Bezpieczeństwo podczas Mazury AirShow 2011

W pierwszy weekend sierpnia na mazurskim niebie zobaczyć będzie można wspaniałe akrobacje lotnicze podczas jednej z najważniejszych imprez lotniczych w Polsce Mazury AirShow 2011. Organizatorzy zapewniają moc atrakcji i wrażeń, ale żeby to właśnie one zostały w pamięci widzów potrzebne jest bezpieczeństwo. Właśnie na temat bezpieczeństwa rozmawiano w Giżycku z przedstawicielami instytucji publicznych, którze dbać będą o bezpieczeństwo podczas imprezy.

W związku z tym, że będzie tak duża impreza spodziewamy się, że dużo osób nas odwiedzi. Dlatego kilkudziesięciu policjantów będzie czuwało nad bezpieczeństwem osób tutaj uczestniczących. Będzie również patrol wodny, czyli policjanci będą pełnili służbę na wodzie. Policjanci będą również pełnili służbę w patrolach pieszych. Ponadto będą pełnione służby na drogach, które będą czuwały nad bezpieczeństwem osób, które będą dojeżdżały i odjeżdżały z imprezy – zapowiedziała mł. asp. Beata Górczyńska, z komendy powiatowej w Giżycku.

Do imprezy profesjonalnie przygotowane jest również mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. WOPR dysponuje niezbędnym sprzętem oraz zespołem ludzi przygotowanym do każdego zdarzenia.

Współpracujemy z organizatorem już od paru lat. Robimy odprawy, zapoznajemy się z całym zagadnieniem. Mamy bezpośredni kontakt z kierownikiem lotów. Wystawiamy najnowsze nasze łodzie, czyli nasze RIB-y. Łódki wyposażone są w sprzęt medyczny – są ratownicy medyczni, lekarze, płetwonurkowie, łączność ze wszystkimi służbami: z policją, ze strażą pożarną, czyli pełen asortyment zabezpieczenia – podkreślił Zbigniew Kurowicki Prezes WOPR. Jesteśmy przygotowani do każdego zdarzenia, które może mieć miejsce. Staramy się przygotować bardzo profesjonalnie. Każdy wie jakie zadanie ma wykonać w razie, by się coś stało – dodał Prezes WOPR.

Szczególnie w rejonie plaży miejskiej w Giżycku będą większe patrole zarówno policji, jak i straży miejskiej.

Będziemy zabezpieczali imprezę poprzez wystawiania własnych patroli straży miejskiej i również wystawimy takie patrole razem z policją. Będziemy przede wszystkim na plaży. Będziemy ograniczać dostęp publiczności do bezpośredniego rejonu imprezy. Przede wszystkim będzie to ograniczanie wejścia na pomost, który znajduje się na plaży. Tak jak podczas każdej imprezy wystawimy maksymalną ilość osób do zabezpieczenia imprezy – powiedział Dariusz Gajownik Komendant Straży Miejskiej w Giżycku.

Akrobacje lotnicze podziwiać będzie można w dniach 6-7 sierpnia w Giżycku nad jeziorem Niegocin. Natomiast na lotnisku Kętrzyn Wilamowo będzie wystawa sprzętu lotniczego, skoki spadochronowe oraz loty promocyjne dla publiczności w ramach akcji Mazury Cud Natury. 

Mazury AirShow 2011 to druga edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce, znanej wcześniej pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury. Impreza odbywa się corocznie od 1999 roku gromadząc liczną publiczność rozmiłowaną w podniebnych ewolucjach. Pierwsze dziesięć imprez odbyło się na lotnisku organizatora (Aeroklub Krainy jezior) w Wilamowie koło Kętrzyna. Podczas jedenastej edycji organizatorzy zapragnęli zainteresować lotnictwem szerszą publiczność i przenieśli część pokazów nad Jezioro Niegocin w okolice plaży miejskiej i portu w Giżycku. Ogromne zainteresowanie i zachwyt widzów był najlepszym potwierdzeniem, że ta właśnie lokalizacja jest najlepsza dla imprezy i dlatego kolejne edycje odbywają się właśnie w tym miejscu.

Na mazurskiej imprezie goszczą zawsze najlepsi piloci, zarówno zespoły pokazowe, jak i indywidualni akrobaci. Podziwiać można najnowocześniejsze samoloty, ale również zabytkowe konstrukcje, nawet z początków XX wieku.

Mazury AirShow to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla maszyn, które rzadko goszczą na innych pokazach – dla wodnosamolotów czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Mazury AirShow to pokazy lotnicze, które można oglądać całkowicie za darmo.

Zdjęcia oraz materiały wideo mogą być dostarczone na prośbę redakcji po zgłoszeniu takiej potrzeby do Biura Prasowego Mazury AirShow (k.purlan@mazuryairshow.pl)

www.mazuryairshow.pl

www.lotniskoketrzyn.pl

www.ttlot.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkryj tajemnice greckiej kuchni: kulinarna podróż do serca śródziemnomorskiego raju
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, jak to jest podróżować do egzotycznego miejsca, gdzie każdy dzień jest...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Poradniki turystyczne: co oferują zwiedzającym?
Poradniki turystyczne to niezawodny sposób na wygodne i sprawne organizowanie podróży. Są one świetnym...
Atrakcje turystyczne w Świeradowie-Zdroju
Świeradów-Zdrój to dość niewielka miejscowość położona na Dolnym Śląsku, która przyciąga do siebie wielu...
Hotel na Mazurach - na co zwracać uwagę wybierając?
Mazury to przepiękna kraina słynąca głównie z jezior. To idealne miejsce do tego, by popływać w nich,...
Odpoczynek we dwoje w sercu Wielkich Jezior Mazurskich
Giżycko to jedna z najbardziej urokliwych miejscowości na Mazurach. Bezpośredni kontakt z przyrodą to...