Bieganie na Bani

Już 14 sierpnia, w Białce Tatrzańskiej odbędzie się I Międzynarodowy Ponadpółmaraton. Malownicza panorama Tatr, doskonałe warunki i nietypowa odległość. To wszystko czyni z białczańskiej imprezy wydarzenie godne uwagi wszystkich długodystansowych zapaleńców.

Dlaczego Ponadpółmaraton? To praktyczna konsekwencja długości wytyczonej trasy, liczącej 24 kilometry, czyli nieco ponad tradycyjny dystans półmaratonowy.

Trasa wybrana została tak, aby zapewnić uczestnikom maksymalnie dobre warunki z jednoczesną wartością dodaną – znakomitymi okolicznościami tatrzańskiego krajobrazu.

Wytyczony przez malownicze rejony szlak poprowadzi uczestników przez urokliwe tereny Kotliny Nowotarskiej, wzdłuż rzeki Białki, przez ścisły rezerwat przyrody – dając możliwość podziwiania imponujących tatrzańskich zakątków.

Nachylenie trasy to średnio 1,6% oraz -1,5%, co gwarantuje komfort zarówno wprawionym biegaczom, jak i amatorom, którzy w podhalańskich aranżacjach przyrody pragną spróbować swoich sił.

Mamy wielką nadzieję, że impreza stanie się wydarzeniem cyklicznym – mówi Kinga Cierniak z Działu Marketingu Termy Bania – Wybrana przez nas trasa jest wyjątkowo atrakcyjna dla wszystkich fascynatów sportu. Piękne widoki i niewielkie przewyższenia to wręcz idealne warunki dla organizacji biegu. Grzechem byłoby tego nie wykorzystać.

W Ponadpółmaratonie może wziąć udział każda osoba, która do dnia wydarzenia ukończyła 18 rok życia. Prócz Pucharu Termy Bania, głównego organizatora imprezy, na zwycięzcę czekają nagrody materialne, z którymi dokładnie można zapoznać się na oficjalnej stronie wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są drogą internetową, a przed biegiem – w zorganizowanym Biurze Zawodów.

Uczestnicy biegu podzieleni zostaną na kategorie. Generalny podział przeprowadzany jest zgodnie z kryterium płci, kolejne obejmują poszczególne grupy wiekowe. Cena udziału zależna jest od terminu zgłoszenia, dlatego warto już teraz podjąć decyzję o uczestnictwie.

I Międzynarodowy Ponadpółmaraton to kolejna impreza organizowana pod auspicjami Termy Bania.

Obecnie trwa cykl Kultura na Bani, podczas którego proponujemy naszym gościom podróże w artystyczne rejony, podążając za góralskimi inspiracjami, ujmowanymi w innowatorski, odkrywczy sposób – mówi Kinga Cierniak – Sierpniowy Ponadpółmaraton to z kolei propozycja dla fanów sportu i rekreacji. Białka Tatrzańska to dla nas wszystkich miejsce bliskie i ważne. Organizując kolejne wydarzenia staramy się je promować, ukazywać jego uroki i potencjał, co do którego nie mamy najmniejszych wątpliwości.

 

Więcej informacji na stronie: bilet.termabania.pl

Więcej informacji udziela: Małgorzata Ludwiczak, GSM: 695471750, gosia@panpikto.pl

 

Źródło: PR

 

Romantyczny weekend w spa - czemu warto?
 Weekend w ekskluzywnym Hotelu Spa to doskonały sposób na spędzenie czasu z drugą połówką. Jest to relaksujące,...
Wypocznij z dala od zgiełku - Spa w Pobierowie
Kiedy odczuwamy zmęczenie nic nam nie wychodzi. Jesteśmy rozdrażnieni, szybko się irytujemy i nic nie...
Wczasy w Polsce dla każdego
Jeszcze nie tak dawno, zachwyceni możliwością podróżowania Polacy, w ogromnej większości decydowali się...
Bezpieczna przystań na wczasy z dzieckiem nad morzem
Szukasz miejsca na wakacje z dzieckiem? Już jest - Port Dzieci - to bezpieczna przystań na wypoczynek...
Strefa relaksu nad morzem...
Potrzeba wypoczynku i wyciszenia raz na jakiś czas jest zupełnie naturalna dla każdego z nas. Wspaniałe...
Rzeszów - zabytki, nowoczesne hotele i dobranocki
Rzeszów, stolica Podkarpacia to miasto, które może się poszczycić kilkoma ciekawymi zabytkami, a także...