Wyjazdy motywacyjne – organizacja imprez

Dobre wyniki majątkowe spółki stanowią zasługę pracujących w niej pracowników. Natomiast wyniki ponad przeciętną przedsiębiorca zdobyć może wyłącznie dzięki zaangażowaniu i lojalności najlepszych pracowników oraz dodatkowo – w dalszej kolejności – odpowiednim ich motywowaniu. Nagrody rzeczowe i premie pieniężne na dzień dzisiejszy nie są już wystarczającą formą uznania. Coraz w wielu przypadkach w środowisku firmowym na porządku dziennym są wyjazdy motywacyjne.

W zgodzie z definicją przygotowaną poprzez Society of Incentive & Travel Executives (Site) wyjazdy motywacyjne stanowią: „narzędzie całościowego kontrolowania do użycia wyjątkowych podróży w celu zmotywowania i/lub nagrodzenia pracowników za ich pracę wykraczającą poza obowiązki i zbliżającą do osiągnięcia celów korporacji”.

Turystyka motywacyjna, a ściślej wyjazdy motywacyjne, znane są już prawie że na każdym kroku. Wszystko to dzięki tendencji, która narodziła się na zachodzie i rozprzestrzeniła się na niemal cały świecie. W Polsce podróże tego rodzaju ukazały się wraz z filiami przedsiębiorstw zagranicznych. Natomiast ich pozycję umocniła zmiana sposobu myślenia tj. zaczęto dostrzegać bardzo istotną, motywującą rolę rozrywki w działaniu pracownika, która przedkłada się na jego funkcjonalność w pracy.

O popularności wyjazdów motywacyjnych w środowisku firmowym decyduje przede wszystkim obniżenie cen związanych z utrzymaniem pracownika. Cena, jaką musi ponieść przedsiębiorca, ma możliwość zamykać się w 1000 złotych. Natomiast są i takie oferty, które wiążą się z opłatami rzędu wręcz 10000 złotych. Kwota uzależniona jest od miejsca i długości wycieczki, ilości osób, wybranych atrakcji oraz z całą pewnością od korporacji organizującej i jej renomy. Natomiast porównując wydatek związany z organizacją pojedynczego wyjazdu motywacyjnego np. z długoterminową podwyżką pracowniczą, można łatwo wykalkulować, że wyjazdy motywacyjne opłacają się firmom bardziej. Chociaż wielokrotnie w ramach nagrody prowadzone są wyjazdy do najodleglejszych zakątków świata m.in.: do Stany Zjednoczone, Australii czy na Karaiby, nie są one fanaberią, a inwestycją, dzięki której zyski korporacji rosną.

W związku z ogromnym, ciągle coraz większym zainteresowaniem wyjazdami motywacyjnymi, wiele biur podróży , a ponadto agencji reklamowych  wprowadza i rozwija tę usługę, widząc w niej swoiste dopełnienie turystyki biznesowej. To także wygodne dla przedsiębiorców, którzy mogą zlecić organizację imprezy firmie specjalizującej się w takich wycieczkach i gotowe są wziąć na siebie kompleksowe przygotowania. Organizują zakwaterowanie, zajmują się wszelkiego typu formalnościami, aby wyruszający w podróż motywacyjną pracownik, mógł skupić się wyłącznie na odpoczynku, a nie trawił czas, energię , a ponadto czasem nerwy na żmudne dopinanie wyjazdu na ostatni guzik. W dodatku w zakresie działań firm/spółek/korporacji zajmujących się organizacją wyjazdów motywacyjnych leży stworzenie scenariusza , a dodatkowo dopilnowanie jego stosownej realizacji.

Wbrew pozorom jest to sprawa najistotniejsza. Od kreatywności bowiem zależy zainteresowanie ewentualnych klientów, którym zależy na tym, aby wypad, za jaki zapłacą był wyjątkowy, jedyny w swoim stylu i szyty na miarę wymagań oraz dodatkowo sposobności. W związku z tym organizatorzy strzegą swoich pomysłów, kusząc jedynie przedstawieniem zrealizowanych wyjazdów. Z drugiej jednak strony zachowanie tajemnicy uniemożliwia powielanie scenariuszy przez konkurencyjnych organizatorów imprez , a dodatkowo daje klientowi w chwili obecnej gwarancję wyjątkowości.

