Wyjazdy motywacyjne – organizacja imprez

Dobre wyniki majątkowe spółki stanowią zasługę pracujących w niej pracowników. Natomiast wyniki ponad przeciętną przedsiębiorca zdobyć może wyłącznie dzięki zaangażowaniu i lojalności najlepszych pracowników oraz dodatkowo – w dalszej kolejności – odpowiednim ich motywowaniu. Nagrody rzeczowe i premie pieniężne na dzień dzisiejszy nie są już wystarczającą formą uznania. Coraz w wielu przypadkach w środowisku firmowym na porządku dziennym są wyjazdy motywacyjne.

W zgodzie z definicją przygotowaną poprzez Society of Incentive & Travel Executives (Site) wyjazdy motywacyjne stanowią: „narzędzie całościowego kontrolowania do użycia wyjątkowych podróży w celu zmotywowania i/lub nagrodzenia pracowników za ich pracę wykraczającą poza obowiązki i zbliżającą do osiągnięcia celów korporacji”.

Turystyka motywacyjna, a ściślej wyjazdy motywacyjne, znane są już prawie że na każdym kroku. Wszystko to dzięki tendencji, która narodziła się na zachodzie i rozprzestrzeniła się na niemal cały świecie. W Polsce podróże tego rodzaju ukazały się wraz z filiami przedsiębiorstw zagranicznych. Natomiast ich pozycję umocniła zmiana sposobu myślenia tj. zaczęto dostrzegać bardzo istotną, motywującą rolę rozrywki w działaniu pracownika, która przedkłada się na jego funkcjonalność w pracy.

O popularności wyjazdów motywacyjnych w środowisku firmowym decyduje przede wszystkim obniżenie cen związanych z utrzymaniem pracownika. Cena, jaką musi ponieść przedsiębiorca, ma możliwość zamykać się w 1000 złotych. Natomiast są i takie oferty, które wiążą się z opłatami rzędu wręcz 10000 złotych. Kwota uzależniona jest od miejsca i długości wycieczki, ilości osób, wybranych atrakcji oraz z całą pewnością od korporacji organizującej i jej renomy. Natomiast porównując wydatek związany z organizacją pojedynczego wyjazdu motywacyjnego np. z długoterminową podwyżką pracowniczą, można łatwo wykalkulować, że wyjazdy motywacyjne opłacają się firmom bardziej. Chociaż wielokrotnie w ramach nagrody prowadzone są wyjazdy do najodleglejszych zakątków świata m.in.: do Stany Zjednoczone, Australii czy na Karaiby, nie są one fanaberią, a inwestycją, dzięki której zyski korporacji rosną.

W związku z ogromnym, ciągle coraz większym zainteresowaniem wyjazdami motywacyjnymi, wiele biur podróży , a ponadto agencji reklamowych  wprowadza i rozwija tę usługę, widząc w niej swoiste dopełnienie turystyki biznesowej. To także wygodne dla przedsiębiorców, którzy mogą zlecić organizację imprezy firmie specjalizującej się w takich wycieczkach i gotowe są wziąć na siebie kompleksowe przygotowania. Organizują zakwaterowanie, zajmują się wszelkiego typu formalnościami, aby wyruszający w podróż motywacyjną pracownik, mógł skupić się wyłącznie na odpoczynku, a nie trawił czas, energię , a ponadto czasem nerwy na żmudne dopinanie wyjazdu na ostatni guzik. W dodatku w zakresie działań firm/spółek/korporacji zajmujących się organizacją wyjazdów motywacyjnych leży stworzenie scenariusza , a dodatkowo dopilnowanie jego stosownej realizacji.

Wbrew pozorom jest to sprawa najistotniejsza. Od kreatywności bowiem zależy zainteresowanie ewentualnych klientów, którym zależy na tym, aby wypad, za jaki zapłacą był wyjątkowy, jedyny w swoim stylu i szyty na miarę wymagań oraz dodatkowo sposobności. W związku z tym organizatorzy strzegą swoich pomysłów, kusząc jedynie przedstawieniem zrealizowanych wyjazdów. Z drugiej jednak strony zachowanie tajemnicy uniemożliwia powielanie scenariuszy przez konkurencyjnych organizatorów imprez , a dodatkowo daje klientowi w chwili obecnej gwarancję wyjątkowości.

