Czy warto uczyć się języka obcego niestandardowo?

Motywacji do nauki języka angielskiego dostarcza nam życie, niemalże na każdym etapie jego trwania. Kto zdobędzie certyfikaty i odpowiednią wiedzę, ma przed sobą świat zawodowy otwarty na oścież. Obowiązkowa nauka angielskiego rozpoczyna się w szkołach podstawowych, tradycyjne metody pozostawiają jednak wiele do życzenia.

Kto z nas ma miłe skojarzenie z nauką angielskiego w szkole? Samo wspomnienie wywołuje gęsią skórkę, wszystko dlatego, że nauce towarzyszył stres, presja rodziców i nauczycieli, a nierzadko uczucie znudzenia. Czy tak musi być? Obecnie, szkoły prywatne prześcigają się w metodach nauki angielskiego przez zabawę, w miłej atmosferze, w małych grupach, a także indywidualnie z lektorem. Nic jednak nie zastąpi wrażeń, które zafunduje uczniowi angielski za granicą.

ATAS, jedna z polskich agencji turystycznych organizuje wyjazdy między innymi do Wielkiej Brytanii czy na Maltę, gdzie uczeń mieszka u rezydenta i uczestniczy w życiu rodziny, a jednocześnie uczęszcza na zorganizowane zajęcia do wybranej szkoły językowej. Codzienne sytuacje skłaniają go do posługiwania się językiem angielskim, bez tremy o to, co powie nauczyciel, z motywacją, od której zależy przetrwanie w obcym kraju. Na ulicy, w autobusie, w drodze do szkoły językowej, uczeń bombardowany jest rozmowami i napisami w języku angielskim.

Nauka języka obcego na wyjazdach zagranicznych to nie tylko test dla zdobytych wcześniej umiejętności lingwistycznych, ale i uczestniczenie w sytuacjach społecznych. Postępy w nauce oceniane są i dokumentowane w specjalnych zeszytach. Poza zorganizowaną w szkołach językowych nauką i przebywaniem z rodziną, uczeń zwiedza zabytki i poznaje główne atrakcje turystyczne danego miasta. Wakacje z językiem angielskim to nie tylko organizowanie młodzieży czasu w inspirujący sposób, który przeciwdziała nudzie, ale przede wszystkim podnoszenie kompetencji lingwistycznych. Nauka języka obcego nie musi być nudna, żmudna, ani stresująca i dlatego warto zorganizować ją niestandardowo.


Jak znaleźć ciekawą ofertę turystyczną w internecie ?
Coraz częściej sięgamy do internetu aby znaleźć ciekawe miejsce i hotel na spędzenie wymarzonych wakacji....