Euro 2012 Rozrywki w Lublinie. Mieście Inspiracji

Carnaval Sztuk-Mistrzów i Europejska Konwencja Żonglerska
– magiczne atrakcje na ulicach miasta

28 lipca – 5 sierpnia 2012r. w Lublinie odbędzie się Carnaval Sztuk-Mistrzów: bezprecedensowe wydarzenie podczas którego, sztuka zdominuje codzienność miasta z uśmiechem wkraczając w życie mieszkańców i gości. W tym samym czasie, Lublin gości 35. Europejską Konwencję Żonglerską: najbardziej prestiżowe i największe spotkanie żonglerów profesjonalistów, amatorów-pasjonatów, artystów ulicy i Nowego Cyrku z całego świata.

Carnaval Sztuk-Mistrzów to święto sztuki Nowego Cyrku. Artyści, posługując się narzędziami dyscyplin cyrkowych poruszają sprawy poważne i aktualne, wzbudzają emocje widza i jednocześnie bawią. Carnaval Sztuk-Mistrzów w wyjątkowy sposób umożliwia uczestnikom dotknięcie sztuki w najbardziej naturalny i bezpośredni sposób, poprzez jej doświadczanie i interakcje w przestrzeni miejskiej.

W dniach 28 sierpnia – 5 lipca, w Parku Ludowym, powstanie jednocześnie miasteczko żonglerów, którzy spotykają się w Lublinie z okazji swojego dorocznego święta: Europejskiej Konwencji Żonglerskiej.  „Europejska” jedynie z nazwy, ponieważ uczestniczą w niej goście ze starego kontynentu, z USA, Ameryki Południowej, Japonii, czy Izraela. Łącznie około 3 tysiące osób.

Europejska Konwencja Żonglerska to wydarzenie z 35-letnią tradycją, które ściąga profesjonalistów oraz amatorów i pasjonatów tej sztuki z całego świata co roku, w inne miejsce Europy, wybierane w formie demokratycznego głosowania. Lublin zwyciężył podczas podobnego spotkania w Vitoria-Gasteiz w Hiszpanii w 2009 roku.

Uczestnicy Konwencji  spotykają się aby uczyć się od siebie, nawiązywać kontakty i bawić się w międzynarodowym gronie. Organizatorem Konwencji jest Fundacja Sztukmistrze. Całe przedsięwzięcie jest finansowane w całości przez jej uczestników, którzy pracują wolontarystycznie zarówno na etapie organizacji jak i w trakcie tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Każdy chętny może nabyć wejściówkę lub karnet i włączyć się w bogaty program zaplanowany na terenie miasteczka żonglerów.

W programie Carnavalu i Konwencji jest  kilkadziesiąt widowiskowych przedstawień, zaplanowanych w przestrzeni miejskiej Lublina. Repertuar dostarczy wzruszeń, adrenaliny i śmiechu, jest zróżnicowany tematycznie i pod względem formy, dzięki czemu widz w każdym wieku znajdzie coś dla siebie. Wystąpią artyści ze wszystkich kontynentów m.in. z Niemiec, Francji, Chile. Punktem kulminacyjnym Carnavalu Sztuk-Mistrzów, podobnie jak w latach poprzednich, będzie parada: barwny korowód artystów i gości Europejskiej Konwencji Żonglerskiej i Carnavalu Sztuk-Mistrzów, tworzący spontaniczny, żywy spektakl na głównych ulicach miasta.

Dodatkową atrakcją tegorocznego Carnavalu Sztuk-Mistrzów jest Kino w Browarze, które prawie każdego dnia prezentować będzie filmy nawiązujące do motywów cyrkowych. Carnaval to doskonała okazja do spędzenia czasu z całą rodziną. Specjalnie dla dzieci zaplanowano serię inspirujących zajęć, prowadzonych przez pedagogów KLANZY: Polskiego Stowarzyszenia Animatorów i Pedagogów. Większość wydarzeń odbywających się w ramach Carnavalu Sztuk-Mistrzów ma charakter otwarty i uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

Bieżące informacje na temat programu Carnavalu Sztuk-Mistrzów oraz 35. Konwencji Żonglerskiej są dostępne na witrynach internetowych: www.sztukmistrze.eu i http://ejc2012.org/pl oraz na Facebooku: http://www.facebook.com/#!/sztukmistrze http://www.facebook.com/pages/EJC-2012-Lublin/154846677933963

 

***

Carnaval Sztuk-Mistrzów

Od 2010 roku organizatorami wydarzenia są Kancelaria Prezydenta Urząd Miasta Lublin, Centrum Kultury oraz Fundacja Sztukmistrze. Carnaval Sztuk-Mistrzów, podczas trzeciej edycji w roku 2012 jest już wizytówką Lublina. Dzięki ogólnopolskim patronom medialnym, aktywnym działaniom marketingowym i komunikacyjnym, Carnaval jako projekt wpisujący się w strategię Lublin. Miasto inspiracji promowany jest wśród szerokiego grona odbiorców, stanowiąc kampanię produktową marki miasta Lublin.  W latach 2010 i 2011 w spotkaniach Carnaval Sztuk-Mistrzów uczestniczyło blisko  100 000 gości oraz kilkuset artystów.

Pierwsza edycja Carnavalu okrzyknięta została Wydarzeniem Kultury 2010 przez Gazetę Wyborczą Lublin. Projekt uznano również za najlepszy polski produkt promocyjny 2010 roku w konkursie Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Wydarzenie uzyskało także nominację w konkursie Złotych Spinaczy 2010 za działania PR. W 2011 roku, zostało wyróżnione prestiżową nagrodą “Kryształowa Elka” jako wydarzenie najlepiej promujące region.

Patroni medialni:

  • Radio ZET
    Discovery Channel
    Gazeta Wyborcza Lublin

Partnerzy:

  • Producent serów żółtych Serenada
  • Lubelski Węgiel “Bogdanka” S.A
  • Perła Browary Lubelskie S.A.
  • „Inter-Broker” Sp. z o.o
  • Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Ströer Out of Home Media

 

Źródło: PR

Concordia Design. Nowoczesne centrum kreatywności i biznesu w Poznaniu
Concordia Design, zlokalizowane w sercu Poznania, to unikalne miejsce, które łączy funkcje centrum konferencyjnego,...
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...