WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO CBRE – URBAN PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2013


FOT: Mark French „Wyglądać dobrze w trakcie pracy”

BRYTYJSKI FOTOGRAF ZWYCIĘZCĄ MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO CBRE “URBAN PHOTOGRAPHER OF THE YEAR” (MIASTA W OBIEKTYWIE)

Rekordowa liczba uczestników w 6 letniej historii konkursu

Londyn / Warszawa,  10 października 2013 –  Brytyjski fotograf, Mark French został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Urban Photographer of the Year na najlepszą fotografię o tematyce miejskiej, organizowanego przez firmę CBRE. Zwycięskie zdjęcie zrobione w Hong Kongu, zatytułowane „Wyglądać dobrze w trakcie pracy”, pobiło 12.500 fotografii nadesłanych na konkurs z całego świata.

Coroczny globalny konkurs organizowany przez CBRE, największą na świecie firmę doradczą na rynku nieruchomości, jest organizowany od 6 lat i jest największym tego typu konkursem fotograficznym na świecie. Do tegorocznej edycji nadesłano rekordową liczbę zdjęć -ponad 12.500 ze 118 krajów od wybrzeży Chile po pustynie w Arabii Saudyjskiej. Z Polski napłynęło 264 prac.

Celem konkursu Urban Photographer of the Year jest zachęcenie fotografów, zarówno profesjonalnych jak i amatorów, do uchwycenia kwintesencji życia i pracy w miastach i miasteczkach na całym świecie o każdej porze dnia i nocy. Główną nagrodą jest luksusowe foto-safari w wybranym miejscu na świecie. Zwycięskie zdjęcie Marka Frencha przedstawia samotność motorniczego w tłumie reklam, w trakcie największego ruchu ulicznego w Hong Kongu o 9:00 rano.

Drugie miejsce zajął brytyjski fotograf Glenn Surtees, który sfotografował pracownika przeprowadzającego inspekcję dachu teatru o godz. 7:00 w Singapurze. Trzecią nagrodę zdobył Portugalczyk Rui Pedro Moura Barbosa Dias, który uchwycił na zdjęciu strażaka w trakcie gaszenia pożaru w fabryce. Nagrodzono również dodatkowo 24 najlepsze fotografie przedstawiające każdą godzinę doby z życia miasta.

Michael Strong, Prezes CBRE na region Europy, Środkowego-Wschodu i Afryki, powiedział:

„Tegoroczna edycja konkursu wzbudziła duże zainteresowanie i przyciągnęła rekordową liczbę uczestników z całego świata. Jury miało trudne zadanie aby wybrać najlepsze zdjęcie, gdyż poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Jednakże wszyscy byli zgodni, że to mistrzowskie zdjęcie Marka Frencha jest numerem jeden.”

Mark French, zwycięzca Urban Photographer of the Year 2013, powiedział:

“Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w konkursie, do którego napłynęło tak dużo inspirujących fotografii. Zdjęcie zrobiłem na krótko po tym jak się przeprowadziłem do Hong Kongu i byłem przytłoczony ilością wszechobecnych tam reklam. Kiedy przyjrzałem się uważniej, dostrzegłem, że reklama zamieszczona na tramwaju będzie interesującym kontrastem pomiędzy ekspresją na twarzach pasażerów a motorniczym, który sprawdzał swoje odbicie w lusterku w trakcie porannego szczytu miejskiego.”

 

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2012), a także jedna z 500 wiodących firm świata według rankingów magazynu Fortune oraz agencji ratingowej Standard & Poor’s. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia około 37.000 pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). Zakres usług świadczonych przez CBRE obejmuje: doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.com.

 

FOT: Glenn Surtees

FOT: Rui Pedro Moura Barbosa Dias

No posts found