Berlin – Kraków przybędzie połączeń lotniczych

airberlin nadal rozbudowuje siatkę swoich połączeń do Polski: samoloty tego przewoźnika latać będą, poczynając od 23 marca 2013 r., do trzech razy dziennie na trasie z Berlina do Krakowa i z powrotem.

Obowiązujący obecnie zimowy rozkład lotów przewiduje do dwóch połączeń dziennie. Również od marca przyszłego roku airberlin wzbogaci swój rozkład lotów ze stolicy Niemiec o połączenie do Warszawy. Wliczając jeszcze Gdańsk, do którego maszyny w barwach airberlin docierają do dwóch razy dziennie, ten drugi co do wielkości niemiecki przewoźnik lotniczy oferować będzie tygodniowo do 48 połączeń do sąsiedniej Polski. O nowościach tych na spotkaniu z prasą w dniu 7 grudnia br. w Krakowie poinformowali przedsta-wiciele Portu Lotniczego Berlin Brandenburg oraz airberlin.

Prof. dr Rainer Schwarz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Berlin Branden-burg: „Jestem bardzo rad, że nasz partner airberlin nadal konsekwentnie powiększa liczbę swych połączeń do Polski. Od marca 2013 r. airberlin zwiększy częstotliwość połączeń z Krakowem, a jednocześnie włączy do siatki swych połączeń także Warszawę, co oznaczać będzie dalszą rozbu-dowę berlińskiego hubu airberlin. Odczuwalnie polepszy się dzięki temu skomunikowanie lotnicze Berlina z Polską zarówno dla osób podróżujących biznesowo, jak i turystów, otwierając zarazem przed pasażerami z Polski nowe możliwości przesiadkowe z Berlina zwłaszcza na trasach długody-stansowych. Polska jest dla nas ważnym rynkiem o dużym przyszłościo-wym potencjale. Przypomnę, że podróżnym z Polski oferujemy zarówno naszą stronę internetową, jak i nasze materiały drukowane w języku pol-skim.”

Mohammed Nasr, Area Manager Eastern Europe linii lotniczej airberlin, po-wiedział na ten temat w Krakowie: „Zwiększenie częstotliwości lotów na trasie pomiędzy Krakowem i Berlinem z dwóch do trzech dziennie pokazuje w sposób wyraźny, że Polska jest traktowana przez airberlin jako ważny rynek. Zadowoleni jesteśmy z dotychczasowego rozwoju przewozów na tej trasie i zakładamy, że w Polsce nadal będzie wzrastać popyt na korzystne połączenia lotnicze z całym światem. Dodatkowe loty z pewnością polepszą skomunikowanie z naszym hubem w Berlinie. Korzystne możliwości przesiadkowe do i z Krakowa zapewnimy oczywiście również w związku z naszym nowym bezpośrednim połączeniem do Chicago. W roku 2013 cieszymy się zatem na jeszcze liczniejszych pasażerów z Polski.”

Do Krakowa i Gdańska airberlin lata w ramach obecnego zimowego rozkła-du lotów od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, zaś w soboty i nie-dziele raz dziennie. Od 23 marca 2013 r. częstotliwość lotów do Krakowa wzrośnie do trzech dziennie. Tego samego dnia zainaugurowane zostaną na trasie z Berlina do Warszawy po trzy loty dziennie (od poniedziałku do piątku). W soboty wykonywany będzie jeden lot, zaś w niedziele dwa loty. W sumie otworzy to dla pasażerów korzystających z airberlin na trasach z Polski możliwości dolotu przez Berlin do dziewięciu dalszych miast w Niemczech, do 41 dalszych celów na terenie Europy, a także siedem de-stynacji międzykontynentalnych. Wśród docelowych portów lotniczych znajdują się m.in.: Düsseldorf, Monachium, Wiedeń, Göteborg, Sztokholm, Kopenhaga i Oslo, a także Barcelona, Rzym oraz Tel Awiw. Wśród celów dalekodystansowych warto na pewno wymienić trasy do USA, jak do No-wego Jorku, Miami, Los Angeles oraz – od 23 marca 2013 r. – także do Chicago. W ramach Codeschare airberlin z partnerem strategicznym Etihad Airways można już obecnie bukować loty przez Abu Dabi do 26 celów na terenie Australii, Azji i Afryki.

Airberlin to jeden z czołowych dziś przewoźników lotniczych w Europie, obsługujący obecnie 170 destynacji w 40 krajach. Ta druga co do wielkości niemiecka linia lotnicza zatrudnia 9,3 tys. pracowników. airberlin, wyróżniony m. in. za swój doskonały serwis, przewiózł w 2011 r. ponad 35 milionów pasażerów. Dzięki nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Etihad Airways oraz przystąpieniu do sojuszu lotniczego oneworld® linia lotnicza airberlin jest dziś w stanie oferować siatkę połączeń o globalnym zasięgu. airberlin sprzedaje obecnie pod wspólnymi numerami loty wraz z 14 innymi przewoźnikami lotniczymi z całego świata. Licząca 158 maszyn flota airberlin posiada średnią wieku pięć lat i zaliczana jest zarówno do najmłodszych, jak i też najbardziej proekologicznych w Europie.

 

Źródło: www.otwarty.pl

Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Zwiedzanie Wawelu - praktyczne wskazówki dla turystów
Kraków, perła Polski, jest miastem, które tętni życiem i łączy w sobie wieki tradycji z pulsującą energią...
Tania wycieczka po Berlinie
Jeśli nie mamy wiele czasu ani pieniędzy, a bardzo chcemy wyrwać się z domu, Berlin będzie doskonałym...
Dlaczego warto odwiedzić Kraków?
Czas wakacji to okres urlopów i odpoczynku od codziennych zajęć. Wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne...
Q Hotel Plus w Krakowie
Q Hotel w centrum Krakowa zaprasza na niezapomniany pobyt w dawnej stolicy Polski. Obiekt jest doskonale...