Bułgarskie skarby: co trzeba zobaczyć w rejonie Słonecznego Brzegu?

Dzięki pięknym wybrzeżom i świetnym warunkom pogodowym, Słoneczny Brzeg stał się jednym z najważniejszych kurortów w Bułgarii. Ten wyjątkowy ośrodek zapewnia doskonałą zabawę i dużym, i małym. Zachwycić też może jego najbliższa okolica. Co warto zobaczyć w tym regionie?

Atrakcje Słonecznego Brzegu
Nad Morzem Czarnym nudzić się nie można. Rainbow Tours zachęca do spędzenia urlopu na wybrzeżu Słonecznego Brzegu szczególnie tych, którzy do Bułgarii chcą się wybrać z dziećmi. Tutejsze hotele są otwarte na potrzeby małych gości, a pobliskie plaże i parki wodne gwarantują im bezpieczną i udaną zabawę. Sam kurort to komfortowe miasteczko turystyczne, stworzone przede wszystkim z myślą o rodzinnym wypoczynku. Warto jednak na chwilę zejść z plaży i odbyć wycieczkę po najciekawszych miejscowościach leżących w jego okolicy. Dokąd warto się wybrać?

Nesebyr: niezwykłe miasto i jego skarby
Nesebyr leży w odległości niespełna 3 km od Słonecznego Brzegu. Jako jedno z najstarszych miast w Europie, cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów. Nowoczesny park wodny kontrastuje tu ze wspaniałymi zabytkami, dzięki którym można zapoznać się z historią Bułgarii. Zabytkowe świątynie, w gronie których wyróżniają się cerkiew św. Stefana oraz cerkiew św. Paraskewy to najcenniejsze zabytki starego miasta. Dzięki nim Nesebyr doczekał się wpisu na listę UNESCO. By lepiej poznać najstarsze dzieje Nesebyru, wystarczy odwiedzić tutejsze Muzeum Archeologiczne – jedną z najwspanialszych placówek muzealnych w całej Bułgarii. Przyciąga nie tylko przedmiotami pochodzącymi z wykopalisk, ale i piękną kolekcją ikon.

Święty Włas: skarby nadczarnomorskiego uzdrowiska
To piękne uzdrowisko przyciąga zarówno klimatem, jak i panującą tu atmosferą. Oddalony zaledwie o 5 km od Słonecznego Brzegu, bez wątpienia będzie atrakcyjnym celem wycieczki dla całej rodziny. Założona w początkach naszej ery miejscowość może się pochwalić nowoczesnym portem oraz przytulnymi kawiarenkami. Kusi też pięknymi widokami i możliwością wypoczynku w przytulnej atmosferze.

Emine: świat wspaniałych krajobrazów
Ze Słonecznego Brzegu można się wybrać również na wycieczkę, której głównym celem będzie przylądek Emine. Tutejszy park krajobrazowy zachwyca potężnym urwiskiem oraz latarnią morską z końca XIX wieku. Ruiny średniowiecznej twierdzy oraz klasztoru są kolejnymi atrakcjami, z którymi warto się zapoznać w czasie pobytu w tym miejscu.

Malownicza okolica i piękne zabytki sprawiają, że wakacje w rejonie Słonecznego Brzegu mogą zadowolić każdego. To idealne miejsce dla tych, którzy marzą o udanych rodzinnych wakacjach spędzonych w pięknym otoczeniu. Gwarancja dobrej pogody i możliwość poznania najciekawszych zakątków Bułgarii od lat skutecznie zachęcają do wypoczynku w tej właśnie części Bułgarii.

grafika: pl.wikipedia.org

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...