Ekologiczny transport i jedna karta turystyczna w całym regionie – nowe propozycje PKG S.A.

Polskie Koleje Górskie – spółka gmin tatrzańskich zabiegająca o zakup prywatyzowanej spółki PKL chce wprowadzić karnet, który będzie jednocześnie kartą zniżkową na atrakcje turystyczne w regionie. Na tym jednak nie koniec. Spółka wraz z gminami partnerskimi chce zainwestować w ekologiczny transport.

We wszystkich obiektach dawnego PKL, czyli m.in. na Kasprowym Wierchu, Gubałówce, czy Palenicy będzie obowiązywał jeden  ski-pass. Dodatkowo taki bilet będzie pełnił rolę turystycznej karty zniżkowej na noclegi, posiłki oraz atrakcje turystyczne w wielu obiektach w regionie – mówi Łukasz Chmielowski – prezes PKG S.A..

Jesteśmy po rozmowach z potencjalnymi partnerami, którzy bardzo pozytywnie zapatrują się na nasz projekt. Wielu z nich wyraziło chęć uczestnictwa w inicjatywie PKG. Atrakcyjność tej oferty będzie bardzo duża – dodaje Chmielowski.

Dodatkowo Spółka przymierza się do wprowadzenia ekologicznego transportu na terenie partnerskich gmin. W Tatry turyści najczęściej przyjeżdżają samochodami, jest to dla nas zrozumiałe, gdyż taki środek transportu daje tzw. urlopową niezależność – mówi Janusz Majcher burmistrz Zakopanego. Nie mniej jednak samochody zanieczyszczają górskie powietrze. Dlatego też zdecydowaliśmy się, że razem ze spółką PKG wprowadzimy ekologiczne autobusy, które będą kursowały po całym regionie –  dodaje Majcher. Dla turystów powstaną specjalne parkingi, gdzie za okazaniem karnetu (czyli również turystycznej karty zniżkowej) będzie można nieodpłatnie zostawić samochód i podróżować ekologicznymi autobusami.

 

Źródło: PR

Kanon turysty - Zakopane Tatry
Morskie Oko, Giewont, Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska i - oczywiście - Gubałówka. To kanon każdego...