Obserwacje astronomiczne i możliwość spełniania życzeń – takie atrakcje przygotowało Centrum Nauki Kopernik z okazji “Nocy Spadających Gwiazd” z 11 na 12 sierpnia. Wtedy właśnie wypada maksimum aktywności perseidów, czyli słynnego roju meteorów, który możemy obserwować na sierpniowym niebie od ponad dwóch tysięcy lat.
Goście warszawskiego “Kopernika” na patio przed planetarium będą mogli wziąć udział w obserwacjach astronomicznych prowadzonych przez prezenterów planetarium. Jak zapewnia Katarzyna Nowicka z CNK, uczestnicy wydarzenia spędzą piękna noc pod gwiazdami nad Wisłą i będą mieli możliwość … spełnienia życzeń.
“W tym ostatnim pomożemy, przygotowując specjalne życzeniowe blankieciki – podobno podnoszą skuteczność. Nauczymy także wszystkich chętnych zamykać życzenia w gwiazdach, złożonych metodą origami” – deklaruje Nowicka.
Perseidy to jeden z największych rojów meteorowych naszego nieba. Są one aktywne każdego roku od połowy lipca do mniej więcej 25 sierpnia. Swoje maksimum, gdy często możemy podziwiać nawet ponad 100 meteorów na godzinę, osiągają w okolicach 12 sierpnia.
“Noc Spadających Gwiazd” w Centrum Nauki Kopernik rozpocznie się 11 sierpnia o godz. 20:30. Organizatorzy zalecają zabranie ciepłych ubrań i “odstraszaczy” komarów. Wstęp na imprezę jest wolny.
PAP – Nauka w Polsce
ekr/ ula/bsz
Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl