Wynajem katamaranu – na co zwrócić uwagę?

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakup luksusowego jachtu, jednak dzięki licznym firmom oferującym wynajem łodzi w niemal każdym zakątku świata, możemy skorzystać z niewątpliwej atrakcji, jaką stanowi rejs nowoczesnym, doskonale wyposażonym i komfortowym jachtem. Jeśli szczególnie cenimy sobie przestrzeń i wygodę, a dodatkowo nie lubimy przechyłów, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu katamaranu. Dwukadłubowiec zapewni nam bardzo dużo przestrzeni do opalania – szczególnie w części dziobowej lub na górnym pokładzie, olbrzymią messę przygotowaną na przyjęcie nawet 12 osób załogi oraz dużą liczbą łazienek. To doskonałe rozwiązanie gdy chcemy pływać w gronie znajomych lub zabieramy na pokład małe dzieci.

Czarter jachtu to coraz bardziej popularny sposób na aktywne wakacje. Dzięki bogatej ofercie firm czarterowych, wynajem jachtów (w tym katamaranów) staje się opcją dostępną niemal na każdą kieszeń. Dzięki temu rejs luksusowym jachtem nie jest już rozrywką zarezerwowaną wyłącznie dla najbogatszych. Zastanawiasz się nad wynajęciem katamaranu? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Czarter katamaranu – o czym warto pamiętać

Cena wynajmu katamaranu zależy od jego wielkości, roku produkcji oraz terminu czarteru. Niewielki katamaran poza sezonem np. na Majówkę możemy wynająć już za 2000 euro/za tydzień. Natomiast za duży i nowy katamaran w sierpniu zapłacimy nawet 6 000 euro/tydzień.

Jeśli planujemy wyruszyć w rejs dużą grupą, należy sprawdzić, ile kabin posiada interesujący nas jacht. Standardowa kabina przeznaczona jest dla dwóch osób, zaś największe łodzie oferują ich 4 lub 5. Dwie dodatkowe osoby mogą spać także w mesie. Niektóre katamarany posiadają pojedyncze kabiny w częściach dziobowych.

Aby wynająć katamaran jedna z osób z załogi musi posiadać odpowiednie uprawnienia żeglarskie. Jeśli nie mamy wśród naszych znajomych nikogo z właściwym patentem, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnego skippera. Dzięki jego pomocy nasze wakacje będą z pewnością udane i beztroskie.

Na jakie wody?

Żeglowanie katamaranem jest szczególnie atrakcyjne na ciepłych i egzotycznych wodach – takich jak Karaiby, Seszele czy Tajlandia. Dwukadłubowce znakomicie sprawdzają się również na Morzu Śródziemnym – ich liczba rośnie z roku na rok. Najbardziej popularne akweny to Grecja i Chorwacja.

Wakacje na katamaranie to wypoczynek, który spodoba się każdemu. Komfort i przestrzeń w połączeniu z przyjemnością żeglowania, opalania i pływania w ciepłym morzu – gdy tylko zechcesz, to przepis na idealne wakacje.

Ofertę czarteru katamaranów znajdziesz na: https://www.punt.pl/czarter-katamaranow/.

No posts found