Wiosna nad morzem

Po długiej i mroźnej zimie wiele osób z utęsknieniem oczekuje pierwszych oznak wiosny. Kiedy śnieg powoli ustępuje, pierwsze rośliny wychylają się spod białej kołdry, a lód dotąd skuwający taflę wody roztapia się, można pomyśleć o pierwszej tego roku wiosennej wizycie nad morzem. Wiele istnieje powodów sprawiających, że wiosna nad morzem może być atrakcyjna.

Wiosenny urlop nad morzem bynajmniej nie oznacza tłumów wczasowiczów, także w większych nadmorskich miastach. Niemniej jednak dla wielu przyjezdnych małe nadmorskie miejscowości mają swój niepowtarzalny urok, z którym równać nie mogą się znane kurorty. Dziewicze plaże, do których trzeba pofatygować się szmat drogi, lasy i kwatery prywatne w domkach oddalonych od siebie nie tylko na odległość dzielących działki płotów oraz kilka sklepików z podstawowym asortymentem to coś, czego dzisiaj szuka wielu turystów. Oczywiście standard noclegów u prywatnych osób nie może równać się z oferowanymi przestrzeniami hotelowymi. Dużo niższe są także ceny za wynajem. Zespolenie z naturą, jakie niewątpliwie daje obcowanie z żywiołem, jest bezcenne.

Przede wszystkim argumentem przemawiającym za tym, by spędzić urlop w czasie wiosny nad morzem są właśnie tanie noclegi. Większość turystów preferuje pobyt nad Bałtykiem, kiedy pogoda dopisuje, na tyle, by można było odpocząć leżąc na plaży i korzystać z naturalnych kąpieli słonecznych. W związku z tym właściciele ośrodków noclegowych, którzy zarabiają głównie na hojności turystów, walczą o niego przygotowując co i rusz specjalne oferty noclegów, do których często dokładają wiele atrakcji.

Wśród wielości różnorodnych ośrodków uzdrowiskowych, kwater, domków letniskowych, pensjonatów i hoteli, jakie zebrane zostały w serwisie www.noclegi24h.pl, interesująco prezentuje się oferta czterogwiazdkowego Sand Hotelu w Kołobrzegu. Z racji, że obiekt oferuje także usługi SPA, w specjalnie przygotowanych pakietach (także wiosennych!), można mieć pewność, że nawet wczesna wiosna nad morzem nie musi być nudna i uzależniona od ładnej pogody. Decydując się na pobyt nad morzem i nocleg w hotelu ze SPA, można mieć pewność, że pozwoli się wypocząć zarówno ciału, jak i umysłowi. W pierwszym wypadku pod okiem specjalistów, w drugim korzystając z możliwości samotnych rozmyślań, do których bez wątpienia skłaniają nadmorskie spacery.

Spacery brzegiem morza wcale nie wymagają palącego piasku i spiekoty w powietrzu. Nawet deszczowa pogoda nie ujmuje regionowi leczniczych właściwości, za którymi „stoi” jod. Jest on jednym z najczęstszych powodów, dla których wiele osób decyduje się na urlop nad morzem. W czasie sezonu jednak niektórzy nie mogą sobie zwyczajnie pozwolić na taki pobyt ze względu na koszty, które wówczas diametralnie rosną. Wiele osób zniechęcają dzikie tłumy na plaży, które nierzadko powodują, że trzeba przejść spory odcinek plaży, by znaleźć odrobinę wolnego miejsca na piasku i móc rozłożyć swój koc. Nawet niezamierzone narzucanie innym swojej zbyt bliskiej obecności może okazać się męczące. Jeśli doda się do tego głośne rozmowy innych plażowiczów, hałasy, czy pełne życia niesforne dzieci, które rozbawione biegają pomiędzy kocami, nieopatrznie sypiąc piaskiem, nie ma mowy o jakimkolwiek odpoczynku. Najlepiej więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zdecydować się na wiosenny wypoczynek nad morzem.

Nie każdy jednak preferuje spędzanie czasu wolnego od pracy na wypoczynku biernym. Podziwianie nadmorskiej przyrody jak i ukształtowania terenu np. wydm także może być interesującym doświadczeniem. Jeśli jednak jest to za mało emocjonująca przygoda można wybrać się w pieszą wędrówkę do najbliższej latarni morskiej lub przespacerować się po okolicy, która poza morzem ma z pewnością wiele innych wspaniałości do zaoferowania: muzea, statki, zabytkowe budynki.

Żądni wrażeń amatorzy sportów wodnych mogą spróbować swoich sił w sportach wodnych. Wiosna to dobra pora roku szczególnie dla żeglarzy lub dla tych, którzy marzą o tym, by nauczyć się sterowania łodziami. Nad morzem, jak i w okolicy innych akwenów wodnych, działają szkoły żeglarskie, które nie tylko oferują kursy, ale także rejsy po morzu. Ten, kto uważa, że ma w sobie coś z wilka morskiego, nie powinien zastanawiać się nad kierunkiem: wiosenny urlop nad morzem!

Tyle ile jest osób, tyle może być propozycji na wiosenny wypoczynek. Pobyt nad morzem ma jednak niepodważalne zalety, które wyróżniają go na tle wizyt w innych miejscowościach, w których można wypocząć: dobroczynnie działający na organizm jod, a także budzące respekt, piękne, polskie morze.

PF

Jak znaleźć dobre noclegi w Krynicy Morskiej?
Krynica Morska, z jej złotymi plażami, szumem fal i niezapomnianymi zachodami słońca, to prawdziwy raj...
Rybne smaki polskiego lata: Jakie ryby warto zjeść nad Bałtykiem?
Latem, kiedy słońce świeci najjaśniej, a fale Bałtyku szepczą zaproszenie do wypoczynku, nie ma nic lepszego...
Długi weekend czerwcowy 2023 - co robić?
A więc nadchodzi. Ten czas w roku, kiedy nagle zdajesz sobie sprawę, że masz dodatkowe dni wolne od pracy,...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Szukasz spokojnego miejsca do życia? Sprawdź miejscowości nad morzem
Lekarze biją na alarm - jesteśmy coraz bardziej zestresowani i przepracowani, a na domiar złego zatracamy...
Wynajem całorocznych domków nad morzem pomysłem na udany urlop?
Wakacje powoli dobiegną końca, a wraz z nimi kończy się sezon urlopowy. Ale nie dla wszystkich: coraz...