Wizyta z dzieckiem w restauracji ? jak wybrać lokal?

Rodzinne wyjście na miasto i wizyta w restauracji to doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu. Niezależnie od tego czy planujemy specjalną kolację w restauracji z jakieś konkretnej okazji, czy też po prostu chcemy miło i rodzinnie spędzić popołudnie, warto poszukać takiego miejsca, w którym zarówno dorośli, jak i dzieci będą się czuć komfortowo.

 

Trójmiasto zapewnia mieszkańcom wiele atrakcji, jednak znalezienie odpowiedniego lokalu przyjaznego dzieciom nie jest łatwe. Restauracja zapewniająca interesujące i dobrze przyrządzone dania to nie wszystko. Dzieci to bardzo wymagająca klientela, którą niełatwo zadowolić. Czym powinna charakteryzować się dobra restauracja w Gdańsku, aby zaplanowana kolacja rodzinna była udana? Na jakie aspekty wyposażenia należy zwrócić uwagę, by wizyta w restauracji nie była problematyczna, szczególnie jeśli mamy małe dziecko?

 

 

 

Restauracja dla dzieci – co powinna zapewniać?

Posiadając małe dzieci, w pierwszej kolejności warto zorientować się, czy wybrany lokal jest odpowiednio przestronny, tak by zarówno wejście do środka z wózkiem dziecięcym jak i przemieszczanie się z nim w lokalu nie stanowiło kłopotu. Rodzice najmniejszych dzieci, przed zarezerwowaniem stolika powinni również sprawdzić, czy restauracja dysponuje udogodnieniami dedykowanymi dzieciom, takimi jak przewijaki czy podesty w toaletach. Brak tego typu wyposażenia może znacząco utrudnić rodzicom dbanie o potrzeby fizjologiczne najmłodszych. Co więcej, wysoce pożądanym elementem wyposażenia lokalu jest także kącik dla dzieci.

Miejsce na foto1

Specjalnie wydzielone miejsce wyposażone w stolik i krzesełka dla dzieci pozwoli pociechom przyjemnie i kreatywnie spędzić trochę czasu po skończonym posiłku, gdy dorośli oddają się rozmowom przy kawie. Tego typu, przestrzeń dziecięca obecna w restauracji to również znak, że zarówno obsługa, jak i goście przyjaźnie podchodzą do dzieci i nie trzeba się obawiać o nieprzychylne spojrzenia, w razie, gdyby dziecko np. zaczęło płakać. Ponadto, niektóre restauracje, takie jak Zacisze zlokalizowane w dzielnicy Gdańska Łostowice, posiadają także specjalnie wydzielony teren na dworze, który w okresie letnim z powodzeniem zapewni dzieciom bezpieczne miejsce zabaw na świeżym powietrzu (więcej na stronie https://zacisze.gda.pl/zacisze-restauracja-dla-dzieci/).

Menu dla dzieci – domowy obiad i pyszny deser

Jedzenie dla dzieci to także dość duże wyzwanie. Restauracyjne menu dedykowane wszystkim gościom może nie przypaść do gustu najmłodszym klientom. Dzieci najbardziej lubią nienazbyt wyszukane potrawy tradycyjnej kuchni domowej, takie jak zupa pomidorowa czy pulpety w sosie koperkowym. Dlatego też, rodzice, którym zależy, aby ich dzieci zjadały posiłki do końca, powinni również przed rezerwacją stolika zapoznać się z daniami serwowanymi w wybranym lokalu. Jest to szczególnie istotna kwestia, jeśli pociecha cierpi na alergię pokarmową. W takich wypadkach, warto również dopytać, czy dania mogą być dostosowane do specjalnych potrzeb gości.

 

 

No posts found