Weekend dla singla w Spa

Weekend w SPA to doskonała możliwość na rozpieszczenie siebie i zregenerowanie sił. To także idealny sposób na uniknięcie jesiennej chandry – człowiek odprężony to człowiek szczęśliwy. Dotąd ośrodki wypoczynkowe zorientowane były na przyjmowanie klientów w tradycyjnych konfiguracjach: par i klasycznych modeli rodzinnych (2+2). Dzisiaj otwierają się na gości indywidualnych, upatrując w singlach żyły złota.

Pakiety SPA dla singli to nowość na rynku, która pojawiła się jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na samodzielne wyjazdy. Świadome decydowanie się coraz większej liczby społeczeństwa na życie w pojedynkę wpłynęło na całą turystykę. Obok organizacji wakacyjnych wyjazdów dla singli, których wprowadzenie okazało się dla właścicieli biur podróży bardzo opłacalne, zaczęto sukcesywnie wprowadzać dla tej grupy społecznej inne udogodnienia. Coraz więcej biur podróży organizuje już turnusy dla osób wyjeżdżających bez towarzystwa, kwaterując ich w ośrodkach zorientowanych na singli. Tym samym wpływając na możliwość realizowania ich potrzeb takich jak np. potrzeba intymności w samodzielnym pokoju (bez dopłaty za wolne drugie łóżko!). Mało tego, coraz więcej hoteli oddaje do dyspozycji singlom całe skrzydła, bądź piętra budynków, by sprawić, że pobyt wypoczynkowy będzie jeszcze bardziej komfortowy. W związku z tym sprawiają, że samotni mogą odpocząć tylko we własnym towarzystwie, bez konieczności obcowania z rodzinnym życiem: słuchania dziecięcych arii dochodzących zza ściany, a tym bardziej bezpośredniego towarzystwa mam i ojców będąc w charakterze przyszywanej cioci dla ich dzieci.

Spełnienie tak wielkich wymogów musi kosztować. Bez obaw, single przygotowani są na ponoszenie kosztów. Świadomie bowiem wybierają życie w pojedynkę miedzy innymi z tego względu, że lubią się rozpieszczać i nie chcą sobie niczego odmawiać. Całe szczęście nie muszą biorąc pod uwagę fakt, że średnio statystyczny singiel to osoba dobrze wykształcona, o wysokich zarobkach. W związku z tym ta grupa społeczna często stanowi target dla produktów markowych oraz usług z najwyższej półki – tak jak ośrodki SPA.

Centra SPA to miejsca bardzo ekskluzywne. Na usługi serwowane tam nie każdy może sobie niestety pozwolić, o wyjazdach kilkudniowych już nie wspominając. Ceny weekendowych pakietów, uzależnione są przede wszystkim od miasta, w którym zlokalizowany jest ośrodek SPA, a także od jego wyposażenia oraz ilości gwiazdek. Często na cenę wpływa też płeć gościa, co ma swoje uzasadnienie w możliwości skorzystania z zabiegów najbardziej odpowiadających płci. Ich ilość oraz rodzaj również nie pozostają bez znaczenia. Trudno więc uśrednić kwotę, jaką singiel powinien przygotować na pobyt w luksusowym ośrodku.

Wybór jest ogromny. Jednak zależy od indywidualnych preferencji oraz zasobności portfela. Przekrój poprzez obiekty ze SPA dostępny jest dla zainteresowanych na stronach: www.noclegi24h.pl.

Na szczególną uwagę zasługuje Hotel Medical SPA – Malinowy Zdrój (www.malinowyzdroj.pl). To pierwszy w Polsce obiekt z europejskim certyfikatem Medical Wellnes. To także ośrodek przyjazny singlom. Mogą oni wybierać spośród różnorodnych pakietów, takich jak np. Odnowa w Medical SPA – dla wszystkich tych, którzy chcą szybko zregenerować siły, wzmocnić ciało i umysł.

Interesująco prezentują się weekendowe pakiety w hotelu Elbrus z siedzibą w Szczyrku (www.hotels-spa.pl/weekend-spa). Za Weekendowy odpoczynek jedna osoba powinna zapłacić 949 zł, z kolei Zmysłowe doznania to już wydatek nieco droższy – 1049 zł.

Uwadze umknąć nie powinna oferta Villa Parku**** Hotelu SPA w Ciechocinku, który jest wiodącym w skali kraju obiektem oferującym usługi Medical SPA. To Hotel i Klinika Zdrowia i Urody jednocześnie, w którym można spędzić weekend z gamą zabiegów SPA w cenie 1070 zł.

W cenę standardowo wliczone są noclegi w ekskluzywnych apartamentach, posiłki, możliwość korzystania z atrakcji hotelowych takich jak m.in.: sauna, jacuzzi, baseny, korty tenisowe, bilard oraz określone zabiegi. Specjaliści zastrzegają jednak, że gotowi są przygotować dla każdego indywidualną ofertę biorąc pod uwagę wymagania klienta oraz to, co będzie dla niego najlepsze. Wszystko oczywiście uzależnione od wcześniejszej konsultacji.

Goście mogą wybierać spośród wielu zabiegów na ciało i twarz. Króluje jednak masaż różnorodnych odmianach: leczniczy, masaż kręgosłupa, odchudzający, ajurwedyjski – włosów, twarzy i ciała oraz masaż gorącymi kamieniami. W centrum SPA nie może zabraknąć także kąpieli, zgodnie z łacińskim tłumaczeniem tajemniczo brzmiącego skrótu SPA to „sanus per aquam” czyli „zdrowie przez wodę”. W ofercie dostępne są tradycyjne kąpiele w gorących źródłach, solankach, algach i borowinie. Klienci jednak mogą wybierać już spośród bardziej zaawansowanych wodnych zabiegów, takich jak kąpiele w kapsułach Spa, które jednocześnie pełnią rolę biczów szkockich, sauny parowej lub masażu wibracyjnego.

