Aktywne ferie – kilka pomysłów na dobrą zabawę.

Aktywne ferie-kilka pomysłów na dobrą zabawę.

Ferie zbliżają się milowymi krokami. Jednak typowo zimowa, mroźna pogoda skłania nas do siedzenia w ciepłym mieszkaniu, najlepiej przy kominku i odstrasza od wystawienia nosa na mróz. Aktywne spędzanie czasu na świeżym, mroźnym powietrzu w czasie ferii może jednak dostarczyć nam wielu wspaniałych wspomnień, umocnić więzi rodzinne oraz dostarczyć wiele radości. Poniżej przedstawiamy parę prostych i ciekawych pomysłów na spędzenie aktywnego czasu w ferie zimowe.

1. Narty czyli bezgraniczna przyjemność szusowania

Od lutego, w wielu pięknych miejscowościach, rodziny mogą korzystać z atrakcyjnych ofert. Szczególnie uprzywilejowane są dzieci do 14 roku życia: często mogą mieszkać za darmo w pokoju rodziców i otrzymują za darmo lekcje szusowania, jeżeli jeden z rodziców zakupi je wcześniej. Jeżeli mama lub tata zarezerwują dodatkowo sprzęt narciarski lub kurs narciarski, te same usługi dla dzieci będą bezpłatne.

Jeśli zatem pragniesz aktywnie spędzić ferie, zorganizuj wyprawę na stok narciarski, gdzie możesz zabrać całą rodzinę. Niesamowite wrażenia oraz dobra zabawa-gwarantowane!

Najnowocześniejsze wyciągi zapewniają szybki wjazd na stoki oraz komfort we wszystkich warunkach pogodowych. W wielu miejscach są przyjazne dla rodzin trasy- począwszy od stoków z delikatnym spadkiem po czarne trasy mistrzowskie, od parków rozrywki poprzez odcinki wyścigowe na stokach z muldami skończywszy.

Ponadto w wielu miastach są sztuczne stoki narciarskie. Jeśli twoje dzieci lubią narty lub chciałyby nauczyć się na nich jeździć nic nie stoi na przeszkodzie – sprawdź gdzie jest najbliższy stok i zorganizuj tam cały dzień dobrej zabawy. Poza tym jeśli nie macie odpowiedniego sprzętu- zawsze go można wypożyczyć.

2. Łyżwy

Nie każdy jeździ na łyżwach jak osoby biorące udział w programie “Taniec na lodzie”. Wiele osób nie będąc mistrzami łyżwiarstwa spędza jednak swój wolny czas na lodowisku lub zamarzniętym jeziorze. Aby jeździć na łyżwach potrzeba oczywiście nieco wprawy. Sport ten jest uwielbiany również przez początkujących łyżwiarzy, którzy większość czasu spędzają leżąc na lodzie, niż poruszając się po nim. Zorganizowanie dnia na lodowisku dostarczy zarówno Tobie jaki i dzieciom wiele radości.

3. Jazda na sankach, na oponach, jabłuszku itp.

O ile jesteśmy w górach możemy wybrać się z całą rodziną na jeden z torów saneczkowych. Kto woli zjeżdżać z góry na dwóch płozach, ma w regionie do wyboru wiele takich możliwości.

Jeśli jednak nie planujesz wyjazdu w góry ,do wspaniałej zabawy wystarczy nam zwykła górka. Na rynku dostępne są sanki i jabłuszka, które to zagwarantują dzieciakom wiele adrenaliny i kupy smiechu.

4. Lepienie bałwana

Lepienie bałwana nie jest zadaniem najprostszym, jednak sprawia wiele radości nie tylko dzieciom. Z pewnością każdy z nas poświęcił w swoim życiu wiele godzin na lepieniu wielkich kul i ustawianiu ich jedna na drugą.

Tradycyjny bałwan składa się z trzech kul śniegowych ustawionych na sobie, tworzących głowę, tułów i nogi. Oczy, usta i guziki wykonuje się z węgielków, nos z marchewki, ręce z patyków, natomiast nakrycie głowy stanowi garnek bądź wiadro. Czasami bałwan trzyma też miotłę. Wszystkie te rzeczy możecie już sobie wcześniej przygotować. Warto zaangażować się w pomoc dziecku przy jego konstrukcji. Będzie Wam bardzo wdzięczne!

