Dzikie Wybrzeże czyli wczasy na Costa Brava

Costa Brava w dosłownym tłumaczeniu oznacza Dzikie Wybrzeże. Nazwa ta jest w pełni uzasadniona. Costa Brava rozpościera się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego, graniczy z jednej strony z Francją, a drugiej kończy się nieopodal Barcelony. Jej krajobraz jest bardzo urozmaicony, dziki, obfituje w liczne wzniesienia, skały, urwiska i zatoki. Turyści mogą podziwiać tu dziewiczą, nieujarzmioną przez człowieka przyrodę w postaci ostrych skał, klifów, gęstych lasów, kończących się tuż przy plaży i mieniących się czerwienią i czernią przylądków. Jednocześnie pomimo swoje naturalności i dzikości Costa Brava jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie turystów. Wzdłuż wybrzeża na odcinku blisko 200 kilometrów znajduje się doskonała infrastruktura turystyczna z  licznymi promenadami, hotelami, pensjonatami i restauracjami.


Urozmaicone możliwości spędzania wolnego czasu

Costa Brava pozwala na bardzo różnorodny odpoczynek. Osoby, lubiące oddawać się błogiemu lenistwu, leżakowaniu na złocistej plaży i kąpielach morskich, znajdą tu dla siebie prawdziwy raj. Wypoczynek na Dzikim Wybrzeżu to także bardzo dobra okazja do tego, aby zakosztować niecodziennej, przepysznej katalońskiej kuchni. Osoby, preferujące nieco bardziej aktywny sposób spędzania wolnego czasu mogą zaś bez przeszkód oddawać się serfowaniu, żeglowaniu, nartom wodnym czy nurkowaniu. Costa Brava jest bardzo dobrze przygotowana na przybycie wszelkich pasjonatów sportów wodnych.

Co warto zobaczyć?

Miejscem, do którego z pewnością warto zajrzeć, spędzając urlop na Costa Brava jest Blanes. To jedno z większych miast w tym rejonie, oferujące bardzo dobre zaplecze gastronomiczne i hotelowe. Znajdziemy tu wiele luksusowych hoteli, pensjonatów, restauracji, pubów i dyskotek. To także bardzo dobre miejsce do spacerów. Na uwagę zasługuje między innymi malowniczy deptak z rozsadzonymi po bokach palmami, ruiny zamku, katedra czy Ogród Botaniczny Marimurta. Poza Blanes warto wybrać się także do tętniącego życiem Lloret del Mar, Calleli czy interesującej, niepowtarzalnej Girony. Ta ostatnia z uwagi na pewne oddalenie od morza ma nieco inny charakter i nie jest tak wypełniona turystami. Spędzając jednak urlop na Costa Brava warto poświęcić chociaż jeden dzień na zwiedzanie tego historycznego miejsca, z szczególnym uwzględnieniem bardzo dobrze zachowanej średniowiecznej starówki, licznych budynków sakralnych, zabytkowych domów nad rzeką Onyar i Łaźni Arabskich.

Duże wrażenie robią też nieco mniejsze urokliwe miasteczka jak np. Parafrugell czy Tossa de Mar (w tym ostatnim wciąż jeszcze można odczuć ducha Salvadore Dali, który właśnie tutaj przyszedł na świat). Można tutaj spotkać się nie tylko z przepięknymi malowniczymi miejscami i zabytkami, ale też z żywą kulturą i folklorem Hiszpanii.

Costa Brava ma do zaproponowania naprawdę wiele. Na etapie planowania wyjazdu warto zajrzeć na http://iberotur.pl/costa-brava/, gdzie można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert wycieczek, w tym super promocje Last Minute na Costa Brava, a także w inne regiony Hiszpanii.

K-pop i Social Media: Nowe Twarze Turystyki
W erze cyfrowej, gdzie media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływają...
Wakacje z dziećmi w Hiszpanii
Dla większości rodziców wyjazd wakacyjny wiąże się również ze skrupulatnym zorganizowaniem atrakcji dla...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim
Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu...
Majówka nad morzem - jak się do niej przygotować?
Początek maja to doskonała okazja do tego, by choć na kilka dni odpocząć z dala od wielkomiejskiego zgiełku,...
Wymarzony telefon dla podróżnika - Apple iPhone 7
Podróżowanie to coś więcej niż przygoda, to właściwie styl życia, którego może spróbować każdy. A wiernym...
Tania suszarka podróżna - na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Szukasz dobrej suszarki do włosów, która jednocześnie będzie mogła bez problemu zmieścić się w torebce...