Amadeus i Malév przedłużają umowę full content

Amadeus, wiodący dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej i Malév Hungarian Airlines, narodowy węgierski przewoźnik lotniczy, przedłużyły umowę dotyczącą udostępniania usług full content na okres kolejnych trzech lat.

Umowa gwarantuje użytkownikom systemu Amadeus na całym świecie dostęp do informacji o cenach, rozkładach lotów i innych usług oferowanych przez przewoźnika za pośrednictwem jego wewnętrznego systemu rezerwacji na stronie www.malev.hu/com oraz innych witryn internetowych partnerów, bez uiszczania dodatkowych opłat.

– Wraz z odnowieniem umowy dystrybucyjnej, zapewniamy ekonomiczną dystrybucję naszej oferty, ułatwiając jednocześnie biurom podróży dostęp do naszych danych – skomentował Martin Gauss CEO, Malév Hungarian Airlines.

– Ze względu na położenie geograficzne Malév w regionie CESE, umowa stanowi dla nas bardzo ważny element realizowanej strategii oferowania naszym klientom najbardziej istotnych informacji za pośrednictwem naszego systemu dystrybucji – powiedział Juan Antonio Carrasco, Director CESE[1], Amadeus. – Jesteśmy usatysfakcjonowani z przedłużenia umowy, która wzmacnia nasze zaangażowanie w dostarczanie efektywnych rozwiązań dystrybucyjnych dla linii lotniczych i uzyskanie stabilizacji biur podróży.

Malév obsługuje około 50 destynacji w 35 krajach Europy i Bliskiego Wschodu, w tym centra należące do sojuszu oneworld – Amman, Helsinki, Londyn Gatwick i Madryt. Malév i Amadeus podpisały już 3-letnią umowę na udostępnianie usług full content w 2008 roku.

***

Informacje o Malév Hungarian Airlines

Malév Hungarian Airlines, narodowy węgierski przewoźnik lotniczy, może poszczycić się ponad 60-cio letnimi, wybitnymi osiągnięciami i usługami w zakresie usług lotniczych. Obecnie, dzięki przewozom pasażerskim i towarowym oraz operacjom czarterowym, Malév jest uznawany za jedną z wiodących linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przewoźnik oferuje największą liczbę bezpośrednich lotów ze swojej bazy w Budapeszcie. Malév jest liderem na rynku linii lotniczych na Węgrzech, przewożącym rocznie ponad 3 miliony pasażerów na regularnych lotach. Taka pozycja na rynku linii lotniczych jest przede wszystkim rezultatem doskonałego harmonogramu, uznanych na całym świecie usług pokładowych, nowoczesnej flocie i niezawodności przewoźnika. Malév Hungarian Airlines zostały uznane Najlepszymi Liniami Lotniczymi Europy Wschodniej podczas 2010 World Airline Awards. Z dniem 1 kwietnia 2007 Malév został członkiem sojuszu linii lotniczych oneworld. Jako pełnoprawny członek oneworld, Malév oferuje swoim klientom pełen zakres usług. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową http://www.malev.com.

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. W 2010 roku system Amadeus przetworzył ponad 850 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy i dział marketingu), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”. W 2010 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,683 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1,015 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie ponad 10 270 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com  

 [1] CESE: ang. Central Eastern and Southern European – region Europy Środkowo-Wschodniej i Południowej

 

Źródło: PR

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Idealny samochód dla Twojego hotelu? Postaw na Mercedes-Benz!
Świat luksusowego doświadczenia w podróżowaniu stale ewoluuje, a branża hotelarska wciąż stawia sobie...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...