5. Basen

Pływanie świetnie działa na kręgosłup, czasem jednak takie pływanie w kółko może być nudne. Na szczęście wiele ośrodków ma w swojej ofercie także zjeżdżalnie i jacuzzi.

Pamiętaj, zabawa na basenie relaksuje twoje dziecko, a dodatkowo doskonale wpływa na samopoczucie ich samopoczucie. Masaż z bąbelkami w jacuzzi z kolei świetnie rozluźnia mięśnie. W czasie ferii organizowane są bezpłatne zajęcia z nurkowania, ratownictwa, doskonalenia i nauki pływania, a także wstęp na basen jest wolny. Często odbywają się też zawody pływackie w szybkim pływaniu oraz zabawy i konkursy dla dzieci w wodzie.

6. Tańce

Podczas ferii zimowych wiele szkół oferuje dwutygodniowe, intensywne kursy tańca nowoczesnego, hip-hopu, salsy i innych. Organizowane są również warsztaty teatralne. Imprezy sezonowe specjalnie dla dzieci planowane są z dużą pieczołowitością.

Nauka tańca sprawi dziecku ogromna radość, najlepiej gdy nie pójdzie tam samo, ale z paczką znajomych. Ponadto sama możesz zorganizować dyskotekę lub bal w swoim domu.

7. Jazda konna

Jeśli twoje dziecko nigdy nie jeździło konno, możesz wykupić zajęcia z instruktorem. Przy złej pogodzie odbywają się one w specjalnych halach. Ta przygoda na długo zostanie w pamięci twojej pociechy. Ponadto sami możecie wybrać się na takie zajęcia. Na pewno dobrze to wpłynie na wasze relacje. Ośrodek jeździecki.

8. Kręgle

To wymarzone miejsce na spotkanie z przyjaciółmi. Dużo śmiechu i zabawy, a do tego rywalizacja. Kręgielnie często znajdują się w centrach handlowych. Ceny zależą od pory dnia, ale ponieważ są ferie, dzieci mogą skorzystać z tanich godzin przedpołudniowych. Tor można wynajmować na godziny, lub pojedyncze gry.

9. Chodzenie po śniegu – rakiety śnieżne

Zorganizujmy wycieczkę ze swoją rodziną w zaśnieżone tereny. Każdy kto potrafi chodzić z pewnością nie będzie miał problemu z tym sportem. Rakiety śnieżne (karple) sprawią że nie będziemy się zapadać, dzięki czemu będziemy mogli dotrzeć do najbardziej niedostępnych terenów, poruszając się po powierzchni śniegu.

10. Ferie w mieście

Jeśli nie planujesz żadnego wyjazdu, postaraj się by dziecko mogło spędzić ten czas aktywnie a nie siedząc przed telewizorem. Wiele placówek kultury i rozrywki przygotowuje szeroki program zajęć, a część szkół organizuje tzw. półkolonie zimowe.

Każdy, kto zostaje na ferie w mieście, znajdzie dla siebie coś interesującego.

W ośrodkach kultury lub szkołach podczas ferii zimowych organizowane są zajęcia pod hasłem “Zima w mieście”. Można tam szlifować swoje talenty w takich dziedzinach jak fotografia, rysunek, informatyka, zajęcia teatralne czy sportowe. Dowiedz się, czy w twoim mieście organizowane są takie warsztaty. Przeważnie są bezpłatne (dofinansowuje je Urząd Miasta).

Młodzieżowe Domy Kultury zapraszają do udziału w zajęciach różnych sekcji: gitarowej, wokalnej, jazzowej, muzyki dawnej, plastycznej, teatralnej, komputerowej.

Na darmowe zajęcia dzieci mogą przychodzić także do bibliotek. W tym miejscu najmłodsi mogą liczyć na lekturę ciekawych książek i wszelkiego typu zajęcia plastyczne. Bezpłatnie można też oglądać spektakle teatralne i słuchać koncertów . Spośród wielu różnych zajęć mają do wyboru: karaoke dla dzieci, wyjazdy na lodowisko, filmy i bajki na dużym ekranie, zajęcia świetlicowe oraz wiele innych bardzo ciekawych propozycji.

