Zamki i pałace w Polsce

Odrestaurowane polskie zamki, dworki i pałace w ostatnich latach przeistoczyły się w hotele oferując luksusowe apartamenty urządzone z dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Najczęściej Polacy na obczyźnie doceniając staropolską tradycję i charakter takich miejsc korzystają z pobytów w pałaców, bądź dworkach. Te obiekty z „duszą” dostarczają im pozytywnych emocji i wspomnień o najpiękniejszych zakątkach naszego kraju.

Modne są także uroczystości w dworkach, czy zamkach np. wesela w pałacu, zjazdy rodzinne, jubileusze, a nawet spotkania biznesowe. W tereny urokliwej przyrody otaczającej te historyczne budowle zjeżdżają emigranci oraz stali mieszkańcy Polski. Dla niektórych to rodzaj hobby, dla innych doskonały sposób na poznanie ojczyzny.

Oto te, które w sposób szczególny zwróciły naszą uwagę:

– Pałac w Krześlicach – duma i chluba Wielkopolski.

Pałac w Krześlicach położony jest blisko Poznania ( 29 km od jego granic) z doskonałym dojazdem zarówno od strony Gdańska, Warszawy jak i Wrocławia. W jego wnętrzach znajdziemy pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowych oczywiście z widokiem na park i dziedziniec. Wszystkie pokoje posiadają stylowe meble i przytulny klimat. Co ważne w obecnym czasach w obiekcie znajdziemy Internet bezprzewodowy. Turyści chętnie korzystają z Pokoju Różanego z przyległym tarasem, który jest miejscem aranżacji specjalnych pakietów pobytowych.

                         
 
                                                  Więcej na: Pałac w Krześlicach

– Zamek Czocha
Ten zlokalizowany w województwie dolnośląskim obiekt, to prawdziwa perła architektury pochodząca XIII wieku! Przez całe stulecia w twierdzy mieszkało wiele szlacheckich rodzin.

Oryginalny a zarazem historyczny wystrój to prawdziwa gratka dla miłośników fos i murów warownych. Zamek wprost idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju kameralne bankiety, bale przebierańców, czy eventy firmowe. Do dyspozycji gości obiekt oddaje 44 pokoje, w tym pokoje tematyczne jak Komnata Książęca. Spośród wielu atrakcji warto polecić chociażby nocne zwiedzanie Zamku i Sali Tortur z przewodnikiem, oczywiście w towarzystwie Białej Damy. Muzeum Przedzamcza, rejsy stateczkiem wycieczkowym po jeziorze Leśniańskim, czy degustacje miodów pitnych w Winiarni Zamkowej. O tym, jakie jeszcze atrakcje czekają na gości tego obiektu, a także, jakie słynne filmy w nim nakręcono przeczytacie pod linkiem Zamek Czocha.

 

 


– Zespół Pałacowy Galiny

Przepiękny Pałac wpisany w krajobraz Warmii przyciąga wielbicieli spokoju i tradycji zapisanej w tych przepięknych murach. Bajeczne otoczenie i  niepowtarzalna atmosfera to gwarancja niezapomnianych spotkań rodzinnych czy imprez integracyjnych. Kameralny charakter obiektu przypadnie do gustu praktycznie każdemu. Jest on wprost stworzony dla tych, którzy szukają spokoju i skupienia, a jednocześnie dla osób, którzy chcą przeżyć coś nowego, aktywnie spędzając czas. 

Pałac znajduje się przy stadninie koni, dlatego z powodzeniem można skorzystać ze szkoły jazdy konnej.  Wycieczki terenowe, wierzchem czy bryczką cieszą się sporą popularnością.

                                                
 
                                            Więcej na: Zespół Pałacowy Galiny

Hanza Pałac Rulewo – tradycja i nowoczesność w jednym.

Ten wyjątkowy obiekt zachwyca zarówno swoim wyglądem zewnętrznym jak i wewnętrznym. Szczególnie ludzie ceniący sobie pełen komfort i nowoczesność wnętrz znajdą w tym Pałacu coś dla siebie. W przestronnych i klimatyzowanych pokojach z dostępem do telewizji satelitarnej, minibarem oraz bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu wypoczniemy w najbardziej dogodnym dla nas stylu. Spa i centrum odnowy biologicznej z sauną to prawdziwa uczta dla duszy i ciała.

Hotel usytuowany jest na granicy Nadwiślańskiego i Wdeckiego Parku Krajobrazowego w województwie kujawsko-pomorskim. Warto zafundować sobie wycieczkę rowerową do Parku Narodowego Bory Tucholskie, który znajduje się 20 km od obiekt.

                        
 
                                                 Więcej na: Hanza Pałac Rulewo

Przepięknych zamków, pałaców, czy dworków w całej Polsce jest całkiem sporo, warto skorzystać z tego dobrodziejstwa przeplatanego historią i wybrać się w podróż szlakiem najpiękniejszych pałaców, czy dworków zlokalizowanych w naszym kraju.

Polecamy Państwu także inne obiekty, o których można przeczytać w serwisie www.e-konferencje.pl – Pałace i Zamki.

Źródło grafiki: za zgodą serwisu www.e-konferencje.pl

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...