Bułgarskie skarby: co trzeba zobaczyć w rejonie Słonecznego Brzegu?

Dzięki pięknym wybrzeżom i świetnym warunkom pogodowym, Słoneczny Brzeg stał się jednym z najważniejszych kurortów w Bułgarii. Ten wyjątkowy ośrodek zapewnia doskonałą zabawę i dużym, i małym. Zachwycić też może jego najbliższa okolica. Co warto zobaczyć w tym regionie?

Atrakcje Słonecznego Brzegu
Nad Morzem Czarnym nudzić się nie można. Rainbow Tours zachęca do spędzenia urlopu na wybrzeżu Słonecznego Brzegu szczególnie tych, którzy do Bułgarii chcą się wybrać z dziećmi. Tutejsze hotele są otwarte na potrzeby małych gości, a pobliskie plaże i parki wodne gwarantują im bezpieczną i udaną zabawę. Sam kurort to komfortowe miasteczko turystyczne, stworzone przede wszystkim z myślą o rodzinnym wypoczynku. Warto jednak na chwilę zejść z plaży i odbyć wycieczkę po najciekawszych miejscowościach leżących w jego okolicy. Dokąd warto się wybrać?

Nesebyr: niezwykłe miasto i jego skarby
Nesebyr leży w odległości niespełna 3 km od Słonecznego Brzegu. Jako jedno z najstarszych miast w Europie, cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów. Nowoczesny park wodny kontrastuje tu ze wspaniałymi zabytkami, dzięki którym można zapoznać się z historią Bułgarii. Zabytkowe świątynie, w gronie których wyróżniają się cerkiew św. Stefana oraz cerkiew św. Paraskewy to najcenniejsze zabytki starego miasta. Dzięki nim Nesebyr doczekał się wpisu na listę UNESCO. By lepiej poznać najstarsze dzieje Nesebyru, wystarczy odwiedzić tutejsze Muzeum Archeologiczne – jedną z najwspanialszych placówek muzealnych w całej Bułgarii. Przyciąga nie tylko przedmiotami pochodzącymi z wykopalisk, ale i piękną kolekcją ikon.

Święty Włas: skarby nadczarnomorskiego uzdrowiska
To piękne uzdrowisko przyciąga zarówno klimatem, jak i panującą tu atmosferą. Oddalony zaledwie o 5 km od Słonecznego Brzegu, bez wątpienia będzie atrakcyjnym celem wycieczki dla całej rodziny. Założona w początkach naszej ery miejscowość może się pochwalić nowoczesnym portem oraz przytulnymi kawiarenkami. Kusi też pięknymi widokami i możliwością wypoczynku w przytulnej atmosferze.

Emine: świat wspaniałych krajobrazów
Ze Słonecznego Brzegu można się wybrać również na wycieczkę, której głównym celem będzie przylądek Emine. Tutejszy park krajobrazowy zachwyca potężnym urwiskiem oraz latarnią morską z końca XIX wieku. Ruiny średniowiecznej twierdzy oraz klasztoru są kolejnymi atrakcjami, z którymi warto się zapoznać w czasie pobytu w tym miejscu.

Malownicza okolica i piękne zabytki sprawiają, że wakacje w rejonie Słonecznego Brzegu mogą zadowolić każdego. To idealne miejsce dla tych, którzy marzą o udanych rodzinnych wakacjach spędzonych w pięknym otoczeniu. Gwarancja dobrej pogody i możliwość poznania najciekawszych zakątków Bułgarii od lat skutecznie zachęcają do wypoczynku w tej właśnie części Bułgarii.

grafika: pl.wikipedia.org

Odkryj tajemnice greckiej kuchni: kulinarna podróż do serca śródziemnomorskiego raju
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, jak to jest podróżować do egzotycznego miejsca, gdzie każdy dzień jest...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Jak znaleźć ciekawą ofertę turystyczną w internecie ?
Coraz częściej sięgamy do internetu aby znaleźć ciekawe miejsce i hotel na spędzenie wymarzonych wakacji....
Amsterdam - Muzeum Van Gogha
Muzeum Van Gogha otwarte w 1973r. w Amsterdamie jest domem dla ponad 200 obrazów mistrza oraz wszelkiego...
Turystyczny Londyn - Pałac Buckingham
Oficjalna rezydencja Królowej Brytyjskiej jest masywnym, zbudowanym z czerwonej cegły pałacem o wdzięcznym...
Wycieczki po Rzece Huangpu
Rzeka Huangpu od setek lat jest główną arterią transportu rzecznego dla zarówno Morza Wschodniochińskiego...