———————————————————————————————————————

Serwis www.organizatorzyimprez.pl łączy zainteresowanych organizacją eventów ze specjalistami, którzy je przygotują. Baza organizatorów imprez obejmuje przeróżne oferty organizacji eventów, począwszy od bankietów i wesel, poprzez wydarzenia kulturalne i branżowe targi, a skończywszy na imprezach masowych. W katalogu prezentują się również firmy zapewniające obsługę techniczną, agencje hostess oraz firmy cateringowe – słowem, wszyscy specjaliści, których pomocy potrzebujesz, by przedsięwzięcie się udało – organizacja imprez z naszym serwisem jest łatwiejsza.

 

———————————————————————————————————————

 

W szerokiej spisie produktów/usług turystyki biznesowej znajdują się wycieczki krajowe obok zagranicznych, wyjazdy paru i kilkunastodniowe. Wszystko to zależne od osobistych preferencji klienta , a dodatkowo możliwości organizatorów. Coraz bardzo często w ofercie pojawiają się egzotyczne wyprawy przykładowo. Maroko, Kuba, Peru czy Indonezja z ogromną ilością różnorodnych atrakcji, nie tylko związanych z odwiedzanym miejscem i jego kulturą jak przykładowo. nauka kubańskiej rumby, wyprawa do historycznego miasta Inków na szczyt Cusco – Machu Pikczu, Off Road po bezdrożach Bali. W bardzo wielu przypadkach także program ustalany jest w oparciu o prywatne preferencje zamawiającego lub z wykorzystaniem ogólnych społecznych zainteresowań. W tym kręgu znajduje się zatem nie tylko sposobność uczestnictwa w różnorakich sportowych wydarzeniach, ale również możliwość aktywnego i zarazem ekstremalnego wypoczynku. Przy tym można zorganizować wypad na Zachodnie wybrzeże Stany Zjednoczone, gdzie jego niewątpliwą atrakcją jest podróż Fordami Mustangami. Pośród propozycji wyjazdów motywacyjnych odkryć można również luksusowy pobyt w „willi marzeń”, podróż jachtem lub wielką wyprawę, której jedyną atrakcją są zakupy. Zainteresowani odcięciem się od świata mogą skorzystać z oferty pobytu na bezludnej, nieskażonej cywilizacją wyspie. Wszystko to dla wyróżnionego pracownika. Natomiast to nie on ściśle współpracuje z organizatorem na poziomie ustalania stylu wyjazdu motywacyjnego. Decyzję o zakupie i kształcie skryptu podejmują chłopcy i dziewczęta, które w firmie zajmują się kierowaniem zasobami ludzkimi , a dodatkowo w dziale marketingu. Przeważnie odpowiedzialność za podróże motywacyjne biorą właściciele przedsiębiorstw.

Nakierowane są one głównie na zabawę i rozrywkę. Wyjazdy motywacyjne nie mają wiele wspólnego z wyjazdami służbowymi i związanymi z wykonywaniem zajęć wynikających z pracy lub interesów. Służą głównie odpoczynkowi, a też poprawie imażu firmy w oczach zatrudnionych ludzi.

Zawrotną karierę niedawno robią także wyjazdy „szkoleniowo-motywacyjne”. Dostarczają nie tylko niezapomnianych wrażeń dzięki wielości i różnorodności atrakcji, ale także umożliwiają poznanie odmiennych kultur, egzotycznej przyrody , a dodatkowo dostarczają chwil relaksu w odległych zakątkach świata. Jeżeli już doda się do tego różne kursy i konferencje, niekiedy i w międzynarodowym środowisku, można mieć zapewnienie, że z takiego rozwiązania będzie zadowolony właściwie każdy pracownik. Umiejętne połączenie nauki z turystyką to gwarancja obustronnej satysfakcji. Z kolei odpowiednie proporcje kodów turystycznego i szkoleniowego sprawi, że fachowiec na wyjeździe motywacyjnym nie będzie czuł się znużony. Będzie mógł nie tylko naładować akumulatory, niemniej jednak również szybciej przyswajać edukację. To z kolei pozwoli mu otwarcie się na nowe wyzwania , a oprócz tego zwiększy zakres jego kompetencji. Tym samym będzie on cenniejszy dla pracodawcy i pozycja jego w firmie się umocni.

Wyjazdy motywacyjne wpływają na zwiększenie dochodów przedsiębiorstwa/spółki, gdyż nagrodzony w ten metodę pracownik, którego praca została zauważona, dokłada jeszcze większych starań w osobistych działaniach, licząc na kolejne nietypowe i niezapomniane sposoby gratyfikacji. W tym rozumieniu stosownie skonstruowany program podróży motywacyjnej to także sukces dla pracodawcy, gdyż sam się finansuje.

