Polskie Towarzystwo Tatrzańskie
Polskie Towarzystwo Tatrzańskie
30-549
Kategoria, typ podmiotu: Organizacje turystyczne, Tatry Podhale
Kraków
ul. Traugutta
numer telefonu: -------
4

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie (PTT) to organizacja zrzeszająca miłośników gór. Została założona w 1873 roku i obecnie liczy ponad 3000 członków w 55 oddziałach, kołach i szkolnych kołach. Organizacja nie ma etatów ani pensji i opiera się na pracy społecznej swoich członków. Głównym celem PTT jest propagowanie turystyki indywidualnej, zarówno letniej, jak i zimowej, a także alpinizmu i narciarstwa. Dużą wagę przywiązuje do edukacji młodych turystów i ochrony środowiska. Organizacja jest także aktywna w dziedzinie edukacji i wydawnictw, wydając różne publikacje i organizując wydarzenia. Siedzibą PTT jest Kraków.

PTT jest znane z promowania turystyki indywidualnej, zarówno letniej jak i zimowej, a także alpinizmu. Organizuje różne wycieczki i wyprawy w góry na całym świecie. Nie tylko skupia się na aktywnościach turystycznych, ale również na edukacji młodych turystów. Uważa, że to właśnie młodzi ludzie najlepiej mogą uchronić góry przed zniszczeniem. W tym kontekście, PTT jest również aktywne w dziedzinie ochrony środowiska i współpracuje z innymi organizacjami ekologicznymi.

Oprócz tego, PTT prowadzi bogatą działalność wydawniczą. Wydaje różne publikacje, w tym rocznik „Pamiętnik PTT” i biuletyn „Co słychać?”. Niektóre oddziały mają również własne wydawnictwa. Co więcej, organizacja wydała nawet przewodnik po Tatrach skierowany do dzieci.

Warto również wspomnieć, że PTT zostało rozwiązane w 1950 roku na polecenie ówczesnych władz, ale udało się je ponownie reaktywować w 1988 roku. Od tego czasu kontynuuje swoją misję i rozwija się, angażując coraz więcej miłośników gór.

Jeżeli uważasz że jest błąd w tym wpisie – poinformuj nas, napisz do nas – biuro@aplit.pl

Poznaj inne wpisy