Egipt – przepis na udane wakacje w każdym stylu

Polacy pokochali spędzanie wczasów w Egipcie. Nic dziwnego, gdyż powodów, takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Zarówno aspekty ekonomiczne, bogata oferta biur podróży, jak i liczne atrakcje znajdujące się w Egipcie powodują, że wczasy w tym afrykańskim państwie wybierają każdego roku tysiące naszych rodaków. Wielu z nich, pytanych, co najbardziej pociąga ich w egipskich wakacjach, zgodnie przyznaje, że jest to kraj, gdzie udane wczasy może spędzić dosłownie każdy.

Niezależnie od tego, czy do Egiptu polecimy w celu poznania antycznej kultury, korzystania z tamtejszych plaż i kurortów, rozkoszowania się naturalną przyrodą i krajobrazami Sahary czy po to, by po prostu poimprezować, z pewnością znajdziemy taką ofertę, która pozwoli nam spędzić satysfakcjonujące i zgodne z naszymi oczekiwaniami wakacje. Dodatkową zaletą wczasów w Egipcie jest cena – aktualnie są to wakacje na każdą kieszeń, dlatego tak chętnie wybierają je rodziny wieloosobowe. Nawet liczniejsza wyprawa zwykle nie odbija się negatywnie na naszym domowym budżecie. Wczasy w Egipcie można spędzić na naprawdę wiele sposobów.


Rodzinnie

Jeśli wybieramy się do Egiptu z całą rodziną, oprócz wspomnianego wcześniej aspektu ekonomicznego, warto wziąć pod uwagę także bogatą ofertę turystyczną. Plaża i zabawy w wodzie z pewnością przypadną do gustu najmłodszym, a nieco starsi mogą wziąć udział w kursie surfowania czy nurkowania. Niewątpliwą atrakcją dla całej rodziny będzie także rejs statkiem czy programy animacyjne stworzone z myślą o najmłodszych i nieco starszych.

Imprezowo

Najmodniejsze egipskie kurorty, takie jak Sharm el Sheik czy Hurghada, to w zasadzie jedna, niekończąca się impreza. Modne kluby, dyskoteki i restauracje, możliwość poznania ciekawych ludzi z całego świata, smak tutejszych drinków i wieczory spędzane w pubie lub knajpie – jeśli naszym celem jest dobra zabawa, z pewnością warto wybrać te miejsca, w których nocne życie niemal nigdy się nie kończy.

Historycznie

Egpit to ojczyzna piramid, faraonów, zabytkowych budowli i wielka historia na wyciągnięcie ręki. Zwiedzając Gizę czy Kair mamy wrażenie, że czas się zatrzymał. Jeśli podstawowym celem naszej wycieczki jest zwiedzanie, warto wybrać takie biuro podróży, które zaoferuje nam maksimum atrakcji w trakcie całego pobytu. Sporo osób decyduje się na tzw. wycieczki objazdowe, podczas których każdego dnia odwiedza się słynne miejsca, z wykwalifikowanymi i doświadczonymi przewodnikami. W ten sposób zwiedzimy dużo więcej niż w przypadku tradycyjnych wczasów all-inclusive.

Egipt, kraina wiecznych tajemnic i niezwykłych przygód!
Egipt, ten starożytny kraj położony w sercu Bliskiego Wschodu, od zawsze fascynował i przyciągał podróżników...
Egipskie must have
Od dłuższego czasu hasło ?wakacje w Egipcie? nie brzmi już tak egzotycznie jak kiedyś. Dziś odległe kierunki...