7 powodów, dzięki którym zakochasz się w Bora Bora!

Każdego roku, miliardy ludzi snuje plany o wymarzonych wakacjach, ulubionym sposobie spędzenia wolnego czasu i udaje się na wypoczynek w mniej lub bardziej odlegle krainy. Większość turystów wybiera znane i łatwo osiągalne kierunki zwiedzania. Ci, którzy łakną niespotykanych wrażeń, decydują się na odkrywanie coraz bardziej egzotycznych zakątków świata. Jednym z nich jest na pewno malownicza i pełna tajemnic wyspa Bora Bora.

Polinezja Francuska

Wyspy Polinezji Francuskiej słyną z bajecznych plaż, przyjaznych mieszkańców i idyllicznego stylu życia. Nic dziwnego, że stały się synonimem raju na ziemi. W grupie około piętnastu wysp, większość handlu i przemysłu skupia się na Tahiti. Jednak jedną z najchętniej odwiedzanych jest Bora Bora. Miłośnicy podróżowania dzielą się na zwolenników odpoczynku aktywnego oraz tych, którzy lubią odpoczywać pasywnie. Wyspa Bora Bora jest idealnym miejscem na wypoczynek, zarówno dla jednych, jak i drugich.

Do wysp Polinezji Francuskiej zalicza się Wyspy Towarzystwa, które dzielą się na dwie grupy – Wyspy na Wietrze (Tahiti, Moorea, Tetiaroa, Mehetia, Maiao) oraz Wyspy pod Wiatrem (Raiatea, Tahaa, Huahine, Bora Bora, Maupiti, Motu Iti), które należą do najgęściej zaludnionych. Nazwa Wyspy Towarzystwa wzięła się faktu, że są one położone od siebie w niedużych odległościach. Klimat na wyspach jest zwrotnikowy morski, o średniej temperaturze 20°C w sierpniu oraz 26°C w styczniu. Wyspy Towarzystwa administracyjnie stanowią część Francji – są od niej uzależnione gospodarczo i mają ten sam system prawny. Jednym z głównych źródeł dochodu jest eksport czarnych pereł, które turyści z chęcią zabierają ze sobą jako pamiątkę z tropikalnych wakacji.

Wakacje na Bora Bora – dlaczego warto?

Wyspa Bora Bora leży 265 km na północny zachód od Tahiti. Jest pozostałością po wulkanicznym stożku o urozmaiconej linii brzegowej z zatokami. Charakteryzują ją malownicza i urozmaicona rzeźba terenu, pas przybrzeżnej rafy koralowej, tropikalne lasy, bujna roślinność oraz piaszczyste wysepki.

Sektor hotelarski na wyspie dzieli się na „petite hôtellerie”, czyli pensjonaty lub pokoje gościnne oraz na hotele, które są zaszeregowane do obiektów wysokiej kategorii, zwane “hôtellerie classée”. Dzięki temu każdy może wybrać nocleg wedle indywidualnych upodobań.

Atrakcje turystyczne na Bora Bora

Czas na wyspie można spędzać w przeróżny sposób. Odpoczywając pod palmami, żeglując, czy nurkując w błękitnej wodzie oceanu, w towarzystwie podwodnych stworzeń. Amatorom pieszych wędrówek poleca się wycieczki w głąb dżungli oraz wejście na szczyty – Pahia (661 m n.p.m.) oraz Otemanu (727 m. n.p.m.). Dla fanów niespotykanych wrażeń idealną atrakcją będzie wybranie się na połów czarnych pereł, z których słynie wyspa Bora Bora. Ciekawym urozmaiceniem wyjazdu mogą być odwiedziny zawieszonej nad laguną kaplicy, której podłoga jest zbudowana ze szkła, dzięki czemu można obserwować pływające pod nią stworzenia morskie, takie jak chociażby papugoryby czy diabły morskie.

Na wyspie buduje się charakterystyczne stojące na palach w wodzie tahitańskie domki, które są kryte trzciną. Stanowią one niebywałą atrakcję turystyczną, bowiem z ich wnętrza można obserwować to, co dzieje się pod wodami oceanu. Będąc na wyspie warto zobaczyć także stare świątynie zwane “marae“. Najsłynniejszą jest Marae Fare Opu, z wyrzeźbionymi w kamieniu żółwiami.

Bora Bora – dlaczego warto?

  1. Wyspy Polinezji Francuskiej kuszą wysoką temperaturą powietrza i wody przez cały rok;

  2. Bora Bora to jedno z najbardziej urzekających miejsc na Ziemi – z szafirowymi lagunami, lazurową wodą oraz malowniczymi plażami;

  3. Wyspę otaczają najpiękniejsze na świecie rafy koralowe;

  4. Poznasz intrygującą kulturę i tradycję Polinezyjczyków;

  5. Zasmakujesz wspaniałej kuchni, która opiera się na daniach z ryb i owoców morza;

  6. Na wyspie będziesz mieć zapewniony pełen zakres atrakcji turystycznych – piesze wędrówki, wycieczki konne i na jeepach, nurkowanie, obserwowanie zwierząt morskich na statkach, karmienie rekinów, połów ryb oraz rozmaite sporty wodne, takie jak surfing, windsurfing czy kitesurfing.

  7. Towarzyszyć będzie wszechobecny zapach kwiatów i wanilii.

Wakacje na Bora Bora mogą zaoferować wiele niezapomnianych wrażeń. A wszystko to w otoczeniu zieleni lasów, złota plaż oraz błękitu oceanu. Więcej szczegółów na temat wypoczynku na wyspach Polinezji Francuskiej możesz znaleźć tu:

http://www.um24.pl/wypoczynek/polinezja-francuska

Artykuł sponsorowany

Z wonga.com wyjedziesz na wymarzone wakacje!
Jeśli do tej pory martwiłeś się, że będziesz musiał odłożyć wymarzone wakacje na przyszły rok, to pora,...
Rejsy wycieczkowe - jak wybrać rejs i czego unikać?
Rejsy wycieczkowe są coraz popularniejszą formą turystyki. Są idealną okazją do połączenia wielu form...
Wakacje na Bora Bora - ile kosztują?
Bora Bora to prawdziwy raj na ziemi. Wspaniała przyroda, liczne atrakcje i piękne widoki, to wszystko...
SPRZĄTNIJ BORA-BORA
Wielu nazywa ją ósmym cudem świata. Jest istnym rajem na ziemi oraz wymarzonym celem podróży poślubnych...