Dokąd Polacy wyjadą na wakacje?

Na podstawie danych zebranych na portalu edom.pl oraz e-domizil.de, wiemy już, że Polacy wakacje w tym roku spędzą w Chorwacji, Włoszech oraz Hiszpanii. Podobnie jak zagranicą również w naszym kraju na sile zyskują wyjazdy do domów wakacyjnych. Jak zatem Polacy przygotowują się do wczasów? 

Wyjeżdżając na wakacje, w tym roku Polacy najchętniej wynajmują domki w Chorwacji – 33,3%, Włoszech – 25% oraz Hiszpanii – 12%. Wśród najatrakcyjniejszy regionów do wypoczynku królują takie miejsca jak Dalmacja, Istria czy Costa Brava. Nadal jednak wiele rodaków decyduje się na pozostanie w kraju. W tym wypadku najpopularniejszym kierunkami wyjazdowymi są Pomorze Zachodnie oraz Tatry. Tuż za nimi plasuje się Trójmiasto.

Jak pokazały badania przeprowadzone przez edom.pl w Polsce rośnie zainteresowanie wynajmem domów wakacyjnych, jednakże nadal bardziej decydujemy się na wyjazdy organizowane przez tradycyjne biura podróży. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, iż przy wynajmie apartamentów Polacy przeważnie korzystają z prywatnych ofert właścicieli, którzy ogłaszają się m.in. w miejscowych gazetach czy urzędach miasta. Nie daje to jednak gwarancji zwrotu ewentualnych kosztów w razie nieprzewidzianych sytuacji. Jest to również okazja dla oszustów internetowych, którzy udostępniają w Internecie fałszywe oferty wynajmu.

„Głównym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca na urlop nieustannie pozostaje cena” – mówi Kamil Krzyżanowski – dyrektor operacyjny portalu edom.pl. „Właściciele prywatnych kwater kuszą atrakcyjnymi cenami, jednak nadal pozostaje kwestia gwarancji – czy taki dom lub apartament faktycznie jest gotowy na nasz przyjazd? Czasem zwykły błąd może zaważyć o tym, że nasz urlop może zmienić się w koszmar poszukiwania innego lokum.” 

Wynajem kwater na wakacje może być jednak tak samo prosty i bezpieczny jak korzystanie np. z  tanich linii lotniczych. Za pośrednictwem certyfikowanych serwisów jak edom.pl możemy dokładnie określić nasze wymagania co do zakwaterowania, a w razie problemów otrzymamy natychmiastową pomoc ze strony portalu. Co więcej, przewagą nad noclegiem w hotelu jest dostęp do w pełni funkcjonalnej kuchni, salonu czy nawet własnego basenu. Zdecydowana większość, bo aż 75.000 obiektów, dostosowana jest również do potrzeb naszych zwierząt, przez co nie musimy się martwić o rozłąkę z pupilami.

„Metraż oraz wyposażenie to drugie kryterium według którego Polacy wynajmują domy letniskowe. Dla

coraz większej ilości urlopowiczów istotna jest jakość wypoczynku, żeby uniknąć sytuacji w której kilkuosobowa rodzina śpi w jednym pokoju” – dodaje Kamil Krzyżanowski.


edom.pl to polski oddział e-domizil, europejskiego lidera wynajmu domów i apartamentów wakacyjnych. Portal zgromadził w swojej bazie ponad 150.000 domów i apartamentów w przeszło 39 krajach i wciąż ją powiększa. Niemiecką wersję portalu odwiedza ponad 2 miliony użytkowników miesięcznie a roczne obroty grupy e-domizil z rezerwacji przekraczają 100 milionów euro.


 

Źródło: PR

 

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Gdzie warto wybrać się na obóz młodzieżowy?
Młodzi ludzie czekają na wakacje przez cały rok, warto więc zaplanować je w sposób, który zapewni im...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...