W świetle tego podróże motywacyjne stanowią modny metodę na zwiększenie wyników przedsiębiorstwa (firmy, działalności jednoosobowej, spółki), ale nie tylko. To też doskonała metoda, żeby podnieść zapał załogi w porównaniu do wykonywanych obowiązków , a dodatkowo zmotywować ją do osiągania lepszych rezultatów. Daje również wspaniałą okazję do tego, by mężczyźni i kobiety wchodzące w skład zawodowego zespołu mogły się poznać i zacieśnić więzy. Sprzyja to pozytywnej atmosferze w pracy, natomiast sam pracodawca zyskuje niezbędną wiedzę o osobowościach, z którymi współpracuje, co w dalszej kolejności wpłynąć ma możliwość na wyłonienie lidera grupy i np. posiadać przełożenie w awansie. W znaczącej liczbie przypadków bowiem anonimowo w wyjazdach motywacyjnych biorą udział profesjonaliści ds. administrowania zasobami ludzkimi albo psycholodzy. Dlatego także specyfiką tej formy gratyfikacji jest pozorna sytuacja swobody uczestników. Sam wypoczywający z kolei ma możliwość sprawdzenia spersonalizowanych możliwościach w niecodziennych okolicznościach. Przede wszystkim zaś służą odpoczynkowi i nabraniu sił do następnej, bardziej efektywnej pracy. Co więcej wyjazdy motywacyjne stanowią narzędzie, niezbędne w czasach kryzysu na rynku, którego pracodawca ma możliwość użyć, chcąc pokazać pracownikowi, że ceni go i ważne są dla niego jego umiejętności. Tym samym zyskuje jego zwiększoną lojalność w przyrównaniu do spółki, wdzięczność , a oprócz tego entuzjazm. Poza tym wpływa też na kreatywność nagrodzonych w ten metodę pracowników.

Warto jednakże pamiętać, że celem turystyki biznesowej nie jest wyłącznie nagradzanie zasłużonych dla sukcesu firmy pracowników. Wyjazdy motywacyjne można z powodzeniem organizować także dla partnerów biznesowych swojego przedsiębiorstwa/firmy/działalności jednoosobowych , a oprócz tego dla stałych kontrahentów. Jednak w tym rozumieniu podróżom motywacyjnym bliższy będzie termin kodu lojalnościowego.

Forma gratyfikacji jaką są wyjazdy motywacyjne to ze stuprocentową pewnością perfekcyjne narzędzie w ręku pracowników Działu Kadr. Zwiększają bowiem nie tylko dochody przedsiębiorstwa/firmy/spółki, niemniej jednak też zaangażowanie nagrodzonego pracownika. A dodatkowo rosną również morale całej załogi, która zaczyna dostrzegać istotę spersonalizowanych ponadprzeciętnych działań i wzmożonej kreatywności. Dzięki wprowadzeniu turystyki motywacyjnej można poprawić wizerunek siebie jako przedsiębiorcy oraz swojej działalności w oczach zatrudnionych osób. Wszystko to składa się na zdrową rywalizację , a dodatkowo pozytywną atmosferę w pracy. Warto więc wprowadzić wyjazdy motywacyjne w swoim zakładzie produkcyjnym, przede wszystkim zauważając na to, że zadowolony pracownik to efektywny pracownik.

natalia jurga

Ile kosztuje przejazd autostradą A2 od 11 września 2023 roku?
Autostrada A2, stanowiąca kluczowe połączenie komunikacyjne w Polsce, od lat służy kierowcom jako niezastąpiony...
Podróżowanie jako sposób na deficyt kaloryczny i skuteczne odchudzanie
Deficyt kaloryczny to stan, w którym organizm spala więcej kalorii, niż dostarcza mu się w pożywieniu....
Tanie podróżowanie po świecie: Jak zwiedzać bez wydawania fortuny
Podróżowanie po świecie jest jednym z najbardziej fascynujących sposobów na odkrywanie różnych kultur,...
Polskie ubranka dla niemowląt i ich zalety
Kupowanie ubranek niemowlęcych Polskich marek ma wiele zalet. Jeśli szukasz dla niemowlaka ubrań dobrej...
Niewidzialne oblicza turystyki biznesowej: kultura, gospodarka i networking w nowym świetle
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co kryje się za terminem “turystyka biznesowa”? Czy jest...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...