———————————————————————————————————————

Serwis www.organizatorzyimprez.pl łączy zainteresowanych organizacją eventów ze specjalistami, którzy je przygotują. Baza organizatorów imprez obejmuje przeróżne oferty organizacji eventów, począwszy od bankietów i wesel, poprzez wydarzenia kulturalne i branżowe targi, a skończywszy na imprezach masowych. W katalogu prezentują się również firmy zapewniające obsługę techniczną, agencje hostess oraz firmy cateringowe – słowem, wszyscy specjaliści, których pomocy potrzebujesz, by przedsięwzięcie się udało – organizacja imprez z naszym serwisem jest łatwiejsza.

 

———————————————————————————————————————

 

W szerokiej spisie produktów/usług turystyki biznesowej znajdują się wycieczki krajowe obok zagranicznych, wyjazdy paru i kilkunastodniowe. Wszystko to zależne od osobistych preferencji klienta , a dodatkowo możliwości organizatorów. Coraz bardzo często w ofercie pojawiają się egzotyczne wyprawy przykładowo. Maroko, Kuba, Peru czy Indonezja z ogromną ilością różnorodnych atrakcji, nie tylko związanych z odwiedzanym miejscem i jego kulturą jak przykładowo. nauka kubańskiej rumby, wyprawa do historycznego miasta Inków na szczyt Cusco – Machu Pikczu, Off Road po bezdrożach Bali. W bardzo wielu przypadkach także program ustalany jest w oparciu o prywatne preferencje zamawiającego lub z wykorzystaniem ogólnych społecznych zainteresowań. W tym kręgu znajduje się zatem nie tylko sposobność uczestnictwa w różnorakich sportowych wydarzeniach, ale również możliwość aktywnego i zarazem ekstremalnego wypoczynku. Przy tym można zorganizować wypad na Zachodnie wybrzeże Stany Zjednoczone, gdzie jego niewątpliwą atrakcją jest podróż Fordami Mustangami. Pośród propozycji wyjazdów motywacyjnych odkryć można również luksusowy pobyt w „willi marzeń”, podróż jachtem lub wielką wyprawę, której jedyną atrakcją są zakupy. Zainteresowani odcięciem się od świata mogą skorzystać z oferty pobytu na bezludnej, nieskażonej cywilizacją wyspie. Wszystko to dla wyróżnionego pracownika. Natomiast to nie on ściśle współpracuje z organizatorem na poziomie ustalania stylu wyjazdu motywacyjnego. Decyzję o zakupie i kształcie skryptu podejmują chłopcy i dziewczęta, które w firmie zajmują się kierowaniem zasobami ludzkimi , a dodatkowo w dziale marketingu. Przeważnie odpowiedzialność za podróże motywacyjne biorą właściciele przedsiębiorstw.

Nakierowane są one głównie na zabawę i rozrywkę. Wyjazdy motywacyjne nie mają wiele wspólnego z wyjazdami służbowymi i związanymi z wykonywaniem zajęć wynikających z pracy lub interesów. Służą głównie odpoczynkowi, a też poprawie imażu firmy w oczach zatrudnionych ludzi.

Zawrotną karierę niedawno robią także wyjazdy „szkoleniowo-motywacyjne”. Dostarczają nie tylko niezapomnianych wrażeń dzięki wielości i różnorodności atrakcji, ale także umożliwiają poznanie odmiennych kultur, egzotycznej przyrody , a dodatkowo dostarczają chwil relaksu w odległych zakątkach świata. Jeżeli już doda się do tego różne kursy i konferencje, niekiedy i w międzynarodowym środowisku, można mieć zapewnienie, że z takiego rozwiązania będzie zadowolony właściwie każdy pracownik. Umiejętne połączenie nauki z turystyką to gwarancja obustronnej satysfakcji. Z kolei odpowiednie proporcje kodów turystycznego i szkoleniowego sprawi, że fachowiec na wyjeździe motywacyjnym nie będzie czuł się znużony. Będzie mógł nie tylko naładować akumulatory, niemniej jednak również szybciej przyswajać edukację. To z kolei pozwoli mu otwarcie się na nowe wyzwania , a oprócz tego zwiększy zakres jego kompetencji. Tym samym będzie on cenniejszy dla pracodawcy i pozycja jego w firmie się umocni.

