Wybierasz się na wakacje samochodem? Pomyśl o Assistance

Planowanie wakacyjnego wyjazdu wiąże się z wieloma obowiązkami, których trzeba dopilnować. Wybór miejsca pobytu, odpowiedniego hotelu, ustalenie planu wycieczki, wreszcie spakowanie walizek. W przedurlopowym zamieszaniu warto jednak pomyśleć o jeszcze jednej istotnej kwestii. Jeśli wybieramy się w podróż samochodem warto kupić ubezpieczenie Assistance, które

z pewnością pomoże w pełni cieszyć się urlopem

Assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Przede wszystkim gwarantuje ochronę w razie nagłej awarii, wypadku czy kolizji pojazdu zarówno w kraju, jak i za granicą. Nie tylko idealnie sprawdzi się podczas wakacyjnych wyjazdów, ale również będzie stanowiło doskonałe zabezpieczenie podczas codziennych dojazdów do pracy.

Wybierając ubezpieczenie Assistance, warto upewnić się, czy oferowany zakres zapewni fachową pomoc niemal w każdej sytuacji, która spotka nas na drodze. Compensa oferuje swoim klientom kilka dogodnych rozwiązań, które można maksymalnie dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Do wyboru są trzy typy ubezpieczenia różniące się zakresem ochrony: Assistance Baza w pakiecie z Auto Casco, Assistance Top, Compensa Pomoc.

Pierwsza z nich gwarantuje podstawowy zakres ochrony obejmujący usprawnienie pojazdu do jazdy na miejscu wypadku, tak aby mógł on kontynuować podróż lub holowanie pojazdu do warsztatu. Klienci, którzy zdecydują się na wybór wersji Assistance Top mogą liczyć na znacznie szerszą pomoc: naprawę lub usprawnienie na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, organizację dostawy części zamiennych. Ubezpieczeni mogą także skorzystać z pomocy przy organizacji pojazdu zastępczego, a także dostarczenia samochodu już po jego naprawie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, Compensa zapewni zakwaterowanie w hotelu przez 4 doby dla kierowcy i pasażerów lub zapewni transport do miejsca docelowego podróży.

Najszerszy zakres ochrony gwarantuje ubezpieczenie Compensa Pomoc. Obejmuje ona holowanie pojazdu na terytorium RP (bez limitu kilometrów) oraz na terytorium Europy (do 500 km), a także wsparcie informacyjne (min. o warsztatach naprawczych, turystyczne i prawne). W ramach tego ubezpieczenia zapewnione są również usługi concierge, parkowanie pojazdu na parkingu strzeżonym do 14 dni oraz holowanie przyczepy. Ponadto ubezpieczenie obejmuje pomoc w kwestiach medycznych. Poszkodowany, który doznał poważnych obrażeń ciała, może liczyć na transport do placówki medycznej. W przypadku śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku, Compensa zapewni transport zwłok lub zwrot kosztów pogrzebu.

Zakup ubezpieczenia Assistance wiąże się z niskim kosztem – roczna składka waha się w granicach 59 zł. Ta niewielka kwota zapewni fachową pomoc i poczucie bezpieczeństwa podczas wakacji. Warto zatem zadbać o to, by długo wyczekiwanego urlopu nie popsuły nam niepotrzebny stres i nieplanowane wydatki.

 

 

 


Jak nie zbankrutować na wakacjach
Wylot tanimi liniami do Barcelony - kilkadziesiąt złotych, powrót - kilkanaście tysięcy i to euro. Jak...