Zakopane – noclegi, atrakcje turystyczne

Panorama Zakopanego z Giewontu to widok zapierający dech w piersiach. Jednocześnie piękny i groźny, ze względu na poziom wysokości na której się znajduje. Czy warto jechać do Zakopanego, by zobaczyć ten widok? Odpowiedź jest prosta – warto, bo w Zakopanem nie tylko piękne krajobrazy zapadają głęboko w pamięć.

Kiedy warto jechać do Zakopanego?

Zdania w tej kwestii są podzielone. Niektórzy uważają, że do Zakopanego warto jechać tylko zimą, aby korzystać do woli z wyciągów narciarskich, ze stoków. Turyści mówią, że wówczas także łatwiej jest o noclegi w Zakopanem. Biała zima, kuligi, ognisko z pieczeniem kiełbasek, a do tego góralska herbata rozgrzewająca całe ciało. Nie można zaprzeczyć, że Zakopane zimą jest piękne.

Wiosna i jesień w tym mieście, jak i w całych górach to istny raj dla miłośników przyrody. Magia kolorów otaczająca wioski, szlaki górskie, czy wąskie uliczki przyprawia o zawrót głowy. Do tego temperatura powietrza raczej stabilna i pozwalająca na długie spacery, czy wyprawy w góry. Nie można zapomnieć także o tym, że wszelkie atrakcje turystyczne na centralnych deptakach z powodzeniem obejrzymy bez obawy, że utkniemy w tłumie.

A jak wygląda sytuacja w Zakopanem latem?

O noclegi znacznie trudniej, to rzecz oczywista, gdyż turyści przyjeżdżają tu z całej Polski, a także z różnych zakątków świata. Planując urlop musimy z wyprzedzeniem pomyśleć o rezerwacji noclegu, aby mieć pewność, że ten wybrany przez nas będzie wygodny i bezpieczny. Na szlakach, czy głównych ulicach należy spodziewać się tłumów, dodatkowo całe masy wycieczek i kolonistów oblegają pobliskie restauracje, czy kawiarnie. Musimy zatem pamiętać, że nawet z kupnem pamiątek mogą być problemy, gdyż klienci tłoczą się przy stoiskach, a każdy chce wytargować najlepszą cenę za produkt.

Wakacje w Zakopanem mają jednak swój urok, oprócz wędrówek po szlakach górskich możemy skusić się na kąpiel w basenie geotermalnym na Szymoszkowej z widokiem na Giewont. Wspaniały relaks w pięknym otoczeniu nastraja pozytywnie do życia. Odpoczywać możemy także zwiedzając liczne zabytkowe kościoły, czy muzea.

Zakopane zawsze warto odwiedzać i wciąż na nowo odkrywać. O każdej porze roku jest tu pięknie, aż trudno uwierzyć, że to przecież nasz kawałek polski.

M-S-M     

Poronin

Skutery śnieżne w Zakopanem - atrakcja turystyczna, której nie możesz pominąć
Zakopane, znane jako zimowa stolica Polski, przyciąga turystów z całego świata swoim malowniczym krajobrazem,...
Skutery śnieżne Zakopane - odkryj zimowe piękno Tatr na wypożyczonym skuterze śnieżnym
Masz ochotę na niezapomniane wrażenia podczas zimowego pobytu w Zakopanem? Skutery śnieżne Zakopane to...
Tatry, Zakopane i drewniany domek z kominkiem, czyli urlop marzeń
Jesień.Kolejny dzień najpiękniejszej, złotej polskiej jesieni. Od samego rana spacerujesz tatrzańskimi...
Tatry, Zakopane i drewniany domek z kominkiem, czyli urlop marzeń
Jesień. Kolejny dzień najpiękniejszej, złotej polskiej jesieni. Od samego rana spacerujesz tatrzańskimi...
Jak szukać apartamentu w Zakopanem?
Kiedy myślimy Tatry, wyobrażamy sobie Zakopane. Kiedy myślimy Zakopane, wyobrażamy sobie tłumy turystów....
VII Europejskie Targi Produktów Regionalnych, 11-15 sierpnia 2016
Przed nami siódma edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. Jak co roku w sierpniu na zakopiańskiej...