42 kilometry pełne niespodzianek!

Tegoroczny maratoński weekend w Warszawie zapowiada się wyjątkowo. Po raz pierwszy w historii uczestnicy maratonu na rolkach i maratonu wózków typu hand-bike wyjadą na ulice miasta i będą ze sobą rywalizować w prawobrzeżnej części stolicy.   Na koniec, tak jak uczestnicy wszystkich biegów, organizowanych w ramach 36. PZU Maratonu Warszawskiego  będą mogli poczuć niesamowite sportowe emocje, gdy przekroczą linię mety na Stadionie Narodowym. 

28 września o godzinie 9:00 rozpocznie się główny bieg maratoński – 36. PZU Maraton Warszawski.  Jednak sportowe emocje, związane z maratońskim weekendem, rozpoczną się już dzień wcześniej – w sobotę. Podczas gdy biegacze będą odbierać swoje pakiety startowe w Biurze Zawodów na Stadionie Narodowym o swoje medale walczyć będą zawodnicy biorący udział w Maratonie Warszawskim na Rolkach i w Maratonie Warszawskim  Hand-bike.

W porównaniu z ubiegłym rokiem, tegoroczna trasa tych dwóch biegów będzie szybsza i bezpieczniejsza, a przy tym wymagająca technicznie. Zawodnicy będą mieli szansę rozwinąć znacznie większe prędkości na długim prostym odcinku i bić kolejne rekordy. Swój udział w rywalizacji zapowiedzieli już ubiegłoroczni zwycięzcy w tych dyscyplinach. W Maratonie Warszawskim na Rolkach wystartują: Wojciech Baran, Bartosz Chojnacki i Aleksandra Goss. Na starcie Maratonu Hand-bike pojawi się  wyjątkowej klasy mistrz – dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu – Rafał WIlk.

Organizatorzy 36. PZU Maratonu Warszawskiego przewidują, że w tym roku uda się pobić kolejny  rekord frekwencji i linię mety przekroczy 10.000 zawodników. Zanim jednak na ich szyjach pojawiły się pamiątkowe medale będą musieli pokonać 42 km 195 m ulicami Warszawy. Tegoroczna trasa – podobnie jak w ubiegłych latach – obfituje w historyczne miejsca i piękne stołeczne widoki. Zawodnicy tradycyjnie wystartują z Mostu Poniatowskiego, a linię mety przekroczą na płycie Stadionu Narodowego. Po drodze miną ulicę Marszałkowską, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, aleję Tomasza Hopfera, Łazienki Królewskie, zabytkowy Wilanów, kipiący energią kibiców Ursynów, pełną historycznych miejsc ul. Puławską oraz plac Trzech Krzyży.

Zawodnicy wystartują z całej szerokości Mostu ks. Józefa Poniatowskiego, a po przeprawieniu się na drugą stronę Wisły kilkutysięczna fala maratończyków pobiegnie prosto do ronda Romana Dmowskiego, by skręcić w prawo, w ulicę Marszałkowską. Bieg główną arterią komunikacyjną stolicy będzie dużą atrakcją, zarówno dla maratończyków, jak i dla tysięcy kibiców, których z pewnością nie zabraknie na najbardziej ruchliwej ulicy w centrum Warszawy. Zostawiając w tyle Pałac Kultury i Nauki, będą mijać kolejne miejsca ważne dla historii Warszawy, jak i całego kraju, wśród nich m.in. Zachętę, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Narodowy czy Plac Zamkowy wraz z Zamkiem Królewskim. Uczestnicy 36. Maratonu Warszawskiego podobnie jak w ubiegłym roku pobiegną również aleją Tomasza Hopfera – człowieka, który na przełomie lat 70. i 80. swoją pasją do joggingu zaraził tłumy Polaków, a rozbiegany naród przygotowywał do startu w Maratonie Pokoju w 1979 roku. Kolejnym istotnym punktem na trasie biegu będą Łazienki Królewskie. Biegaczy nie zabraknie również w Wilanowie – na Al. Rzeczpospolitej w okolicach Świątyni Opatrzności Bożej. Stamtąd już tylko kilka kilometrów będzie ich dzielić od jednej z najbardziej sportowych dzielnic Warszawy – zielonego Ursynowa. Tam na zawodników jak co roku będzie czekać rzesza kibiców i entuzjastów biegania. Następnie ul. Puławską, Alejami Ujazdowskimi i Alejami Jerozolimskimi pobiegną w stronę mostu Poniatowskiego. Linię mety w iście olimpijskiej oprawie przekroczą na Stadionie Narodowym.

Wszystkie osoby, dla których pokonanie maratońskiego dystansu to jeszcze zbyt duże wyzwanie, mogą wziąć udział w Biegu na Piątkę, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9:30.

Do Maratonu pozostało jeszcze 59 dni, a podstawowa, najniższa opłata startowa obowiązuje do 31 sierpnia. Wszystkich biegaczy i kibiców gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Szczegółowe informacje odnośnie trasy oraz program maratońskiego weekendu można znaleźć na stronie internetowej: http://pzumaratonwarszawski.com w zakładce DLA BIEGACZY Liczymy na Waszą obecność.

***

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misja jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Accreo Ekiden, Sztafetę 5×5 oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

PR

Co warto zwiedzić na Mazowszu?
Mazowsze – serce Polski, to kraina niezwykłych kontrastów, gdzie nowoczesność spleciona jest z historią,...
Czym kierować się wybierając apartamenty na doby w Warszawie?
Wybór noclegu nie jest łatwy, tym bardziej, gdy dostępnych opcji jest bardzo wiele. Zawsze warto dokładnie...
Hotel Warszawa centrum ? Apartamenty hotelowe w sercu miasta
Apartament hotelowy zapewnia komfortowy wypoczynek w warunkach zbliżonych do domowych. Goście mają do...
Szalony weekend w Warszawie
Już 14 grudnia 2013 roku po raz pierwszy w historii naszego kraju zawita do stolicy spektakularne show...
Targi WorldHotel już jutro!
Już jutro rozpoczną się VI Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013. W dniach...
Hotel od A do Z - wystawcy na Targach WorldHotel 2013
Podczas VI Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013, które odbędą się...