Airbnb – sposób na nocleg w dowolnym miejscu na świecie!

irbnb – najlepszy przyjaciel podróżnika

Wakacyjny wyjazd nie musi się wiązać z koniecznością zamieszkiwania w hotelu. Osoby, które chcą podróżować pewnie i tanio, koniecznie muszą poznać stronę Airbnb! Airbnb to serwis, jakiego wielu osobom brakowało. Strona pozwala bowiem na bezpieczne wynajmowanie mieszkań i domów na krótki okres czasu, w sam raz na weekendowy wypad za miasto czy wakacje!

Zasada działania

Zasada, na jakiej działa strona, jest bardzo prosta. Host, który pragnie udostępnić swoje mieszkanie turystom, musi po prostu założyć konto, dodać zdjęcia oraz opis, ustalić cenę, a następnie czekać na zainteresowanych! Z kolei turyści poprzez serwis mogą w bardzo prosty sposób zarezerwować nieruchomość na konkretny termin, jak i wystawić opinię czy podzielić się zdjęciami z danego miejsca. Strona jest bardzo intuicyjna, a z jej obsługą poradzi sobie każdy, a system rezerwacji działa podobnie jak w hotelach.

Airbnb pobiera niewielką prowizję, jednak jest ona na tyle mała, że praktycznie nieodczuwalna dla żadnej ze stron. Co ciekawe, to serwis prowadzi wiele akcji promocyjnych, które pozwalają na przykład dostać darmowe środki na nocleg za polecenie strony. Warto skorzystać ze zniżki na start, którą gwarantuje kupon Airbnb. Taka zniżka obniża koszt rezerwacji noclegu nawet o 100 zł. Warto śledzić na bieżąco aktualności, aby nie przegapić bardzo ciekawej oferty.

Czy Airbnb naprawdę się opłaca?

Korzyści wynikające z korzystania z tego serwisu są obustronne. Wynajmujący może dorobić całkiem sporo, szczególnie jeśli jego nieruchomość znajduje się w atrakcyjnej okolicy lub w modnym mieście. Z kolei turyści mogą pozwolić sobie na nocowanie w ciekawych miejscach, a przy tym nie płacą tak dużo, jak za hotele.

Airbnb daje jednak przede wszystkim możliwość bezpośredniego zetknięcia się z inną kulturą, mentalnością i zwyczajami. W hotelach przystosowanych do zagranicznych gości bardzo często nie sposób poczuć prawdziwej atmosfery miejsca. Osoby oferujące swoje mieszkania przez Airbnb nie tylko udostępniają lokal, ale często też w tym czasie tam mieszkają, polecają ciekawe miejsca do zwiedzenia, czy gotują także dla swoich gości. Jest to także doskonały sposób na zaciśnięcie międzynarodowych przyjaźni!

Jakie ma wady?

Korzystnie z tego serwisu jest ogólnie wolne od problemów – wszystko dzięki bardzo rozbudowanemu systemowi wystawiania ocen oraz wnikliwej weryfikacji nowych członków. Jednakże, jak w każdym innym przypadku, mogą zdarzyć się różne sytuacje i pod uwagę trzeba wziąć fakt, że nie będzie możliwości po prostu przeniesienia się do innego pokoju.

Wielu hostów pozostaje na terenie nieruchomości w czasie pobytu turystów – to także należy wziąć pod uwagę, gdyż dla wielu osób taka sytuacja może być niekomfortowa. Wszystko zależy od tego jaką opcję wynajmu wybierzemy – czy wynajem pokoju czy całego miejsca. Warto jednak się przełamać, bo zrodzić się może z tego przyjazna relacja.

Zobacz także: Jak zostać gospodarzem na Airbnb i zarabiać dodatkowe pieniądze?


Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Idealny samochód dla Twojego hotelu? Postaw na Mercedes-Benz!
Świat luksusowego doświadczenia w podróżowaniu stale ewoluuje, a branża hotelarska wciąż stawia sobie...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...