Gdzie się bawić latem, czyli kalendarium otoWakacyjne (cz.1)

Czerwiec

W czerwcu zdecydowanie warto wybrać się do Poznania. Miesiąc rozpoczyna kolejna edycja akcji „Poznań za pół ceny”. W dniach 4 i 5 czerwca na turystów będzie czekało ponad sto placówek chętnych ciąć ceny, a wśród nich hotele, restauracje, muzea i spa. Turyści spoza Poznania będą mogli zanocować w hostelach w centrum miasta już za 20 zł. Lista partnerów akcji wraz z mapą znajduje się na stronie serwisu otoWakacje.pl: www.polceny.otowakacje.pl.

Odwiedzający Poznań w pierwszy weekend czerwca powinni przygotować się na zabawę pełną niecodziennych wrażeń – a taką zapewni udział w festiwalu Dragon Folk Fest. To impreza pełna ludowych dźwięków z różnych regionów świata – m.in. Ukrainy, Białorusi, Bałkanów. Koncertom towarzyszyć będzie jarmark rękodzieła i bałkański grill, a w godzinach wieczornych zabawa w elektronicznych rytmach worldbeat. Nie na tym koniec, bowiem dwa tygodnie później, 17 czerwca będzie miało miejsce barwne i żywiołowe widowisko – Ethno Port Poznań Festival. Dźwięki, jakie tego dnia królować będą w Poznaniu to muzyka etniczna zarówno w czystej, tradycyjnej formie, jak i njej nowoczesne modyfikacje. Zagrają grupy muzyczne z całego świata, m.in.: Algierii, Indii, Wielkiej Brytanii, Izraela, Urugwaju i Kolumbii.

Lipiec

Planując wakacje nad morzem warto wybrać termin, w którym nie tylko możemy złapać brązową opaleniznę, ale i dobrze się pobawić. Sezon nad Bałtykiem otwiera Open’er Festival. To już dziesiąta uczta muzyczna, która na trwałe wpisała się w kalendarz europejskich letnich festiwali. Bezsprzecznie gwiazdą numer jeden w tym roku będzie Prince, ale odwiedzający Gdynię między 30 czerwca a 3 lipca będą mogli bawić się aż na 50 koncertach sław wielu gatunków muzyki polskiej (m.in. Gaba Kulka, Vavamuffin, Pogodno) i zagranicznej (m.in. Coldplay, Kate Nash, Hurts, The Asteroids Galaxy Tour).

Miłośnicy muzyki klubowej i elektronicznej na urlop powinni udać się w lipcu do Gdańska lub Kołobrzegu. 9 i 22 lipca odbędą się tam jedne z największych imprez klubowych w Europie.  Global Gathering oraz Sunrise Festival co roku przyciągają dziesiątki tysięcy fanów. Na festiwal wschodzącego słońca do Kołobrzegu przybędzie w tym roku aż 40 DJ-ów z całego świata. Gdańskim festiwalowiczom niezwykłych emocji dostarczą m.in. Boy George, Armin van Buuren, czy Richie Hawtin oraz polscy DJ-e: Neevald oraz Tb Locke aka Peter Pain.

Zwolennicy rockowych brzmień powinni zdecydować się na wakacje nad mazurskimi jeziorami. Na Seven Festival w Węgorzewie, między 7 a 10 lipca zagra wielu kultowych rockowych wykonawców m.in. Lao Che, Kult, Strachy na Lachy, Dezerter i The Boogie Town.

Sierpień

Na początku sierpnia (5-7.08) tysiące fanów alternatywnych brzmień spotka się w katowickiej Dolinie Trzech Stawów na kolejnej edycji OFF Festival Katowice 2011. Swoje eksperymenty muzyczne na scenie tego jednego z największych polskich festiwali muzycznych, zaprezentują m.in. Gang Of Four, Mogwai, Ariel Pink’s Haunted Graffiti, Primal Scream oraz Czesław Śpiewa, Kaliber 44 i Lech Janerka. 19 sierpnia w Krakowie startuje ponadto Coke Live Festival 2011. W wyniku głosowania fanów festiwalu, na scenie zagrają czołowe zespoły indie rock’a – Interpol i The Kooks oraz rocka alternatywnego – White Lies i You Me At Six.

Latem do katowickiego Spodka już od 6 lat zjeżdżają najwięksi fani muzyki metalowej. 10 sierpnia, na Metal Hammer Festival swoje największe hity przypomni m.in. kultowa formacja Judas Priest – koncert odbędzie się w ramach tournee kończącego działalność tego brytyjskiego zespołu na scenie metalowej. Utwory ze swojego najnowszego albumu zagra Morbid Angel, zapowiadany jest również koncert czołowej polskiej grupy metalowej – Vader.

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...