Zimowy wypoczynek w Warszawie

Zima w mieście nie musi być nudna, co doskonale udowadnia Warszawa. Już teraz możemy cieszyć się w stolicy wyjątkowymi zimowymi atrakcjami, które uprzyjemniają czas turystom i zapewniają doskonałą rozrywkę dla każdej grupy wiekowej.

Warszawa stanowi raj dla szukających ciekawych wrażeń, pragnących aktywnie spędzać czas oraz wszystkich stawiających na poznawanie wyjątkowych zabytków. Dlaczego warto odwiedzić Warszawę zimą? Co robić w mieście?

Okres przedświąteczny to idealny czas nie tylko na zwiedzanie miasta, ale także ostatnie zakupy. Rajd po sklepach, centrach handlowych oraz licznych kiermaszach i jarmarkach jest doskonałą okazją do miłego spędzania czasu oraz poszukiwań ciekawych prezentów, którymi obdarujemy bliskich w czasie nadchodzących Świąt. W Warszawie nie sposób się nudzić i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – nie ważne czy spędzi w mieście jedynie krótki weekend, czy postanowi świętować tutaj Boże Narodzenie i Sylwestra.

Najciekawsze atrakcje w Warszawie

Stolica zimą nie jest szara i nudna. W mieście znajdziemy szereg różnorodnych propozycji dla chcących ciekawie spędzać czas oraz cieszyć się urokiem zimowego zwiedzania.

Ogromnym atutem zimowej stolicy jest panująca tutaj atmosfera, która nastraja świątecznym duchem i sprawia, że dopisuje nam doskonały humor. Oprócz magicznej otoczki, na którą wpływają przepiękne iluminacje świetlne na stołecznych ulicach, lśniące tysiącem kolorów dekoracje oraz oczywiście pokaźna choinka na Placu Zamkowym, ważnym atutem miasta są także jego zabytki, które w czasie Świąt wydają się jeszcze bardziej okazałe i niezwykłe.

Absolutnym minimum dla każdego turysty jest zobaczenie Pałacu Kultury, który zimą gubi swoją szarą szatę i zachwyca kolorami, a ponadto urzekających romantyczną scenerią Łazienek Królewskich oraz Wilanowa, jak również skorzystanie z atrakcji, które pozwolą zażyć ruchu na świeżym powietrzu.

Sporty zimowe w Warszawie

W Warszawie sporo zabawy znajdą także miłośnicy sportów zimowych. Liczne płatne i darmowe lodowiska, górki do jazdy na sankach oraz stoki narciarskie pozwalające na narciarskie szaleństwa sprawią ogromna frajdę każdemu niezależnie od wieku.

Zima w Warszawie zapewni nam wyjątkowe rozrywki i pozwoli cieszyć się czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi. Jeżeli zdecydujemy się na przyjazd do miasta w okresie Świąt i Sylwestra skorzystamy dodatkowo z możliwości udziału w jedynych i zarezerwowanych tylko na ten szczególny czas wydarzeniach kulturalnych. Liczne koncerty kolęd, przepiękne szopki, koncerty muzyki klasycznej oraz specjalny repertuar teatrów zapewnią każdemu ciekawą rozrywkę i dostarczą wyjątkowych wrażeń.

Tanie noclegi w Warszawie

Aby zapoznać się z wszystkimi atrakcjami Warszawy koniecznie musimy zaplanować dłuższy pobyt w mieście. Doskonałą ofertę noclegową dla turystów przygotował BEST WESTERN Hotel Felix, który zlokalizowany jest na warszawskiej Pradze, co umożliwia szybki i bezproblemowy dojazd do najważniejszych atrakcji stolicy.

BEST WESTERN Hotel Felix oddaje do dyspozycji podróżnych 228 doskonale urządzonych i wyposażonych pokoi hotelowych o różnorodnym standardzie, zapewnia komfortowy wypoczynek dla rodzin z dziećmi i osób podróżujących w interesach oraz jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W hotelu można skorzystać ze smacznego wyżywienia, darmowego łącza internetowego, a także zaplecza konferencyjnego na najwyższym poziomie – BEST WESTERN Hotel Felix udostępnia 3 duże sale konferencyjne oraz 5 mniejszych, w których można zorganizować kameralne warsztaty lub szkolenia.

Uzupełnieniem wyjątkowo ciekawej oferty hotelu są korzystne ceny oraz liczne oferty specjalne, które pozwalają dodatkowo zaoszczędzić na rezerwacji noclegu. Szczegółowa oferta BEST WESTERN Hotel Felix znajduje się na stronie www.bwfelix.pl.

Przed przyjazdem do Warszawy warto sprawdzić kalendarz najciekawszych wydarzeń biznesowych i imprez w mieście, które znajdują się na hotelowym blogu, dostępnym pod adresem: blog.bwfelix.pl.

Polska najkorzystniejsza cenowo
Aktualności turystyczne podały analizę ADAC - cen campingów w Europie