Grecka przygoda z TUI

Ceny wyjazdów niższe niż przed rokiem, urokliwe plaże, wspaniałe zabytki i błogi wypoczynek – to wszystko czeka na turystów udających się w tym roku na greckie wyspy. Kreta, Rodos i Kos to doskonała propozycja na lipcowy urlop.
“Jeśli myślicie o wymarzonym miejscu na spędzenie udanego urlopu to wyspy greckie są najlepszym wyborem w tym sezonie. Sytuacja gospodarcza kraju spowodowała spadek cen, które są teraz bardziej atrakcyjne niż przed rokiem.” – mówi Agnieszka Gromadka, Junior Brand manager TUI.
Grecja to kraj słońca, bogów i oliwek! To miejsce, które urzeka turystów bogactwem smaków, kultury i krajobrazów. Piękne piaszczyste plaże, gwarancja wspaniałej pogody, malownicze wioski górskie oraz znana na całym świecie grecka gościnność to jedne z licznych atrakcji, jakie Grecja może zaoferować odwiedzającym ją turystom.
Dużą zaletą, mającą olbrzymie znaczenie przy podróżowaniu z dziećmi jest krótki lot, bo około 3 godzin. W tym roku TUI oferuje także niestandardową długość pobytu, co oznacza, że nasze wakacje mogą trwać zależnie od czasu urlopu i naszych upodobań 5, 6 lub np. 9 dni.
Kreta – to największa grecka wyspa stanowiąca pomost pomiędzy Europą, Azją i Afryką. Jej główne atrakcje stanowią ruiny pałaców minojskich w Knossos, Fajstos, Malii i Káto Zákros, pozostałości archeologiczne w Gortynie, fortyfikacje wzniesione przez Wenecjan w Retimno i Spinalonga oraz wąwóz Samaria. Wyspę doskonale zwiedza się na własną rękę samochodem. Słynie z pięknej plaży w Wai.
Rodos – to kraina słońca, gdzie doskonała pogoda gości przeciętnie 300 dni w roku oraz idealne miejsce dla amatorów windsurfingu. Wyspa słynie także z malowniczej „doliny motyli” oraz urokliwego miasteczka Lindos, które znajduje się na liście zabytków UNESCO. Rodos ma jedną z najpiękniejszych starówek. Znane jest z bogatego życia nocnego – znajduje się tam wiele klubów, restauracji, barów. Warto wybrać się na rejs na Symi – niepowtarzalną wyspę gąbek.
Kos – wyspa słynie także z jednych z najpiękniejszych plaż w Grecji. Jej wielkim atutem są także obiekty historyczne: świątynia Afrodyty, świątynia Dionizosa, Odeon i Asklepiejon.
W centrum miasta Kos rośnie „drzewo Hipokratesa”, pod którym według legend grecki mistrz przekazywał swą wiedzę uczniom. Wypoczywając na wyspie można wybrać się również do jednej z najpiękniejszych tureckich miejscowości letniskowych – Bodrum, do którego dopłynąć można w 30 minut.
Przykładowe ceny ofert last Minute w lipcu w TUI:
Kreta – przelot 399 pln/os,
Kreta 4* apartament ze śniadaniami cena od 1199 pln/os,
Kreta 3,5* 2 posiłki 1499 pln/os,
Kos 4* 2 posiłki cena oo 1599 pln/os

Źródło: PR

 

Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...
Odkryj tajemnice Transylwanii – wycieczka objazdowa po krainie Drakuli
Transylwania, serce Rumunii, jest regionem o bogatej historii, przepięknych krajobrazach i niezliczonych...