Bardzo popularne są okłady z alg, pływanie, spacery i wodna gimnastyka. Jednak można znaleźć i takie ośrodki, które specjalizują się w zabiegach bardziej egzotycznych np. kąpiel w mleku kokosowym, gama zabiegów z czekoladą w roli głównej oraz okłady z liści bananowców.

O rosnącej popularności obiektów ze SPA decyduje przede wszystkim prędkość współczesnego życia. Oferowane pakiety, także te weekendowe, pozwalają na chwilę zwolnić i zatroszczyć się o siebie – swój umysł i ciało. Zabiegi jakie proponowane są gościom ośrodków mają kojący wpływ na całego człowieka. Pozwalają nie tylko odprężyć się, zrelaksować, ukoić skołatane nerwy, ale także modelować sylwetkę (odchudzać, korygować niedoskonałości), leczyć ciało.

Bez wątpienia ich dobroczynny wpływ odczuć mogą te osoby, które czują się zaniedbane, samotne, wreszcie te, które niezbyt lubią siebie. Oferując swemu ciału szereg różnorodnych zabiegów, oddając swoje samopoczucie, zdrowie oraz urodę w ręce specjalistów, człowiek czuje się dopieszczony. To istotne zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy praca bywa absorbująca na tyle, że potrafi wpędzić w pracoholizm i człowiek zapomina o śnie. Żyje po to, by pracować. Wizyta w SPA pomaga odwrócić ten sposób myślenia na właściwy i pokazać, że z życia nie tylko można, ale trzeba czerpać przyjemności. Wreszcie przypływ dobrego samopoczucia, zregenerowanie sił pomaga uwierzyć w siebie, we własne możliwości oraz sprzyja pokochaniu siebie.

Śmiało można powiedzieć, że stosowanie zabiegów wodnych to inwestycja w siebie. Fundując sobie pakiet zabiegów relaksacyjnych można zwalczyć stres, który – jak powszechnie wiadomo – jest źródłem wszelkich problemów zdrowotnych.

Warto pamiętać, że weekendowy wypad do SPA to nie tylko zabiegi. To także kuchnia. pod ścisłym nadzorem specjalistów. Ośrodki te bowiem specjalizują się także w zabiegach odchudzających, w związku z tym cały program pobytu kuracjusza musi być zharmonizowany, aby uzyskać najlepsze efekty. Spróbowanie specjałów serwowanych w ośrodkach wypoczynkowo-leczniczych zaowocować może zmianą niezdrowego trybu życia, a trzeba przyznać, że w pogoni za pieniądzem młodzi ludzie zapominają o zdrowym odżywianiu się i regularnych posiłkach.

Często ośrodki zlokalizowane są w pięknych okolicznościach przyrody, gdzie obok dobroczynnych działań człowieka na ciało i duszę, pozytywnie na nie wpływa powietrze bogate w różne składniki. Taka zmiana otoczenia często pomaga spojrzeć z dystansem na swoje życie. Oprócz tego człowiek ma czas i możliwość wsłuchać się w siebie i w swoje pragnienia.

Często motywem wybrania się do ośrodka wypoczynkowo-leczniczego są kłopoty ze zdrowiem. Nowocześnie wyposażone centrum SPA z TV satelitarną, łazienką przy każdym pokoju oraz bezprzewodowym internetem to alternatywa dla ludzi młodszych, którzy niechętnie wyjechaliby w celach zdrowotnych do sanatorium, gdzie średnia wieku to ok. 75 lat. Decydując się na pobyt w nowoczesnym ośrodku z wszelkimi udogodnieniami, mają gwarancję specjalistycznej opieki medycznej, jak i pewność, że w czasie wolnym nie będzie groziła im nuda, dzięki odpowiedniemu towarzystwu oraz wielości atrakcji przygotowanych dla nich już na terenie ośrodka.

Wyjazd w pojedynkę to nic wstydliwego. Dzisiaj bycie singlem z wyboru to powód do dumy tak, że niektórzy manifestują swoją wolność specjalnymi zielonymi pierścieniami. To doskonała okazja do obcowania z ludźmi, którzy wyznają podobną filozofię życiową, być może mających podobne doświadczenia, co z kolei może stanowić idealny początek długiej przyjaźni.

Oferowane w SPA zabiegi wpływają na harmonię duszy i ciała. Co więcej, pomagają zwolnić tempo w codziennym wyścigu szczurów, a także odpocząć i nabrać sił przed nowymi zmaganiami nie tylko natury zawodowej. Warto jednak zachować umiar w stosowaniu zabiegów, gdyż z czasem może to poskutkować uodpornieniem się na ich dobroczynne działanie.

natalia jurga

Źródło:

Spa24.pl

Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Noce saunowe - niezapomniane wrażenia!
Gorąca para unosząca się w powietrzu, aromatyczne olejki eteryczne, ciepłe drewno i przyjemna cisza…...
W jaki sposób można dostosować branżę turystyczną do oczekiwań pokolenia Z?
W epoce cyfrowej, gdzie granice między wirtualnością a rzeczywistością stają się coraz bardziej płynne,...
Hotel czy apartament: co lepiej wybrać na nocleg?
Wybór noclegu to nie tylko kwestia czterech ścian i dachu. Warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować...
Hotel nad morzem z basenem krytym
Jeżeli marzysz o wypoczynku w miejscu, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, hotele w miejscowościach...