W ramach zabawy „Bezpiecznie i zdrowo – ferie na sportowo” mogą brać udział w rozgrywkach turniejowych bilarda, piłkarzyków oraz tenisa stołowego. W ramach zabawy „Bezpiecznie i zdrowo – ferie na sportowo” mogą brać udział w rozgrywkach turniejowych bilarda, piłkarzyków oraz tenisa stołowego. Organizowane są też baliki a dla wszystkich przebierańców odbędzie się konkurs na najciekawszy i najzabawniejszy strój.

Wstęp w wielu miejscach jest bezpłatny. Będzie można nauczyć się rysunku, robienia zdjęć i kręcenia filmów, potańczyć, wziąć udział w ciekawych konkursach.

Warto zachęcić swoje dziecko do tego typu atrakcji!!!

Podsun pomysł swojemu dziecku.

Pisanie opowiadań, bloga

Np. bloga kulinarnego albo dotyczącego mody. Jednak koniecznie upewnij się jakie treści twoje dziecko tam umieszcza. Czuwaj nad jego bezpieczeństwem i rozmawiaj o tym. Na blogu dziecko zapisuje w nim swoje najważniejsze dni, pisze o tym, co się wydarzyło, co czuje i czym się interesuje.

Może w nim zamieszczać zdjęcia zrobione przez siebie, zdjęcia swoich prac plastycznych, szydełkowych, graficznych.

Uczenie się języków

Niektóre szkoły językowe oferują 2 tygodniowe intensywne kursy-może warto o tym pomyśleć. Tylko do niczego nie zmuszaj dziecka. Ferie, mimo że dobrze gdy są aktywne, powinny być czasem odpoczynku i przyjemności.

Albo można znaleźć jakiś interesujący kurs internetowy lub samouczek i uczyć się – w wakacje na pewno to się przyda!

Wolontariat

A może w ferie zachęcisz dzicko by zrobiło coś dla innych ? Warto rozejrzeć się po okolicy i sprawdzić czy ktoś nie potrzebuje pomocy, może jest gdzieś niedaleko dom spokojnej starości albo schronisko dla zwierząt? Wolontariat w takich ośrodkach to dobry początek kariery zawodowej i mile widziana pozycja w CV.

Dzień piękności

Salon piękności i fitness club możesz urządzić u siebie w domu! Pobaw się się dzieckiem.

1.. W razie silnego mrozu lub deszczu poćwicz w domu przy płycie DVD z ćwiczeniami.
2. Przygotuj zdrowe kanapki dla dzieciaków, wspólnie też możecie zrobić sobie maseczki owocowe.
3. Pobaw się w Kosmetyczkę. Zróbcie sobie manikiur i pedikiur, nałóżcie na twarz maseczki i włączcie komedię romantyczną. Zamiast popcornu i coli – podjadajcie np. suszone jabłka owoce z jogurtem.

Poeksperymentuj też z makijażem – może odkryjesz jakiś trik, który podkreśli twoje oczy lub usta.

Jeśli jednak żaden z pomysłów nie wchodzi w grę. Nie stać cię na basen, łyżwy, narty czy kręgle, to pomyśl jak można to obejść. Może masz zaufanego księdza w parafii lub znajomego z większą ilością wolnego czasu. Może oni będą mogli coś zorganizować dla dzieciaków? Pokaz filmów, wycieczkę? Warto zapytać i zorientować się też jakie oferty na ferie organizuje twoja miejscowość.

Udanych ferii i niezapomnianych wrażeń!!!

A-ska

Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...
Gdzie spędzić ferie zimowe?
Kiedy zbliża się zima, a razem z nią przerwa w nauce, wiele osób chce spędzić ten czas w gronie rodziny....
Jak utrzymać kontakt z branżą podczas urlopu
Urlop to czas, kiedy możemy oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i naładować baterie....
Wakacje 2023: Eksperci prognozują wyjątkowy sezon i wzrost cen
W miarę jak lato coraz bardziej się zbliża, Polacy gorączkowo planują i rezerwują swoje wymarzone wakacje....
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...