Weekend z dala od zgiełku

Nawet kilka dni, niekoniecznie długi weekend, wystarczy, aby poczuć się lepiej i młodziej, promieniując niewymuszonym uśmiechem. Dlatego też należy zastanowić się, gdzie warto wyjechać na krótki wypoczynek. Może polskie góry? Bieszczady, Beskidy, Karkonosze czy Tatry kuszą miłośników wędrówek i nieskalanej przyrody. Jednak dojazd z wielu rejonów kraju na południowe rubieże będzie nie tylko czasochłonny, lecz także i kosztowny, co ma szczególne znaczenie w przypadku krótkiego wypadu.

Jeżeli nie wędrówki po górskich szlakach, to może coś innego? Ci bardziej leniwi skuszą się na ofertę jednego z nadmorskich kurortów, gdzie można wypoczywać, wsłuchując się w morskie fale. Plaża to niejedyna atrakcja. Nadbałtyckie kurorty kuszą również pakietami SPA & Wellness. Takie rozwiązanie może być nęcące pod warunkiem, że wypoczynek nie jest kojarzony z aktywnością. Jeżeli zaś plażowanie to za mało, wtedy wartym uwagi rozwiązaniem będzie spływ kajakowy. Od kilku czy nawet kilkunastu lat ta forma spędzania wolnego czasu zdobywa coraz większą popularność. Dzika przyroda, przyjemność płynąca z wysiłku fizycznego i możliwość spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Co ważne, program spływu można dostosować i do indywidualnych preferencji, i do umiejętności czy siły.

Suwalszczyzna — doskonały dojazd z każdego miejsca Polski, dziewicza przyroda, malownicze jeziora i urokliwe rzeki oraz rzeczułki płynące między nimi. To tutaj warto wybrać się na spływ kajakowy. Wystarczy kilka dni, aby cieszyć się naturą znaną z widokówek i filmów przyrodniczych. Ogromny wybór tras kajakowych — Biebrza, Szlak Rospudy i Blizny, Linia Kanału Augustowskiego oraz wiele innych urokliwych szlaków. Można także liczyć na moc innych atrakcji, poza kajakami. Suwalszczyzna to rejon, w którym burzliwa historia kusi zabytkowymi cerkwiami, miasteczkami z kilkusetletnią tradycją, gdzie można wypocząć po godzinach spędzonych w kajaku. Pole namiotowe albo jeden z nowoczesnych hoteli — znana od lat bądź nowoczesna baza noclegowa. I to wszystko kilka godzin jazdy z centralnej Polski.


 
grafika: pl.wikipedia.org/użytkownik Scigeek

Spływy kajakowe Kaszuby z dziećmi
Na spływy kajakowe Kaszuby można się wybrać z dziećmi. Trzeba tylko pamiętać o dopasowaniu trasy do wieku...
Nowa ścieżka poznawcza w Suwalskim Parku Krajobrazowym
"U źródeł Szeszupy" to nowa ścieżka poznawcza, która powstała w Suwalskim Parku Krajobrazowym (SPK)....