. w Marsylii, we Francji. Obecnie zatrudnia 500 pracowników, ma 15 milionów klientów i prowadzi działalność w 30 krajach na całym świecie. Znajduje się w pierwszej piątce marek pod względem liczby sprzedanych smartfonów we Francji, Włoszech, Belgii oraz Portugalii. W 2015 r. firma sprzedała 8 milionów telefonów, co oznacza 1 urządzenie co cztery sekundy. Wiko należy do French Tech, rządowej agencji promującej cyfrowe innowacje i projekty. Francuski producent telefonów sukces osiągnął jedynie w ciągu 5 lat obecności na rynku smartfonów. Planem i ambicją Wiko jest kontynuacja globalnej ekspansji nie zamierza poprzestać.

 

Busy z Anglii do Polski - bezpieczny powrót do kraju
Planujesz powrót do kraju? A może rozpoczynasz nowy etap w swoim życiu i postanawiasz wrócić do Polski...
Gdzie pojechać kamperem w Polsce?
Marzy wam się objazdówka po Polsce? Świetnie się zatem składa! Z myślą o wielbicielach podróżowania kamperem...
Jak zaplanować podróż, aby przebiegła bezproblemowo? Podpowiadamy!
Jeśli właśnie planujesz podróż służbową lub wylot na wczasy, pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób dotrzeć...
Jak poruszać się po Norwegii - samochód to najlepsza opcja
Niezależnie od tego, czy planujesz w Norwegii wakacje, prowadzisz w Oslo interesy, czy chcesz z Norwegią...
Planujesz podróż do Norwegii? Sprawdź, jakie środki transportu są obecnie najbezpieczniejsze w kraju fiordów
Na chwilę obecną osoby przyjeżdżające do Norwegii z Polski, nie muszą poddawać się kwarantannie związanej...
Popularne kierunki na wakacje 2020
Kończy się zima, pogoda nie rozpieszcza i wiele osób narzeka na brak słońca. To najlepsza motywacja,...