Wyjazdy motywacyjne wpływają na zwiększenie dochodów przedsiębiorstwa/spółki, gdyż nagrodzony w ten metodę pracownik, którego praca została zauważona, dokłada jeszcze większych starań w osobistych działaniach, licząc na kolejne nietypowe i niezapomniane sposoby gratyfikacji. W tym rozumieniu stosownie skonstruowany program podróży motywacyjnej to także sukces dla pracodawcy, gdyż sam się finansuje.

W świetle tego podróże motywacyjne stanowią modny metodę na zwiększenie wyników przedsiębiorstwa (firmy, działalności jednoosobowej, spółki), ale nie tylko. To też doskonała metoda, żeby podnieść zapał załogi w porównaniu do wykonywanych obowiązków , a dodatkowo zmotywować ją do osiągania lepszych rezultatów. Daje również wspaniałą okazję do tego, by mężczyźni i kobiety wchodzące w skład zawodowego zespołu mogły się poznać i zacieśnić więzy. Sprzyja to pozytywnej atmosferze w pracy, natomiast sam pracodawca zyskuje niezbędną wiedzę o osobowościach, z którymi współpracuje, co w dalszej kolejności wpłynąć ma możliwość na wyłonienie lidera grupy i np. posiadać przełożenie w awansie. W znaczącej liczbie przypadków bowiem anonimowo w wyjazdach motywacyjnych biorą udział profesjonaliści ds. administrowania zasobami ludzkimi albo psycholodzy. Dlatego także specyfiką tej formy gratyfikacji jest pozorna sytuacja swobody uczestników. Sam wypoczywający z kolei ma możliwość sprawdzenia spersonalizowanych możliwościach w niecodziennych okolicznościach. Przede wszystkim zaś służą odpoczynkowi i nabraniu sił do następnej, bardziej efektywnej pracy. Co więcej wyjazdy motywacyjne stanowią narzędzie, niezbędne w czasach kryzysu na rynku, którego pracodawca ma możliwość użyć, chcąc pokazać pracownikowi, że ceni go i ważne są dla niego jego umiejętności. Tym samym zyskuje jego zwiększoną lojalność w przyrównaniu do spółki, wdzięczność , a oprócz tego entuzjazm. Poza tym wpływa też na kreatywność nagrodzonych w ten metodę pracowników.

Warto jednakże pamiętać, że celem turystyki biznesowej nie jest wyłącznie nagradzanie zasłużonych dla sukcesu firmy pracowników. Wyjazdy motywacyjne można z powodzeniem organizować także dla partnerów biznesowych swojego przedsiębiorstwa/firmy/działalności jednoosobowych , a oprócz tego dla stałych kontrahentów. Jednak w tym rozumieniu podróżom motywacyjnym bliższy będzie termin kodu lojalnościowego.

Forma gratyfikacji jaką są wyjazdy motywacyjne to ze stuprocentową pewnością perfekcyjne narzędzie w ręku pracowników Działu Kadr. Zwiększają bowiem nie tylko dochody przedsiębiorstwa/firmy/spółki, niemniej jednak też zaangażowanie nagrodzonego pracownika. A dodatkowo rosną również morale całej załogi, która zaczyna dostrzegać istotę spersonalizowanych ponadprzeciętnych działań i wzmożonej kreatywności. Dzięki wprowadzeniu turystyki motywacyjnej można poprawić wizerunek siebie jako przedsiębiorcy oraz swojej działalności w oczach zatrudnionych osób. Wszystko to składa się na zdrową rywalizację , a dodatkowo pozytywną atmosferę w pracy. Warto więc wprowadzić wyjazdy motywacyjne w swoim zakładzie produkcyjnym, przede wszystkim zauważając na to, że zadowolony pracownik to efektywny pracownik.

natalia jurga

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...
20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...