Wyjazdy fitness – nowy trend na rynku turystycznym

Polski rynek jest otwarty na trendy występujące w międzynarodowej branży turystycznej. Jednym z nich są wyjazdy wakacyjne połączone z uprawianiem sportu. Wśród nich znajduje się oferta fitness, która skierowana jest do wszystkich fanów tej aktywności fizycznej.

Aktywne wyjazdy wakacyjne pojawiły się w ofercie polskich biur podróży. Coraz więcej osób decyduje się na poświęcenie wolnego czasu doskonaleniu swoich sportowych umiejętności. – Branża turystyczna, tak jak każda inna, podatna jest na międzynarodowe trendy – mówi Katarzyna Bobińska, właścicielka biura Travel & Action. – Kilka lat temu pojawiła się moda na dalekie, egzotyczne podróże, wtedy najważniejszy dla Polaków był wybór miejsca. Dziś, wraz ze wzrostem zainteresowania aktywnością fizyczną, coraz chętniej zamieniamy leżak na matę do ćwiczeń.

Wyjazdy organizowane są w popularnych wakacyjnych kurortach, gdzie dobrze bawić będą się nie tylko osoby ćwiczące, lecz także ich partnerzy. – Ze względu na fakt, że naszą ofertę kierujemy również do rodzin staramy się wybrać miejsca, które stwarzają optymalne warunki do treningów oraz posiadają wiele atrakcji turystycznych – dodaje Katarzyna Bobińska. Wśród tego typu destynacji wyróżnia się przede wszystkim Hiszpania z jej ciepłym klimatem i rozbudowaną infrastrukturą hotelową. W hiszpańskich hotelach znajdziemy również udogodnienia dla sportowców takie jak : basen, strefa fitness oraz strefa wellness.

W programie wyjazdów znajdują się różnego rodzaju treningi: rowerowe, biegowe, funkcjonalne oraz friendstraining, czyli treningi w parach. Wyjazdy organizowane są we współpracy z trenerami fitness, którzy dodatkowo przeprowadzają z uczestnikami sesje motywacyjne i pomaga im korygować błędy popełnianie w czasie treningów. – Wybór trenera jest istotną decyzją, którą musimy podjąć w czasie organizacji tego typu imprez. Na nasz wyjazd zaprosiliśmy Adę Palkę, która jest nie tylko doświadczoną sportsmanką, lecz także potrafi zarazić wszystkich swoją pozytywną energią i zamiłowaniem do sportu – dodaje Katarzyna Bobińska.

Więcej informacji na www.travelandaction.pl

No posts found