Wiedeńska Izba Turystyki przyznaje program stypendiów doktoranckich Uniwersytetowi MODUL w Wiedniu (Centrum Prasowe PAP)

Współpraca pomiędzy Wiedeńską Izbą Turystyk (ang. Vienna Tourist Board) i Uniwersytetem MODUL w Wiedniu jest jedną z podstaw skutecznego zarządzania rozwojem turystyki. Przez okres czterech lat Izba będzie finansować program stypendiów doktoranckich poświęconych “Zgodności turystyki w miastach” (ang. Tourism Compatibility in Cities). Termin składania wniosków na całym świecie mija 30 czerwca.

Wzrost popularności, jaki panuje obecnie w sektorze turystyki miejskiej, to coś więcej niż tylko przelotna moda – w przeciągu ostatnich pięciu lat liczba wyjazdów turystycznych do miast wzrosła o 72 procent na całym świecie. “Wiedeńska Izba Turystyki również wnosi swój wkład w badania, dzięki którym przyszły rozwój turystyki w metropoliach – a szczególnie w Wiedniu realizującym plan Smart City Vienna – nadal będzie procesem wskazanym i dobrze przyjmowanym przez mieszkańców” – wyjaśnia dyrektor ds. turystyki w Wiedniu, Norbert Kettner. Począwszy od semestru zimowego w 2015 r., Izba Turystyki będzie finansować program stypendiów doktoranckich o wartości 50 tys. EUR na Uniwersytecie MODUL w Wiedniu, mający na celu badania nad zgodnością turystyki w miastach. “Omawianie tej kwestii rozpoczęliśmy już przy okazji Wiedeńskiej Strategii Turystycznej do roku 2020. Chcemy jednak wnieść również przyszłościowy wkład w rozwój zrównoważonej turystyki w obszarach miejskich na terenie całej Europy” – dodał Kettner. Osoby zainteresowane mające stopień magistra lub jego odpowiednik, płynnie mówiące po angielsku i posiadające wstępne doświadczenie badawcze, mogą składać wnioski o przyznanie stypendium do 30 czerwca 2015 roku.

Uniwersytet MODUL w Wiedniu od 2007 r. szkoli specjalistów na najwyższym poziomie międzynarodowym. W tym samym roku Wiedeńska Izba Turystyki i MODUL zawarły porozumienie o współpracy w celu promocji kontaktów i wzmocnienia roli turystyki w szkolnictwie wyższym. Dzięki tej współpracy wybitni uczniowie mogą zdobyć wykształcenie turystyczne na poziomie akademickim.

Więcej informacji i formularze wniosków na stronie: www.modul.ac.at/scholarships

Wiedeńska Izba Turystyki

http://www.vienna.info

Źródło informacji: APA-OTS

Centrum Prasowe PAP

 

PR

Wielka grecka przygoda: poradnik dla podróżujących
Grecja, kraj o bogatej historii, kulturze i niezwykłych krajobrazach, jest jednym z najbardziej pożądanych...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Podróże zagraniczne: Praktyczne porady i wskazówki dla podróżujących
Podróże zagraniczne to nie tylko okazja do zwiedzania niezwykłych miejsc, ale także do poznawania nowych...
Praga: Tętniąca życiem korona Europy
Praga, znana również jako “Złote Miasto”, “Miasto Stu Wież” czy “Korona...
Wycieczki do Chin
Zainteresowanie turystyką nigdy nie słabnie. Cyklicznie zmienia się jednak popularność najchętniej odwiedzanych...
Religijne podróże z biurem
Organizacja wyjazdów za granicę wiąże się z licznymi kwestiami natury formalnej, które utrudniają wypoczynek....