Akademia Nikona przygotowuje warszawiaków

 
W maju i czerwcu Akademia Nikona organizuje w Warszawie 9 kursów oraz warsztatów, których celem jest doskonalenie umiejętności fotograficznych. Podczas zajęć poświęconych obsłudze poszczególnych modeli aparatów, podstawom fotografii oraz drukowaniu zdjęć uczestnicy dowiedzą się, jak robić lepsze technicznie i ciekawsze zdjęcia. Po raz pierwszy Akademia zorganizuje także rodzinne warsztaty poświęcone fotografii dzieci. Wszyscy uczestnicy kursów otrzymają kartę pamięci SanDisk SDHC o pojemności 4GB.
Kursy obsługi aparatów
Zajęcia teoretyczno-praktyczne poświęcone nauce obsługi i praktycznego wykorzystania aparatów fotograficznych, oprogramowania i sprzętu pomocniczego prowadzone są przez cenionego wykładowcę i fotografika – Pawła Dumę. W Warszawie odbędą się kursy obsługi modeli D300, D300s, D700 (22.05); D80, D90 (23.05) oraz D40, D40x, D50, D60, D3000 i D5000 (01.06). Zajęcia przeznaczone są nie tylko dla osób, rozpoczynających pracę z poszczególnymi aparatami fotograficznymi Nikona, ale także dla dotychczasowych użytkowników zainteresowanych uzupełnieniem swojej wiedzy i doskonaleniem umiejętności. Uczestnicy kursów dowiedzą się m.in. jak prawidłowo wybrać temat zdjęcia, dobrać obiektyw i akcesoria oraz odpowiednio skonfigurować aparat odpowiednio do panujących warunków. Podczas zajęć poruszone zostaną także kwestie sprawnego zarządzania ustawieniami aparatu przy zmieniających się warunkach pracy i oświetleniu; sterowania ustawieniami koloru oraz zasady działania mechanizmów nastawiania ostrości i pomiarów światła. Kursanci poznają także sposoby na ciekawe prezentowanie swoich zdjęć.
Kurs obsługi programu Nikon Capture NX2
W programie Akademii znalazł się także kurs obsługi programu NIKON CAPTURE NX2 (26.05) przeznaczonego do wywoływania zdjęć wykonanych w formacie NEF (RAW). W czasie jednodniowego szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak maksymalnie wykorzystywać tablet do obróbki zdjęć, zarządzać barwą w Nikon Capture NX2 oraz drukować bezpośrednio z aplikacji.
Kurs drukowania fotografii
Po raz pierwszy w Warszawie Akademia Nikona, we współpracy z firmą Epson, zorganizuje profesjonalny kurs drukowania fotografii (27.05). Podczas całodniowego szkolenie uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z procesem tworzenia zdjęcia: od momentu przygotowania pliku do wydruku, do chwili zawieszenia gotowego obrazu na ścianie. Każdy kursant pozna także tajniki kalibracji monitora, a dzięki zdobytym umiejętnościom będzie w stanie samodzielnie wydrukować zdjęcia nie odbiegające jakością od tych, które ogląda na wystawach czy w galeriach. Szkolenie dedykowane jest dla fotografów na różnych poziomach zaawansowania – od amatorów do profesjonalistów.
Kursy dotyczące oświetlenia
Uczestnicy kursu z obsługi pojedynczej lampy błyskowej (8.06) dowiedzą się, jak wykorzystać wszystkie jej możliwości oraz jak ciekawie fotografować sceny w różnych warunkach poprzez ich odpowiednie oświetlenie. Z kolei podczas warsztatów Creative Lighting System (CLS) (9.06) kursanci poznają tajniki pracy z wieloma lampami błyskowymi sterowanymi bezprzewodowo.  Nie zabraknie informacji praktycznych i ćwiczeń ukazujących możliwości modyfikacji światła, a także sposoby na ciekawe fotografowanie scen w różnych warunkach oraz równoważenia błysku i światła zastanego.
Kurs podstaw fotografii
Pod koniec czerwca odbędzie się także kurs podstaw fotografii (27.06), podczas którego uczestnicy poznają zasady wykonywania dobrych zdjęć, podstawy kompozycji oraz sprawdzone sposoby uchwycenia najpopularniejszych tematów. Kurs przeznaczony jest dla osób, które znają już obsługę swojego aparatu – amatorskiego, zawodowego, kompaktu czy lustrzanki, jednak chciałyby robić zdjęcia nie tylko poprawne technicznie, ale także wyróżniające się pod kątem kompozycji. W czasie jednodniowego szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo określać elementy budujące obraz- światło, perspektywę, umiejscowienie obiektów oraz w jaki sposób wykorzystać je do zrobienia ciekawego zdjęcia.
Jak fotografować dzieci?
Te wyjątkowe warsztaty z fotografii dzieci (29 – 30.06) pozwolą uczestnikom zatrzymać w kadrze beztroski czas dzieciństwa swoich pociech. Podczas części teoretycznej opiekunowie dowiedzą się, w jakich warunkach i okolicznościach wyjdą najlepsze zdjęcia. Drugiego dnia, odbędą się zajęcia praktyczne z udziałem dzieci, podczas których prowadzący podpowie, jak fotografować w świetle słonecznym, z wykorzystaniem lampy błyskowej oraz przy oświetleniu sztucznym. Zaimprowizowane studio fotograficzne – jakie może powstać w każdym domu – pozwoli na realizację własnych pomysłów. Szkolenie ma charakter rodzinny – uczestnicy nie muszą posiadać specjalistycznej wiedzy fotograficznej oraz mogą używać aparatów dowolnej marki lub wypożyczyć na czas zajęć sprzęt Nikona.
Akademia Nikona w Warszawie:
 
22.05 – kurs obsługi aparatów fotograficznych D300, D300s, D700
23.05 – kurs obsługi aparatów fotograficznych D80, D90
26.05 – kurs obsługi programu NIKON CAPTURE NX2
27.05 – kurs Drukowania
01.06 – kurs obsługi aparatów fotograficznych D40, D40x, D50, D60, D3000 i D5000
08.06 – kurs obsługi pojedynczej lampy błyskowej
09.06 – kurs obsługi Creative Lighting System (CLS)
27.06 – kurs podstaw fotografii
29 – 30.06 – warsztaty: „Jak fotografować dzieci?”
 
Więcej informacji o kursach oraz warsztatach na www.akademianikona.pl.
 


Akademia Nikona
Akademia Nikona to projekt edukacyjny stworzony przez firmę Nikon Polska, skierowany do amatorów zainteresowanych rozszerzaniem wiedzy fotograficznej i robieniem bardziej kreatywnych zdjęć, a także do profesjonalistów chcących poznać zaawansowany technologicznie sprzęt oraz skorzystać z wiedzy znanych fotografów. Akademia posiada ofertę edukacyjną dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Akademia Nikona w ramach swojej działalności prowadzi kursy, warsztaty tematyczne i fotoekspedycje. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.akademianikona.pl.
NIKON Corporation
 
NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do 2009 r. wyprodukowała już pięćdziesiąt milionów.
W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Postępu 14 firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...