Dlaczego warto zwiedzić Paryż

Miłość, moda, kultura… Jak się okazuje Paryż, to dla wielu nie tylko stolica Francji. Jego medialność na przestrzeni lat (a nawet wieków) ustanowiły między innymi liczne ekranizacje filmowe, czy serialowe, gdzie Paryż ukazuje się tam nam z najpiękniejszej strony. Według wielu odwiedzających to miasto rzeczywistość jest identyczna. Ci mniej entuzjastyczni są nieco bardziej sceptyczni, a dowodem na to może być chociażby tak zwany ,,syndrom paryski”, gdzie jest to nic innego jak zawód, że obraz tego miasta nie jest zgody z oczekiwaniami.

Widzimy więc jak mimo upływu lat miasto to wzbudza emocje. Zdecydowanie warto więc je odwiedzić, chociażby po to, by wyrobić sobie o tym mieście własne, indywidualne zdanie. Co jednak zrobić, gdy atrakcji jest tak wiele, a pobyt trwa jedynie dwa dni? W związku z tym postanowiliśmy przedstawić punkty na mapie Paryża, które wprost trzeba zobaczyć.

Pięć najważniejszych zabytków to?

Wieża Eiffla – jej nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Ponad trzysta metrów wysokości, trzy podstawowe piętra, tarasy widokowe, wewnątrz liczne kawiarenki i restauracje i co najważniejsze – jej szczyt na którym można podziwiać całą panoramę Paryża.

Kolejny, kluczowy punkt Paryża, to Luwr, który wciąż prezentuje się doskonale, mimo, iż jego początki, to XII wiek. Pałac ten kojarzy nam się przede wszystkim z charakterystyczną, szklaną piramidą, która jest jednocześnie jego głównym wejściem. Luwr posiada również siedem działów, a są to: Starożytna Sztuka Wschodnia, Sztuka Islamu, Sztuka Egipska, Sztuka Grecka, Sztuka Rzymska, Sztuka Etruska, Rzemiosło Artystyczne, Rzeźby, Grafika, czy malarstwo.

Niepowtarzalna, gotycka budowla, to oczywiście Katedra Notre Dame . Co ważne i ze szczytu tej architektury można zobaczyć panoramę Paryża. W jej wnętrzu znajdziemy między innymi skarbiec, który skrywa relikwiarze z czasów napoleońskich.

Jeśli chodzi o Paryż, to miasto aż kipi od zabytków historycznych. Dowodem może być chociażby XIII-wieczna, kaplica Sainte Chapelle, która podobnie jak Katedra Notre Dame zbudowana jest w gotyckim klimacie. We wnętrzu tej kaplicy znajdują się ważne relikwie męki Jezusa. Sama kaplica z kolei wybudowana została przez Ludwika Świętego. 

Panteon – to miejsce w którym pochowani są nie tylko wybitni francuzi, ale i francuski malarz Rousseau, francuski pisarz i poeta, a także dramaturg i polityk Victor Hugo, czy francuski pisarz Emile Zola. W Panteonie pochowana została także polska wybitna fizyczka i chemiczka, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, Maria Skłodowska – Cure.

Francuska kuchnia

,,Bo francuzi, to jedzą tylko ślimaki i żaby”. Trzeba przyznać, że o tamtejszej kuchni krążą wręcz legendy. Zapewniamy jednak, że powyższe przysmaki, to nie jedyne pozycje we francuskim menu. Znakomite pieczywo, sery, konfitury, czy wina – oto co warto skosztować w każdym mieście Francji, a w Paryżu szczególnie. A przysmaki te będą smakowały jeszcze bardziej w jednej z urokliwych kawiarenek.


Co jeszcze tam zachwyca?

Bo Paryż, to nie tylko zabytki, ale i niepowtarzalny klimat tego miasta. Urokliwe uliczki, paki z ławeczkami, gdzie siadając na nich można podziwiać piękno ogrodów zapełnionych kwiatami. Oto co wzbudza zachwyt nie tylko turystów, ale i tamtejszych artystów, których w na ulicach Paryża nie brakuje. A ich dzieła chętnie kupowane są chociażby jako forma pamiątki.

O czym warto pamiętać?

Nawet jeśli wybierasz się do Paryża na dwa dni miej ze sobą plan miasta (zwłaszcza, jeśli wybierasz się tam po raz pierwszy). Jeśli mieszkasz w Gdańsku, lub Krakowie, to do Paryża najlepiej jest wybrać się samolotem, a to ze względu na niską cenę biletów. W samym Paryżu natomiast warto skorzystać z tamtejszej komunikacji miejskiej.

Kolejną istotną sprawą jest zakwaterowanie. Nie oszukujmy się, jeśli wybierasz się na dwa dni do Paryża, to nie po to, aby spędzić 48 godzin w hotelu. Na szczęście dzięki licznym serwisom internetowym można zarezerwować miejsca o całkiem przyzwoitym standardzie (nocleg + śniadanie) nawet w ofercie last minute.

http://www.matimpex.pl/Wycieczki/Francja/Weekend-w-Paryzu.html?tripFrom=6

 

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...